Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Medailový lov mladých karatistov vo Viedni

Cenné kovy získali Žilinčania v individuálnych aj v tímovej súťaži.

Zľava: Alex Broďani, Tomáš Králik a Jakub Pechota.Zľava: Alex Broďani, Tomáš Králik a Jakub Pechota. (Zdroj: KARATE KLUB ŽILINA)

Minulú sobotu sa vo Viedni konal medzinárodný turnaj Vienna open 2018, na ktorom štartovali aj najmladší reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina. Tí sa v konkurencii 576 pretekárov z najrôznejších kútov Európy nestratili a takmer každý štart premenili na zisk cenného kovu.

Najlepšie si počínal Mário Pavlovič, ktorý svojim súperom v kategórii športového zápasu kumite osem - deväťročných nedal žiadnu šancu a domov si odniesol zlato. V rovnakej kategórii získal bronz Oliver Bodnár.

V rovnakej vekovej kategórii dievčat dokráčala až do finále Veronika Vrabcová, ktorá svoju premožiteľku našla až v poslednom zápase a získala tak striebro.

K lepším umiestneniam chýbalo málo

V kategórii 10-11 ročných si výborne počínalo trio Tomáš Králik, Jakub Pechota a Alexander Broďani. Prvý menovaný súťažil v kategórii nad 38 kg, zvyšní dvaja spoločne hájili žilinské farby v kategórii do 38 kg.

Napriek tomu, že v každej z týchto kategórii štartovalo viac než 30 pretekárov, všetci Žilinčania to postupne dotiahli až medzi štvoricu najlepších. Pre duo Pechota a Broďani bolo semifinále síce už poslednou zastávkou, Pechota však svoj následný reparát zvládol na výbornú a získal bronz.

Prečítajte si tiež: Karatistky reprezentovali v zahraničí Čítajte

Alex Broďani v boji o bronz po remízovom zápase napokon prehral len na vlajky a napriek výborným výkonom obsadil nepopulárnu štvrtú priečku. Tomáš Králik to vo svojej kategórii napokon dotiahol až do finále, v ktorom tesne podľahol súperovi z Ukrajiny. Žilinskú štatistiku rozšíril o ďalšie striebro.

Aj spoločne boli úspešní

Od menovanej trojice to ale nebolo všetko. Minuloroční tímoví majstri Slovenska zabojovali aj v kumite družstiev a po mimoriadne náročnom semifinále s ukrajinským celkom opäť vybojovali finále. Tam však už nestačili na ďalší ukrajinský tím a domov si priviezli ďalšie striebro.

Zbierku medailí dvomi bronzmi v športovom zápase kumite na záver skompletizovala dvojica dorasteniek Aneta Pechotová a Monika Nováková.

Za zmienku tiež stoja dva „zemiaky“ v súborných cvičeniach kata, ktoré získali Veronika Vrabcová a Oliver Bodnár.

Popradský pohár 2018

Žilinčania však vo Viedni neboli v plnej sile, pretože časť z nich bojovala v Poprade na 26. ročníku Popradského pohára. Naša štvorčlenná minivýprava sa ani tu nestratila a víkendovú zbierku medailí rozšírila o jeden bronz a jedno striebro. Tretie miesto v kumite dorastencov získal Michal Kočuta a na druhej priečke sa v kategórii mladších žiačok, 8-9 ročných, umiestnila úradujúca vicemajsterka SR v tejto kategórii Terézia Tabačková.

Dedinský futbal: Nič sa nevyrovná nedeli na ihrisku

Zo zmesi driny, potu, lásky, férovej hry, vtipu i vášne sme namixovali koktail chutí z dedinského futbalu a ihrísk na celom Slovensku.

Mužstvo Hliníka inkasovalo od futbalistov Dlhého Poľa šesť gólov.

Regionálny futbal: Bánová nadelila Zvolenu päťku, Strečno víťazne v Oščadnici

Máme za sebou prvé kolo regionálnych futbalových súťaží. Prinášame vám ich výsledky.