Regionálny futbal: Šláger kola pre Stráňavy, v Predmieri rozhodlo srdiečko

Terchová definitívne odstúpila zo súťaže.

Aj hráči Rosiny už majú za sebou ligový štart nového ročníka. Ilustračné fotoAj hráči Rosiny už majú za sebou ligový štart nového ročníka. Ilustračné foto (Zdroj: DOMINIKA MARIŇÁKOVÁ)

IV. liga: Teplička doma s tesnou prehrou

Bánová – Stráňavy 0:2 (0:1)
Góly:
22. (pen.) Janči M., 68. (vl.) Lazar. Rozhodoval Ligas, 200 divákov. ŽK: Harman – Janči M., Lajš, Papala, Janči L.

BÁNOVÁ: Juhás – Harman (70. Černák), Ďuratný, Kubena, Kostolný, Lazar, Bendík, Štefánik, Horecký, Jasenovský, Adamčík (57. CIsárik).
STRÁŇAVY: Ďuríček – Bukovčan (80. Brezáni), Janči M., Lajš, Papala, Janči L., Pleva, Ďuratný (63. Kubica), Zajac, Rolček (90. Ondák), Chrachala (90. Hreus).

Šláger kola priniesol súboj Bánovej proti Stráňavám. Vedenia sa ujali hostia v 22. minúte, keď rozhodca Ligas nariadil pokutový kop a z bieleho bodu sa kapitán Marek Janči nemýlil. Bánovej sa nedarila finálna fáza, keď domáci nedokázali prekonať Ďuríčeka v bráne Stráňav. Baník navýšil svoje vedenie v 68. minúte, keď si loptu zrazil do vlastnej siete Lazar. Domácej Bánovej sa aj napriek snahe gól streliť nepodarilo a podľahla Stráňavám 0:2.

Rosina – Dolný Kubín 2:2 (1:1)
Góly:
24. Šustek, 74. Jaroš – 19. Zanovit, 61. Baričák. Rozhodoval Remeň, 150 divákov. ŽK: Trabalík (D. KUBÍN).

ROSINA: Jurčenko – Jaroš, Gajdoš E., Gajdoš M., Turský (46, Mičiak), Tabak, Hruboš, Polóni (62. Kurucár), Líška, Kadik, Šustek (46. Gavuliak).

Rosina sa cez týždeň predstavila v Slovenskom pohári proti Prešovu. V nedeľu ju čakal prvý ligový zápas sezóny, v ktorom privítala na domácom trávniku Dolný Kubín. Dolnokubínčanom sa podarilo ujať vedenia v 19. minúte po zakončení Zanovita. Rosina rýchlo vyrovnala, keď sa presadil Šustek. Po zmene strán sa vedenia opäť ujali hostia z kopačky Baričáka. Domáci vyrovnali, keď Trabalíka prekonal Jaroš. Ďalší gól už nepadol, a tak sa body v Rosine delili.

Prečítajte si tiež: Dobre naladený Trenčín zdolal po Feyenoorde aj Žilinu Čítajte

Teplička nad Váhom – Závažná Poruba 2:3 (1:2)
Góly:
23. Cingel, 59. Blaščík – 33. a 45. Volaj, 51. Kutlík. Rozhodoval Bátory, 100 divákov. Bez kariet.

TEPLIČKA: Poništ – Cingel, Blaščik, Beniač, Surma, Bugala R., Mrázik, Padala (39. Dzibrík), Jánošík, Jaššo (55. Beniač), Maliňák.

Tepličke vyšiel gólovo lepšie vstup do zápasu, keď sa v 22. minúte presadil Cingel. Závažnej Porube sa podarilo zápas otočiť ešte v prvom polčase. Volaj najskôr znížil v 33. minúte a ten istý hráč poslal hostí do vedenia v posledných sekundách prvého polčasu. Šesť minút po zmene strán navýšil vedenie hostí Kutlík. Tepličke sa rýchlo podarilo znížiť, keď sa presadil jej tradičný strelec Blaščík. Domácim sa však už vyrovnať nepodarilo a netešia sa z výhry ani v druhom kole.

Terchová – Rajec
Nehrali. Terchová odstúpila zo súťaže.

Ostatné výsledky: Belá-Dulice – Staškov 1:3, Žabokreky – Diviaky 3:2, Makov – Bobrov 2:0.

Gól:
65. Valášek. Rozhodoval Koleno, 300 divákov. ŽK: Stískala, Krajči – Wieczorek.

KOTEŠOVÁ: Polko – Bujný M., Stískala, Jandačka, Daniš, Budiský, Kadák, Patyka, Tabak (89. Bujný E.), Krajči, Valášek.
BYTČA: Mučka – Malík, Gajdošík, Gašpierik, Hudcovský, Wieczorek, Mikula (68. Turek), Bajza, Halama, Čikota, Schwarz (46. Hrtánek).

Derby zápas medzi Kotešovou a Bytčou sa od úvodu hralo opatrne. V zápase si viac šancí vypracovali domáci, no loptu častejšie na kopačkách mali futbalisti z Bytči. Na prvý gól sa čakalo do 65. minúty, keď sa po centri hlavičkou presadil Valášek. Loptu umiestnil pod brvno a nedal Mučkovi šancu. Následne domáci mohli zvýšiť náskok, ale hlavička mierila vedľa. Derby sa skončilo najtesnejšou výhrou domácej Kotešovej.

Prečítajte si tiež: FOTO: 35. ročník Rajeckého maratónu odštartoval Matej Tóth Čítajte

Predmier – Kysucké Nové Mesto 1:0 (1:0)
Gól:
6. Pobijak P. Rozhodoval Tilesch, 180 divákov. ŽK: Pistovčák S., Husár, Pobijak P. – Beliančin, Sedúch.

PREDMIER: Uríček – Pistovčák S., Husár, Pobijak M., Pobijak P., Klus T., Bačík R., Šebík, Klus M. (88. Hujo), Smolka (61. Taška), Vícena (78. Bačík M.).

Predmieru sa podarilo streliť gól už po šiestich minútach, keď chybu brankára Šteinigera využil Peter Pobijak a poslal domácich do vedenia. Následne sa striedali šance na oboch stranách. V druhom polčase vychytal čistý gól brankár Uríček. Domáci futbalisti ukázali proti Kysučanom veľké srdce, keď srdnato bojovali o každú loptu a ukázali väčšie chcenie po víťazstve. Predmier tak porazil Kysucké Nové Mesto najtesnejšie 1:0.

Varín – Belá 0:1 (0:1)
Gól:
42. Ševčík. Rozhodoval Pleva, 100 divákov. ŽK: Ondráš, Cvacho st. – Kubík.

VARÍN: Ružička – Ondráš, Koňušiak, Kadrliak, Repáň, Cvacho st., Ferjanec, Kubovich (37. Staník), Cvacho ml., Hruška T., Chebeň (68. Ondráš).

BELÁ: Tichák – Macho, Kubík, Čepela, Melišík (90. Užák), Krška (80. Mihalčatin), Šipčiak R., Šipčiak S. (69. Michalec), Žingora, Ševčík, Gapa.

V minulom kole Belá rozstrieľala Turzovku, zatiaľ čo Varín najtesnejšie prehral v Bytči. Prvý gól zápasu prišiel na konci prvého polčasu, keď sa lopta dostala ku kanonierovi Belej Ševčíkovi, ktorý poslal hostí do vedenia. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale šance si vypracovali aj hostia. Varínu sa gól nepodarilo streliť ani v druhom polčase. Fatran tak aj v druhom zápase vyšiel gólovo i bodovo naprázdno.

Skalité - Strečno 0:0
ŽK: F. Mudrík (SKALITÉ). Rozhodoval Ladislav Babinský, 150 divákov,

STREČNO: Matejčík - Samec, P. Beháň, Bielik (89. Kocian), Tučník, Tichý (63. F. Beháň), Melo (74. Čičmanec), Ilovský, J. Beháň, Kosa, Kašjak.

Skalité privítalo súpera zo Strečna. Domáci chceli potvrdiť víťazstvo z prvého kola, hostia sa naopak chceli revanšovať za vysokú prehru v Kysuckom Novom Meste. Zápas sa nakoniec skončil bez gólov, a tak si mužstvá podelili po jednom bode.

Turzovka - Višňové 4:3 (2:2)
Góly:
29. Ciesarík, 33. a 68. Šmahajčík, 76. Puchoň - 2. Tandara, 11. A. Štefanica, 62. Minarčik. ŽK: Bibora – Mano, Minarčík. Rozhodoval Roman Rohoň, 150 divákov.

VIŠŇOVÉ: Vereš - Kočiš, Mano, Minarčik, Sventek, Ondruš, Ťažký, Papajčík, O. Štefanica (73. Štefunda), Tandara, A. Štefanica.

Zápas ako remeň sa hral na Kysuciach, kde boli po väčšine času bližšie k víťazstvu hostia, ale z plného bodového zisku sa tešil nakoniec Tatran. Skóre otvoril už v 2. minúte hosťujúci Tandara – 0:1. Vzápätí si domáci vypracovali pokutový kop a zdalo sa, že bude vyrovnané. Bibora však jedenástku nepremenil. Višňové trestalo v 11. minúte a zásluhou A. Štefanicu viedlo 0:2. Domáci ale ešte do polčasu vyrovnali, keď sa presadili v rozmedzí 29. a 33. minúty Ciesarík resp. Šmahajčík. Aj po obrátke skórovali prví hostia. Vedenie však neustrážili, keď výhru domácich zabezpečil druhým gólom Šmahajčík a rozhodujúcim zásahom Puchoň.

Ostatné výsledky: Vysoká nad Kysucou – Čierne 3:0, Oščadnica – Zborov nad Bystricou 3:0.

1. Belá 2 2 0 0 7:2 6
2. Skalité 2 1 1 0 2:0 4
3. KNM 2 1 0 1 5:1 3
4. Višňové 2 1 0 1 7:5 3
5. Oščadnica 2 1 0 1 3:2 3
6. Vysoká 2 1 0 1 4:4 3
7. Kotešová 2 1 0 1 3:3 3
8. Bytča 2 1 0 1 1:1 3