Regionálny futbal: Cez víkend finišovala jesenná časť

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

IV. liga: Na prvej priečke prezimuje Bánová

Bánová – Dolný Kubín 6:1 (3:0)
Góly:
36. Harman, 43. a 90. Jasenovský, 45. Mráz, 55. (vl.) Sučák, 70. Kostolný – 73. Garginovački. Rozhodoval Legíň, 150 divákov. Bez kariet.

BÁNOVÁ: Juhás – Lazar, Štefánik (73. Sedliaček), Horecký, Cisárik, Mráz, Ďuratný, Bendík, Jasenovský, Kostolný, Harman (67. Krajiček).

Pokiaľ sa chcela Bánová stať jesenným majstrom musela zvíťaziť. Plány domácich začal napĺňať v 36. minúte Harman, ktorý prekonal Trabalíka. O sedem minút navýšil vedenie Bánovej Jasenovský. Ešte do polčasu sa presadil jedenástym gólom v sezóne Mráz. Po zmene strán pokračovala kanonáda domácich. V 55. minúte si zrazil loptu do vlastnej siete Sučák a v 73. minúte zvýšil Kostolný. Čestný úspech hostí zaznamenal po chybe domácich Srb Gardinovački. Skóre zápasu uzavrel Jasenovský. Bánová bude zimovať na čele štvrtej ligy.

Rajec – Staškov 3:3 (2:0)
Góly:
25. Jeťko, 45. Hájek, 84. Mazák – 59. (vl.) Drahno, 60. Lysík, 86. Furdan. Rozhodoval Ligas, 100 divákov. ŽK: Furdan, Brezina, Gracík (STAŠKOV).

RAJEC: Fraštia – Cúg, Hájek, Drahno, Miko, Rybár, Hollý, Šimun, Person (81. Mazák), Jeťko, Kordiš.

STAŠKOV: Tvrdý – Sýkora, Furdan, Brezina, Lysík, Polka, Gavlák, Staník, Michalík (46. Gottwald), Kaličák, Gracík.

Rajcu vyšiel prvý polčas, po ktorom domáci viedli po góloch Jeťka a Hájka 2:0. Po zmene strán však vedenie stratili v priebehu minúty, keď po vlastnom góle Drahna vyrovnával Lysík. Domáci sa podarilo znova si uchmatnúť vedenie gólom Mazáka, no nakoniec sa body delili, keď o dve minúty vyrovnával na konečných 3:3 Furdan.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Gbeľany padli v derby s Nededzou Čítajte

Teplička nad Váhom – Makov 3:0 (1:0)
Góly:
27. Labuda, 63. Blaščik, 80. Mrázik. Rozhodoval Valentýni, 150 divákov. ŽK: Blaščik – Šmehíl, Ševčík.

TEPLIČKA: Poništ – Blaščik, Surma, Maliňák, Beniač B., Labuda, Jánošík (52. Beniač), Mrázik, Bugala R., Cingel (82. Jaššo), Dzirbík.

Jozef Bugala (tréner Tepličky): Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal. Súper si vytvoril šance, ktoré nepremenil. My sme otvorili skóre po peknej kombinácii. V druhom polčase sme si vytvorili vyložené šance, z ktorých sme dve premenili a zaslúžene sme vyhrali. V prvom polčase sme pôsobili kŕčovito, ale s druhým polčasom som spokojný.“

Rosina – Závažná Poruba 6:1 (4:1)
Góly:
8., 10., 62. a 71. Líška, 25. Gavuniak, 42. Turský – 39. Račko. Rozhodoval Halfar, 150 divákov. ŽK: Glončák (Z. Poruba).

ROSINA: Jurčenko – Tabak, Líška, Gajdoš M., Hruboš, Gajdoš E. (81. Martinčo), Jaroš, Kadik, Gavuliak (46. Drexler), Zábavník, Turský (62. Kurucár).

Rosina vstúpila do posledného zápasu v tomto roku priam excelentne a už v desiatej minúty viedla o dva góly zásluhou Líšku. Následne zvýšil vedenie Gavuniak. Za hostí znižoval Račko. Trojgólové vedenie prinavrátil Rosine Turský. Po zmene strán pridal svoj tretí a štvrtý gól Líška, ktorý sa tak veľkou mierou podieľal na porážke Závažnej Poruby.

Ostatné výsledky: Belá-Dulice – Diviaky 1:1, Žabokreky – Bobrov 0:0, Stráňavy mali voľno.

Gól:
45. Štefanica O. Rozhodoval Židek, 150 divákov. ŽK: Pobijak M., Klus M., Klus T., Pobijak A., Čillík – Štefanica A.

PREDMIER: Uríček – Rosa (46. Tomaník), Pobijak M., Klus M., Pistovčák T. (76. Masaryk), Pobijak P., Šebík, Pistovčák S. (64. Bačík R.), Klus T., Pobijak A., Čillík.

VIŠŇOVÉ: Vereš – Kočiš, Minarčik, Štefunda, Mano, Majtanik, Štefanica O. (87. Majtán), Štefanica A. (78. Turský), Ťažký, Sventek, Došlík.

Zápas sa hral na ťažkom a podmočenom teréne. O víťazstve hostí rozhodla situácia zo záveru prvého polčasu, keď sa lopta dostala k nepokrytému Ondrejovi Štefanicovi, ktorý nedal brankárovi šancu. Predmier trpí na premieňanie šancí a najtesnejšie Višňovému podľahol, keď domáci nevyužili tri-štyri čisté šance.

Strečno – Čierne 2:0 (1:0)
Góly:
35. Tichý, 90. Beháň J. Rozhodoval Diabelko, 150 divákov. ŽK: Kašjak, Kosa – Malik, Časnocha, Krenželák.

STREČNO: Matejčík – Beháň P., Beháň M., Ilovský, Syrovatka, Bielik (77. Kocian), Tichý, Kašjak (89. Tučník), Beháň J., Kosa (81. Kormančík), Oberta (84. Barošinec).

Strečno sa ujalo vedenia v 35. minúte, keď zakončenie Tichého skončilo za brankárom Čierneho Krišicom. Po zmene strán sa hostia snažili vyrovnať, čo sa im nepodarilo. V závere spečatil víťazstvo Strečna kapitán Jakub Beháň.

Kotešová – Oščadnica 6:1 (1:0)
Góly:
25. Budiský, 50. a 77. Stískala, 72. Krajči, 79. Jandačka, 88. Tabak – 56. Štetina. Rozhodoval Gregorec, 200 divákov. ŽK: Stískala – Vaštík.

KOTEŠOVÁ: Polko (84. Škubák) – Daniš, Stískala (81. Papšo P.), Papšo M. (59. Bujný M.), Krajči, Mozolík M. (76. Patyka), Kendy, Budiský, Tabak, Valášek, Jandačka.

Posledná Oščadnica dokázala s Kotešovou držať krok iba v prvom polčase, v ktorom strelil gól len Budiský. Po zmene strán domáci rozstrieľali súpera piatimi gólmi, keď sa presadili Stískala, Krajči, Jandačka a Tabak. Za hostí skorigoval Štetina. V súboji nováčikov piatej ligy sa zrodilo jednoznačné víťazstvo domácich futbalistov.

Varín – Zborov nad Bystricou 3:0 (2:0)
Góly:
8. Kadrliak, 40. Ondráš, 56. (vl.) Mihalda. Rozhodoval Schober, 100 divákov. ŽK: Hruška T. – Mihalda, Rusnák.

VARÍN: Ružička – Ondráš (84. Kubala), Repáň, Hruška T., Ferjanec (75. Kubík), Kubovich, Kadrliak (72. Zavoďančík), Lopušan, Koňušiak P. (62. Rendek), Zimen, Hruška P. (87. Cvacho).

Varín naposledy vyhral doma na začiatku septembra proti Strečnu. Domáci chceli nepriaznivú sériu prelomiť a ich plány začal napĺňať vo ôsmej minúte Kadrliak. Do konca polčasu ešte navýšil vedenie Varína Ondráš. Po zmene strán si zrazil loptu do vlastnej siete Mihalda a bolo 3:0. Varín si už vedenie ustrážil a zvíťazil.

Vysoká nad Kysucou – Belá 5:2 (4:1)
Góly:
3. a 23. P. Putorík, 8. J. Pavlica, 20. Planeta, 60. M. Pavlica – 40. a 53. Krška. R: Vladimír Farsky, 100 divákov, ŽK: 17. Samuel Šipčiak.

BELÁ: Zimen – Švec (46. Špirka), R. Šipčiak, S. Šipčiak, Krška, Žingora, Čepela, Franek (16. Mihalčatin), Laščiak (7. Michalec), Melišík, Kubík.

Spartak vyhráva jeden zápas za druhým, tentoraz si zgustol na Belej. Vo Vysokej nad Kysucou bolo rozhodnuté už v 23. minúte, keď zverenci Petra Padycha viedli 4:0. Nakoniec z toho bolo víťazstvo v pomere 5:2.

Turzovka – Bytča 6:2 (4:1)
Góly:
3. Šmahajčík, 12. Král, 28. a 54. Povinec, 30. Hudek, 69. Bibora – 14. Gajdošík, 54. Bajza. R: Milan Náther, 155 divákov, ŽK: 13. Marek Bajza, 17. Matej Šamaj.

BYTČA: Mučka – Pavlík (59. Sládek), Hudcovský, Bajza, Čikota, Gašperík, Ďurica, Gajdošík, Halama, Šamaj, Hrtánek (44. Mikula).

Po daždivom víkende sa napokon počasie na poslednú chvíľu umúdrilo a umožnilo v Turzovke odohrať posledné jesenné kolo. Bytča predviedla sympatický výkon, avšak len po šestnástku, zatiaľ čo domáci Tatran bol počas celého zápasu veľmi nebezpečný a skóre mohlo narásť výraznejšie. Turzovčania sa tak s jeseňou rozlúčili vysokou výhrou, s výkonom uspokojili aj svojich náročných divákov a zožali zaslúžený potlesk.

Ostatný výsledok: Kysucké Nové Mesto – Skalité 4:0.

1. Vysoká n. K. 12 9 1 2 44:15 28
2. KNM 13 8 2 3 27:7 26
3. Višňové 13 7 4 2 23:10 25
4. Čierne 13 8 0 5 33:25 24
5. Bytča 13 8 0 5 33:26 24
6. Strečno 13 7 1 5 25:22 22
7. Kotešová 13 6 1 6 25:25 19