Štvrtok, 1. jún, 2023 | Meniny má Žaneta

Vlci na ľade súpera opäť nebodovali

Definitívne zlomenie odporu Žiliny priniesol druhý gól Bajteka.

Žilinčania nevyužili presilovku o dvoch hráčov v záverečnej tretine (Ilustračné foto). Žilinčania nevyužili presilovku o dvoch hráčov v záverečnej tretine (Ilustračné foto). (Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MHC Nové Zámky - MsHK Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Bajtek (Fábry, Jakúbek), 28. Zbořil (Henderson), 54. Bajtek (Jakúbek, Fábry), 55. Ručkay (Jurík, Zbořil) - 22. Matejka (Beránek, Jenčík), 57. Hvila (Beránek, Ručkay). Rozhodovali: D. Konc st., Babic - D. Konc ml., Kis-Király, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1123 divákov.

N. ZÁMKY: Košarišťan - Andersons, Kudla, Henderson, Ordzovenský, Juraško, König, Hatala - Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, Jurík - Nejezchleb, Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Bajtek

ŽILINA: Mikoláš - Žilin, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Mendrej - Huna Ru., Podešva, Bárta - Milý, Síkela, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - Rehák, Ondruš, Hrazdíra

Prečítajte si tiež: V šlágri kola podľahol Makroteam Lučencu Čítajte

Skóre duelu medzi Novými Zámkami a Žilinou otvorili domáci už v 3. minúte. Fábry našiel presnou prihrávkou z ľavého krídla voľného Bajteka, ktorého švih skončil až za Mikolášovým chrbtom. V úvodnej desaťminútovke kopili Žilinčania chyby v defenzíve, no domáci ich nedokázali potrestať. Na druhej strane neuspel so svojím pokusom Huna. V polovici prvej tretiny nevyužili domáci Jakúbek s Bajtekom obrovskú príležitosť a druhý menovaný zahodil i ponúknuté trestné strieľanie.

Druhú tretinu začali Žilinčania presilovou hrou, ktorú vďaka Matejkovmu zásahu využili. Vyrovnaný stav vydržal do 28. minúty, keď domáci Zbořil z ľavého kruhu vymietol horný roh Mikolášovej brány. Novozámčanov mohol poslať do dvojgólového vedenia Pospíšil, no nestihol v rýchlosti posunúť puk do odkrytej žilinskej brány. Udrieť však mohli aj hostia, ale Ručkayov pohotový bekhend nakoniec zastavil Košarišťan.

V záverečnom dejstve sa dostali oba tímy do niekoľkých príležitostí, hlavne Žilinčania cítili príležitosť spraviť niečo s tesným, no nepriaznivým výsledkom. V 48. minúte nastala kuriózna situácia. Pri avizovanom vylúčení domáceho Zbořila smeroval puk zo žilinských hokejok do ich prázdnej brány. Zabrániť tomu sa snažil jeden zo Žilinčanov, nakoniec faulovaný Juríkom. Domáci tak išli do dvojminútového oslabenia o dvoch hráčov. Žilina však ani túto ponúknutú možnosť nevyužila a tak sa dostali šesť minút pred koncom k slovu opäť domáci a to vďaka Bajtekovmu zakončeniu z prvej. Ubehlo len niekoľko sekúnd a domáci pridali ešte jeden gól Juríkovu polostrelu - poloprihrávku tečoval pred brankárom Henrich Ručkay. Do konca stretnutia zostávali tri minúty, keď stav skorigoval na rozdiel dvoch gólov Hvila.