Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Vlci zdolali Banskú Bystricu

O víťazstve rozhodol v predĺžení Michal Barta.

Vlci odohrali s Banskou Bystricou vyrovnanú partiu. Ilustračné foto.(Zdroj: Daniel Stehlík/cvak.sk)

MsHK DOXXbet Žilina - HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 1:0)

Góly: 18. Dom. Rehák (Beránek, Jankovič), 58. Matejka (Rud. Huna), 62. Bárta (Piegl) - 4. Tamáši (Asselin, Faille), 17. A. Šťastný (Miller, J. Sýkora). Rozhodovali: Goga, Haszonits (Maď.) Vyšný, Soltész (Maď.), vylúčení: 6:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 423 divákov.

ŽILINA: Mikoláš - Žilin, Jankovič, Bagin, Kučný, Matejka, Piegl, Mendrej - Balej, Húževka, Bárta - Rud. Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, D. Rehák, Beránek - Sikela, Ondruš, Hrazdíra.

Prečítajte si tiež: Gólový koncert žltozelených si odniesla Senica

Banskobystričania začali v stredoslovenskom derby lepšie, ale ich prvý gól, ktorý po chybe domácich na modrej a nájazde na Mikoláša strelil Kabáč, nakoniec po konzultácii s videorozhodcom rozhodcovia neuznali. O chvíľu však hrali hostia prvú presilovku a po skrumáži ju využil v 4. min Tamáši. Hostia mali navrch, domáci sa síce snažili, ale robili vzadu veľké chyby a len vďaka reflexom Mikoláša v bráne neinkasovali viac gólov. Pri ďalšej presilovke hostí však bol aj Mikoláš bezmocný, keď hostia vykombinovali brániacu sa štvoricu a Šťastný do odkrytej brány skóroval. Aj barani však spravili chybu pred Barošom a Dominik Rehák nemal problém zblízka upraviť na 1:2, čo bolo aj konečné skóre prvej tretiny.

V druhej tretine mali hneď v úvode Žilinčania výhodu presilovky, ale iba potvrdili, že im táto herná situácia zatiaľ robí v sezóne veľké problémy. Hostia sa však postupne prispôsobili hre domácich, veľa hokejovej krásy riedko zaplnené tribúny nevideli a ani barani nedokázali využiť presilovku v polovici zápasu. Hokej s množstvom nepresností a sem tam peknou akciou pokračoval aj naďalej a diváci sa gólu v druhej dvadsaťminútovke nedočkali.

Žilinčania sa ubránili v úvode tretej tretiny početnej výhode hostí a následne sa tlačili do zakončenia, ale vyrovnať sa im nepodarilo ani z veľkej skrumáže pred Barošom. O pár minút sa dostali k presilovke aj vlci, ale Baroša vážnejšie neohrozili. V 48. min Mikoláš fantasticky zachránil domáci tím od tretieho inkasovaného gólu, keď zmaril šancu Vargovi. Ani ďalšia presilovka Žiliny neskončila gólom a vlkom už neostávalo veľa času na vyrovnanie. Navyše šiel necelých osem minút pred záverom zápasu na trestnú lavicu na štyri minúty kapitán Žiliny Balej a domáci sa s vypätím síl bránili tlaku Banskej Bystrice. Päť minút pred koncom zahodil šancu na gól Asselin, keď netrafil úplne odkrytú bránu Žiliny, a tá nemohúcnosť hostí potrestala. V 58. min. potiahol puk do pásma Huna, obišiel s ním bránu a po jeho prihrávke na modrú Matejka strelou švihom vyrovnal. Zúfalý tlak majstra nepriniesol gól, a tak nasledovalo predĺženie. V ňom hostia zahodili opäť nemožné, vyznamenal sa Mikoláš a vlci potom z protiútoku v 62. min. rozhodli zápas, keď sa na tretí raz presadil Bárta.

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Nový anestéziologický prístroj uľahčí vyšetrenia pacientov

Gastroenterologické centrum Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline získalo nový anestéziologický prístroj.

Hokejový klub zmenil trénera i vedenie, primátor chce dlhodobejšiu víziu fungovania

Nový tréner dostal pri výbere realizačného tímu voľnú ruku.