Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Gólový koncert žltozelených si odniesla Senica

V stretnutí 9. kola Fortuna ligy bola pre domácich gólovo plodná najmä druhá polovica hry.

Žilinčania si proti Senici schuti zastrieľali. Ilustračné foto.(Zdroj: TASR)

MŠK Žilina - FK Senica 5:0 (1:0)
Góly:
45.+ Holúbek, 48. Anang, 60. Boženík, 64. Diaz, 75. Škvarka. Rozhodovali: Sedlák, Roszbeck, Barenčík. ŽK: Fazlagič - Petschi, Mendes, 1818 divákov.

ŽILINA: Holec - Anang, Kaša, Králik, Sluka, Fazlagič, Káčer, Škvarka, Holúbek (73. Tomič), Boženík (78. Balaj), Diaz (66. Pečovský).

SENICA: Taborda - Herrera (71. Krč), Dias, Kotula, Asmah, Petschi (52. Klapan), Deretti, Mendes, Tešija (77. Celis), Castaneda, Azankpo.

Od začiatku to bol súboj žilinskej ofenzívy so senickým obranným blokom. Prvú strelu na bránu mal v 8. min. kapitán Škvarka, ale spoza šestnástky mieril iba do stredu brány, kde bol pripravený Taborda.

Po štvrťhodine hry sa domácim podarilo skórovať, ale gól Boženíka pre ofsajd neplatil. Aj ďalšie minúty sa niesli v aktivite Žilinčanov. V 20. minúte sa však ukázali aj hostia, keď Azankpovi chýbalo málo, aby pred Holecom usmernil loptu do siete.

V 24. minúte mali domáci veľkú šancu na prvý gól zápasu, no Taborda proti Boženíkovi výborne zasiahol. O tri minúty neskôr mal ďalšiu šancu na gól Škvarka, ale pokus z hranice šestnástky skončil tesne nad brvnom Senice.

Prečítajte si tiež: Nové dresy pokrstili víťazstvom

Gólom sa neskončila ani skrumáž pred bránou hostí, keď lopta nakoniec putovala
iba na ďalší rohový kop domácich. Žilinčania sa tlačili do zakončenia, hrali aktívne a mali jasne navrch, ale výraznejšie šance si z tlaku nevedeli vypracovať. Keď už sa zdalo, že na prestávku pôjdu mužstvá za bezgólového stavu, faulovali hostia pár metrov pred šestnástkou Škvarku a z priameho kopu sa ľavačkou presadil do ľavého rohu Holúbek.

Žilinčania vstúpili do polčasu ďalším gólom z ofsajdu, ale potom sa presadili aj regulérne. Škvarka vybojoval naľavo loptu, poslal center na Boženíka, ktorý Taborda stihol dostať iba pred šestnástku, kde hosťujúci gólman zasiahol ešte pred jedným z nabiehajúcich domácich. Lopta sa však dostala napravo k Anangovi,
mladý ghanský obranca poslal z diaľky loptu od brvna do brány a svojím premiérovým gólom za MŠK zvýšil na 2:0.

Šošoni úplne ovládli hru a po hodine hry viedli už o triedu. Diaz nacentroval zľava
a Boženík tečom prekonal Tabordu. O štyri minúty vysunul zase Škvarka do šance Diaza, ten poslal loptu ponad Tabordu a domáci viedli už 4:0.

V 66. min. prišiel na trávnik za potlesku divákov v stoji Viktor Pečovský a svojím 405. štartom v najvyššej slovenskej súťaži sa osamostatnil na čele tejto štatistiky.

Žilinčania potom trochu poľavili v aktivite dopredu, a takmer ich vytrestal Mendes, ktorého pokus v šestnástke reflexívne vyrazil pozorný Holec. Domáci následne opäť zapli a výsledkom aktivity bol gól kapitána Škvarku, ktorý po
prihrávke od Káčera v 16-tke prestrelil Tabordu. Zápas sa dohrával v pokojnom tempe, Žilina pokorila Senicu hladko 5:0.