Regionálny futbal: Rosina prekvapila Makov

Višňové vybojovalo remízu na pôde Kysuckého Nového Mesta.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

IV. liga: Všetky tímy z regiónu cez víkend víťazili

Stráňavy – Dolný Kubín 3:1 (1:1)
Góly:
21. Rolček, 51. Chrachala, 69. Janči M. – 33. (vl.) Janči M. Rozhodoval Škvarek, 80 divákov. ŽK: Lajš – Trojanović, Baričák, Válek.

STRÁŇAVY: Sága – Papala (87. Očko), Kubica (82. Brezáni), Janči M., Lajš, Ďuratný (61. Pleva), Janči L., Hanuliak, Zajac (68. Bukovčan), Rolček, Chrachala (88. Hreus).

Ján Janči (Stráňavy): „Stretnutie sa hodnotí dobre, keďže sme vyhrali a natiahli sme sériu víťazných zápasov. Súpera sme počas celého duelu do vážnejšej šance nepustili. Hrali sme kombinačný futbal, založený na kvalitnej defenzíve a s rýchlym prechodom do útoku. Góly sme dali po pekných individuálnych akciách. Chlapci sa zhostili úlohy favorita dobre.“

Bánová – Závažná Poruba 3:0 (1:0)
Góly:
33. a 81. Mráz, 63. Štefánik. Rozhodoval Horný, 200 divákov. ŽK: Štefánik, Mráz – Glončák.

BÁNOVÁ: Juhás – Kubena, Lazar, Štefánik, Horecký, Cisárik, Mráz (88. Krajiček), Ďuratný, Adamčík, Harman (60. Bendík), Kostolný.

Domáci futbalisti sa ujali vedenie v 33. minúte, keď sa presadil deviatym gólom v sezóne Juraj Mráz. Po zmene strán navýšil vedenie Bánovej 19-ročný Štefánik. O osemnásť minút sa presadil opäť Juraj Mráz, ktorý sa tak desiatym gólom v sezóne dotiahol na lídra streleckých štatistík, Tomáša Gavláka zo Staškova.

Prečítajte si tiež: Rekordér ostáva v žltozelenom Čítajte

Rajec – Diviaky 4:1 (2:1)
Góly:
19. Rybár, 40. Hollý, 77. (pen.) a 83. Kordiš – 29. Kollár. Rozhodoval Faber, 200 divákov. ŽK: Rybár, Šimun – Harman, Ižip, Magoč, Koleno J.

RAJEC: Fraštia – Cúg (82. Paulini), Bujný, Drahno, Miko, Rybár, Hollý, Šimun (80. Košút), Person (80. Mazák), Jeťko, Kordiš.

Rajec ťahal pred zápasom s Diviakmi sériu troch víťazstiev na domácom ihrisku. Prvý gól prišiel v 19. minúte, keď nepozornosť hostí potrestal Rybár. Diviaky vyrovnali o desať minút gólom Kollára. Vedenie prinavrátil Rajcu ešte v prvom polčase Hollý. Po zmene strán sa dvakrát presadil najlepší strelec Rajca, Martin Kordiš, ktorý dvoma gólmi uzavrel skóre.

Rosina – Makov 3:0 (1:0)
Góly:
39. Jaroš, 54. Kubík, 84. Drexler. Rozhodoval Herdeľ, 150 divákov. ŽK: Masnica.

ROSINA: Jurčenko – Tabak, Líška (88. Mičiak), Gajdoš E., Gajdoš M. (88. Kurucár), Hruboš, Kubík (68. Drexler), Zábavník, Jaroš (85. Martinčo), Kadik, Turský (55. Jaššo).

Domáci mali zo súpera z Makova veľký rešpekt, ale ako sa neskôr ukázalo, bolo to zbytočné. Hostia totiž v Rosine veľa nepredviedli. Mladíci v domácich dresoch mali častejšie loptu na kopačkách, pridali k tomu dôraz a hneď v úvode si vytvorili veľkú šancu, ale hosťujúci Kňazovič bol mužom na správnom mieste. V 39. minúte centroval z ľavej strany Turský, hosťujúci Stolárik loptu podbehol a Jaroš pohodlne z piatich metrov otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia po tomto gólovom momente mali akú-takú šancu vyrovnať, keď zlé vybehnutie Jurčenka nepotrestal Ševčík, ktorý netrafil odkrytú bránu.

Vstup do druhého polčasu mali opäť lepší domáci. Nešetrili krokmi a v 54. minúte Kubík doslova z nulového uhla z bránkovej čiary nachytal Kňazoviča a bolo 2:0. Z domácich opadla nervozita a dá sa povedať, že duel sa len dohrával. Neškodní hostia sa za celý zápas nezmohli na vytvorenie dobrej šance. Bodku za zápasom dal v 84. minúte Drexler, ktorý svoj samostatný únik vyšperkoval efektnou kľučkou na Masnicu. Svoje sólo zakončil lobom cez bezmocného Kňazoviča – 3:0. Makov v Rosine sklamal, nepreviedol naozaj nič. Víťazstvo je pre domácich dobrou vzpruhou pred záverečnými duelmi jesennej časti.

Žabokreky – Teplička nad Váhom 0:2 (0:1)
Góly:
41. Dzirbík, 87. Blaščík. Rozhodoval Ježík, 100 divákov. ŽK: Jánošík.

TEPLIČKA: Poništ – Jánošík (90. Jaššo), Blaščík, Surma, Maliňák, Labuda, Beniač J. (87. Bugala R.), Mrázik, Beniač B., Cingel, Dzirbík.

Teplička naposledy vyhrala na ihriskách súperov ešte v auguste. V Žabokrekoch chceli hostia pridať ďalšie víťazstvo. Ich snaha vyústila v gól v závere polčasu, keď sa presadil Dzirbík. Po zmene strán sa, podobne ako v polčase prvom, dlho čakalo na gól. Ten prišiel opäť v závere, keď sa presadil Blaščík. Tepličke gólovo vyšli závery polčasov a odváža si z Turca tri body.

Ostatný výsledok: Belá-Dulice – Bobrov 4:1, Staškov mal voľno.

Góly:
40. Pobijak P. – 23. a 63. Karafa. Rozhodoval Šašváry, 500 divákov. ŽK: Husár, Pobijak A. – Čikota, Špánik, Pavlík.

PREDMIER: Uríček – Husár, Rosa (81. Masaryk), Pobijak M., Klus M. (70. Pobijak A.), Bačík, Pistovčák T., Pobijak P., Šebík, Pistovčák S., Klus T. (86. Čillík).

BYTČA: Mučka – Pavlík (73. Turek), Hudcovský, Bajza (90. Sládek), Čikota, Gašperík, Ďurica, Špánik (88. Schwarz), Karafa, Gajdošík (46. Hrtánek), Halama.

V peknom počasí a pred peknou návštevou sa hral v derby zápase medzi Predmierom a Bytčou pekný futbal. Bytčania sa ujali vedenia, keď sa presadil Karafa. V 40. minúte po peknej akcii vyrovnával Peter Pobijak. Najkrajší okamih zápasu priniesol gól Karafu v 63. minúte, ktorý mal prívlastok víťazný. V zápase, ktorý bol remízový, sa zrodilo tesné víťazstvo Bytče.

Strečno – Belá 4:0 (2:0)
Góly:
7. Beháň J., 32. Kašjak, 63. Kormančík, 74. Bielik. Rozhodoval Ligas, 250 divákov. ŽK: Švec, Kubík.

STREČNO: Matejčík – Beháň P., Bielik (75. Kocian), Ilovský, Syrovatka, Beháň J., Tichý (67. Čičmanec), Kormančík (62. Šenšel), Kosa, Oberta (86. Sokolovský), Kašjak (86. Kán).

BELÁ: Tichák – Švec, Šipčiak R., Šipčiak S., Gapa (46. Svetlovský), Krška, Žingora, Užák (82. Zimen), Michalec (64. Mihalčatin), Kubík, Ševčík.

Strečno sa ujalo bleskového vedenie zásluhou Jakuba Beháňa. V 32. minúte využil chybu obrany Kašjak, ktorý navýšil vedenie Strečna. Po zmene strán sa prvýkrát v sezóne presadil Kormančík. Zaslúžené víťazstvo domácich podčiarkol skúsený Michal Bielik. Výsledková kríza Belej tak pokračuje.

Varín – Kotešová 0:2 (0:1)
Góly:
45. Krajči, 51. Stískala. Rozhodoval Židek, 150 divákov. ŽK: Ondráš – Bujný, Krajči, Kendy R., Valášek, Tabak.

VARÍN: Ružička – Repáň, Ferjanec (80. Koňušiak Ľ.), Hruška T., Lopušan, Koňušiak P., Hruška P., Chebeň, Zimen, Rendek (65. Cvacho), Ondráš.

KOTEŠOVÁ: Polko – Stískala, Bujný, Daniš (79. Hranica), Papšo, Krajči, Kendy R., Budiský, Mozolík M. (75. Kendy P.), Valášek, Tabak.

Varín naposledy prekvapujúco vyhral v Skalitom a tri body chceli domáci získať aj proti Kotešovej. To sa im však nepodarilo. Hosťom vyšla pasáž hry na rozmedzí polčasov, keď sa dvakrát presadili zásluhou Krajčiho a Stískalu. Kotešová už dramatizáciu zápasu nepripustila a odváža si z Varína tri dôležité body.

Kysucké Nové Mesto – Višňové 0:0 (0:0)
Rozhodoval Tomáš Plavecký, 150 divákov, ŽK: 54. Tomáš Kohút.

VIŠŇOVÉ: Vereš – Kočiš, Minarčik, Štefunda, Majtanik, Ondruš, Ťažký, O. Štefanica, Papajčík (76. Došlík), Sventek, A. Štefanica (90. Majtán).

Domáci, aj vzhľadom na posledné výsledky, boli favoritom zápasu. V sobotu však nevyšlo Kysučanom všetko podľa predstáv, a tak len remizovali s mužstvom z Višňového. Zverenci Petra Sedúcha stratili prvé miesto v tabuľke, na ktorom ich strieda Bytča.

Ostatné výsledky: Čierne – Skalité 4:0, Turzovka – Oščadnica 2:1, Vysoká nad Kysucou – Zborov nad Bystricou 10:0.

1. Bytča 11 8 0 3 30:17 24
2. KNM 11 7 2 2 23:6 23
3. Vysoká n. K. 11 7 1 3 36:15 22
4. Čierne 11 7 0 4 32:23 21
5. Višňové 11 5 4 2 21:10 19
6. Strečno 11 6 1 4 23:21 19
7. Skalité 11 5 3 3 18:12 18
8. Turzovka 11 5 0 6 32:38 15