Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Sedemsto divákov, sľubný výkon. Basketbalisti odštartovali novú extraligovú sezónu

Žilinčania na úvod privítali Prievidzu.

Hoci prvý duel sezóny Žilinčania prehrali, ich výkon je prísľubom do jej pokračovania.(Zdroj: JAKUB RUMAN/PP & TV Raj)

Po dlhej prestávke, ktorá trvala od 13. mája, odštartoval v sobotu nový ročník najvyššej domácej súťaže basketbalistov. S deviatimi mužstvami vrátane nováčika BKM Lučenec. Z vlaňajšej „zostavy“ vypadli celky Košice a Karlovka Bratislava, ktoré sa z extraligy sa odhlásili.

Prečítajte si tiež: Štvrtá výhra v rade pre MŠK, padla aj Podbrezová

Základná, 36-kolová súťaž potrvá do 30. marca 2019. Mužstvá sa v nej s každým súperom stretnú štyrikrát. Play-off odštartuje 6. apríla, nového majstra spoznáme najskôr 22. mája, najneskôr 1. júna. Tak ako vlani, platí, že na palubovke v zápase musí mať každé mužstvo v každom okamihu aspoň jedného Slováka a minimálne šiesti musia figurovať v zápise o stretnutí. Len tri z deviatich tímov povedú slovenskí tréneri – Svit Michal Madzin, Handlovú Peter Torda a Žilinu Ivan Kurilla. Vychádzajúc zo súpisiek a umiestnenia v posledných desiatich ročníkoch, najvážnejší adepti na medailové pozície sú štyria – Inter Bratislava, Levice, Prievidza a Komárno.

PP & TV RAJ Žilina – BC Prievidza 73:83 (18:22, 36:43, 58:60).
Body Žiliny:
Rožánek 15 (4 trojky), Dickson 15, Merešš 11, Jackson 9, Blagojevič 8, Stanojevič 8, Podhorský 5, Tot 2.

Za Prievidzu najviac bodov: Derksen 28, Jones 13, Johnson 12. Trestné hody: 13/11 – 28/21. Fauly: 24 – 18. Päť faulov: 33. min. Tot. Trojky: 6 – 8. Rozhodcovia: Kúkelčík, Šarišský, Karniš. 700 divákov. Štvrtiny: 18:22, 18:21, 22:17, 15:23.

Pred takmer zaplneným hľadiskom nastúpil domáci tím s päticou Tot, Rožánek, Blagojevič, Dickson a Stanojevič. Skóre otvoril Stanojevič a nikoho v hľadisku istotne nenapadlo, že to bude zároveň aj posledné vedenie PP & TV RAJ v zápase. Hostia vzápätí kontrovali sedembodovou šnúrou, na ktorú Žilinčania dokázali odpovedať. V 5. minúte vyrovnali na 9:9, remízový stav bol aj o minútu neskôr (11:11).

Odvtedy až do konca zápasu držali opraty v rukách baníci. Domáci tím hral s nimi celý duel takmer vyrovnanú partiu, v ktorej, keď baníci niekoľkokrát ušli o niekoľko bodov, dokázal zakaždým manko dohnať. V 17. minúte PP & TV RAJ prehrával 31:40, ale v 24. minúte už bolo 44:45. V 27. minúte Prievidžania viedli už dvojciferným rozdielom, 48:60, ale o štyri minúty kapitán Podhorský úspešnými trestnými hodmi vyrovnal na 60:60!

V priebehu nasledujúcich dvoch minút sa Prievidza Žiline opäť vzdialila (60:67), ale štyri minúty pred koncom po trojke Rožánka a dvojke Jacksona bol zrazu výsledok otvorený. PP & TV RAJ strácal na súpera jediný bod (70:71)! Víťazstvo zabezpečili Prievidzi v posledných minútach prakticky legionári, Američan Derksen a Kanaďan Jones trafili z dvanástich bodov mužstva desať.

Zápas sa hral vo vynikajúcej atmosfére, fanúšikom patrí veľká vďaka za povzbudzovanie, zhodli sa po skončení hráči PP & TV RAJ, ktorí boli nešťastní, že sa im nepodarilo divákom odvďačiť víťazstvom. Je však neodškriepiteľným faktom, aj keď majú za sebou iba prvý zápas, že tvoria tím, ktorý na rozdiel od predchádzajúcej sezóny bude schopný potrápiť ktoréhokoľvek súpera v extralige...

Ostatné výsledky 1. kola: Handlová – Levice 72:77 (2:35), Spišská Nová Ves – Svit 74:109 (44:63). Lučenec hrá s Komárnom zajtra, bratislavský Inter mal voľno.

Druhé kolo extraligy je na programe v sobotu 13. októbra, stretnú sa v ňom dvojice: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – PP & TV RAJ Žilina, Svit – Komárno, Levice – Lučenec a Inter Bratislava – Handlová. Prievidza má voľno.

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  2. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  3. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  4. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  6. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  7. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  8. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  9. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Nový anestéziologický prístroj uľahčí vyšetrenia pacientov

Gastroenterologické centrum Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline získalo nový anestéziologický prístroj.

Hokejový klub zmenil trénera i vedenie, primátor chce dlhodobejšiu víziu fungovania

Nový tréner dostal pri výbere realizačného tímu voľnú ruku.