Streda, 21. november, 2018 | Meniny má Elvíra

Ružomberok načal Boženík, dokonal Sluka

Úvodný gól padol až v nadstavenom čase prvého polčasu.

Branislav Sluka premiérovým gólom v lige upravil na 3:0.(Zdroj: DANIEL STEHLÍK/CVAK.SK)

Prvých desať minút krajského derby sa hralo aktívne na oboch stranách. Hostia sa dostali do niekoľkých dobrých náznakov šancí, ale ich strely skončili iba na obrancoch domácich. Po akciách Boženíka a Mustedanagiča tempo hry upadlo a dlhé minúty sa diváci na tribúnach nudili.

Občas ich z nudy vytrhla akcia domácich, ktorá sa však väčšinou končila fsajdoom. Až v závere polčasu prišli pekné momenty. V 37. minúte Škvarkovu strelu Macík chytil, o minútu Kaša vysunul dlhou hlavičkou do šance Boženíka, mladý útočník MŠK sa po súboji s Macíkom na hranici šestnástky ocitol na zemi, ale stihol sa postaviť a loptu vyslať na prázdnu bránu, kde však Macíka výborne zastúpil kapitán Kružliak a odhlavičkoval loptu do bezpečia.

V 43. minúte sa Mustedanagič ocitol z ničoho nič v šanci, ale v dobrej pozícii
v šestnástke domácich zle trafil loptu. V nadstavenom čase sa diváci predsa len potešili, keď sa lopta po spolupráci Mihalíka so Škvarkom dostala k Boženíkovi, a ten krížnou strelou prekonal Macíka - 1:0.

Prečítajte si tiež: Zátopkova desiatka napísala 33. kapitolu

Druhý polčas začali aktívnejšie hostia a obrana domácich na čele s brankárom Holecom mala čo robiť, aby odolala ružomberským nájazdom do 16-tky a následným pokusom. Hosťom sa rozohrali krídla a Žilinčania sa takmer vôbec nedostávali cez polovicu.

V 67. minúte to však skúsili, a hneď aj pohrozili, keď nebezpečne no vedľa pálil
Boženík. Ružomberčania zvierali domácich vo veľkom tlaku, z ktorého však nedokázali vyťažiť viac, ako len strely vedľa a pár nebezpečných situácií, ktoré obrana MŠK odvrátila.

V 81. minúte prišla jedna z mála akcií domácich, z ľavej strany odcentroval Mihalík a striedajúci Holúbek na zadnej žrdi hlavičkou poslal loptu do siete. Domáci už potom kontrolovali hru, Ružomberok prestal byť aktívny a v záverečnej minúte za to pykal. Mladý ľavý obranca Sluka si narazil s Holúbkom a z veľkého uhla prestrelil Macíka. Žilina tak nakoniec rozdielom triedy zdolala Ružomberok a vyšvihla sa na 2. miesto v tabuľke.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:0 (1:0)