Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

S českým vicemajstrom držali krok

Stretnutie v Ostrave sa odohralo za zatvorenými dverami.

Žilinskí basketbalisti cez víkend štartujú sezónu. Ilustračné foto.(Zdroj: JAKUB RUMAN)

Žilinskí basketbalisti mali v hernej príprave na nový extraligový ročník v uplynulom týždni v programe druhý a tretí zápas. Dňa 28. augusta cestovali do Opavy, kde s českým vicemajstrom uplynulej sezóny po vyrovnanom priebehu tesne prehrali. V posledný augustový deň sa mali stretnúť s ďalším popredným českým tímom, Novým Jičínom na jeho palubovke. Duel však nakoniec domáci pre technické príčiny odvolali.

Prečítajte si tiež: Futsalistov MŠK Žilina čaká premiéra v najvyššej súťaži

Generálny manažér PP & TV RAJ Ondrej Šoška našiel rýchlo náhradné riešenie, Žilinčania cestovali do Ostravy na prípravný zápas s extraligovou Novou Hutou, zápas sa však po dohode trénerov oboch tímov hral za zatvorenými dverami a jeho výsledok sa na verejnosť nedostal.

Rozhodli trestné hody

Hosťom chýbal pre povinnosti v zamestnaní Podhorský, do Žiliny ešte „nedorazil“ posledný z legionárov Američan Joseph. Stretnutie bolo v celom priebehu herne i číselne vyrovnané. Domáci tím, ktorý má niekoľko sezón takmer identický káder, bol evidentne zohratejší, hostia boli o čosi lepší individuálnou kvalitou hráčov. V prvom polčase sa opierali o streleckú disponovanosť Dicksona, Blagojeviča a Rožánka, po prestávke strelecky vynikli Blagojevič a Merešš.

V dramatických záverečných desiatich minútach sa mužstvá striedali vo vedení do stavu 80:80. Víťazstvo zabezpečil Opave Jurečka štyrmi bodmi z trestných hodov v poslednej minúte.

BK Opava – PP & TV RAJ Žilina 84:80 (18:25, 44:44. 62:61)

Za Opavu najviac bodov Klečka a Gniadek po 16.

Body Žiliny: Blagojevič 22, Dickson 17, Merešš 14, Rožánek 8, Krajina 8, Tot 6, Turza 5, Erben 0, Mátych 0, Líška . Fauly: 26 – 20. Trojky: 5 – 11. Štvrtiny: 18:25, 26:19, 18:17, 22:19.

Ako sme uviedli v úvode článku, tretí plánovaný prípravný zápas Žilinčanov v Novom Jičíne sa neuskutočnil. Náhradou bol tréningový duel PP & TV RAJ s NH Ostrava na jej palubovke za zatvorenými dverami, tréner Kurilla v ňom už mal k dispozícii aj posledného legionára, Američana Victora Josepha.

Na nasledujúci prípravný zápas žilinský tím vycestuje do Rakúska, 8. septembra sa stretne v Klosterneuburgu s domácim prvoligovým tímom.