Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Vlci zdolali na domácom ľade nováčika z Maďarska

Dvoma gólmi prispel k víťazstvu Rudolf Huna.

Jozef Balej zaznamenal prvý gól v žilinskom drese. (Ilustračné foto)(Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MsHK Žilina – MAC Budapešť 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Góly: 11. Hvila (Jenčík), 12. Huna Ru. (Kučný, Balej), 27. Beránek (Matejka), 37. Huna Ru., 57. Jenčík (Bagin, Beránek), 58. Balej (Barta, Kučný) – 21. Klempa (Brown, Macaulay), 39. Brown (Langkow, Burt), 47. Bodó (Brown). Vylúčení: 3:3, Szabad 5+DKZ. 787 divákov.

ŽILINA: Mikoláš – Jankovič, Žilin, Bagin, Kučný, Matejka, Piegl, Mendrej, Pastor – Barta, Ručkay, Balej – Huna Ru., Surovka, Jenčík – Beránek, Rehák, Hvila – Síkela, Hrazdíra, Ondruš.

BUDAPEŠŤ: Bálizs – Burt, Fejes, Pozsgai, Macaulay, Garát, Bukor – Klempa, Brown, Dansereau – Szabad, Nagy, Terbócs – Pápa, Langkow, Bodó – Odnoga, Kreisz, Szigeti.

Prečítajte si tiež: Maroš Mikoláš zaberá v bráne i v škole

Tím z hlavného mesta Maďarska pricestoval do Žiliny s oneskorením a na zápas nastúpil bez rozkorčuľovania. Duel sa začal s približne desaťminútovým meškaním a na hre hosťujúceho tímu bolo cítiť absenciu rozcvičky. Domáci to však nevedeli potrestať a pološancami Bálisza neprekonali. V 9. min však Huna nastrelil brvno a o chvíľu Szabad nešetrne prišpendlil na mantinel Surovku a šiel predčasne pod sprchy. Hostia v päťminútovej presilovke dvakrát inkasovali, keď najskôr zasunul puk po trme-vrme pred Báliszom do siete Hvila a v 12. min pri signalizovanom ďalšom vylúčení prekonal Huna švihom gólmana MAC po druhý raz. Žilinčania dostali zápas pevne pod kontrolu a až do záveru tretiny boli jasne lepší.

Hostia v prestávke rozdýchali nevydarenú úvodnú tretinu a hneď 28 sekúnd po začiatku tej druhej znížili, keď im domáci poskytli veľa priestoru a Klempa prekonal Mikoláša. Hra dostala spád, prelievala sa zo strany na stranu a obaja gólmani boli v permanencii. V 27. min však dostal Beránek na modrej ideálny puk do jazdy od Matejku, v nájazde si vychutnal Bálizsa a zvýšil na 3:1. Vlci sa potom po polovici zápasu ubránili početnej výhode hostí a Mikoláš svoj tím podržal pri viacerých nepríjemných situáciách. Žilina sa v 37. min zásluhou Hunu dostala v presilovke do trojgólového vedenia, ale dlho sa z neho netešila, pretože Brown o dve minúty pri signalizovanom vylúčení domácich spomedzi kruhov znížil a navyše hrali hostia ďalšiu presilovku.

Početnú výhodu však hostia nevyužili, ale domácim začali nepríjemne podkurovať. Po niekoľkých varovaniach, ktoré Mikoláš ešte vyriešil, však v 47. min Brown prihral z pravého kruhu prudký puk pred bránkovisko, ani dvaja Žilinčania ho nedokázali poslať do bezpečia a Bodó znížil na rozdiel gólu. Hostia sa potom ubránili presilovke vlkov a sami mali necelých 9 minút pred koncom početnú výhodu, ale Žilina tesný náskok udržala. V závere zápasu hostia ešte faulovali a pykali za to štvrtým gólom v oslabení, keď sa po strele Bagina presadil zblízka Jenčík. V 58. min ešte uzavrel skóre svojím prvým gólom v žilinskom drese kapitán Balej a vlci sa tak po výhre 6:3 odlepili z dna tabuľky.

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Nový anestéziologický prístroj uľahčí vyšetrenia pacientov

Gastroenterologické centrum Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline získalo nový anestéziologický prístroj.

Hokejový klub zmenil trénera i vedenie, primátor chce dlhodobejšiu víziu fungovania

Nový tréner dostal pri výbere realizačného tímu voľnú ruku.