Regionálny futbal: V štvrtej aj piatej lige boli v nedeľu na programe šlágre kola

V predposlednom kole sa zrodili prekvapivé i očakávané výsledky.

Zápas o prvú priečku V. ligy prebiehal v nedeľu medzi Belou (v žltom) a Rajcom.Zápas o prvú priečku V. ligy prebiehal v nedeľu medzi Belou (v žltom) a Rajcom. (Zdroj: MICHAL HURTA)

III. liga: O osude duelu rozhodli penalty

Kalinovo – Teplička nad Váhom 3:2 (2:1)
Góly:
23. (pen.) a 27. Hronec, 79. (pen.) Koták – 2. (vl.) Melicher, 51. Kapusniak. Rozhodoval Galád, 250 divákov.

TEPLIČKA: Ďuríček – Muráň, Milec, Ozimý, Pleva, Zajac (46. Masnica), Hložný, Bugala R., Blaščík, Kapusniak, Maliňák.

Teplička sa po víťazstve Fiľakova dostala na pozíciu, ktorá ohrozuje jej zotrvanie v tretej lige, a preto chcela v Kalinove prekvapiť. Hostia sa ujali vedenia už v 2. minúte, keď si loptu do vlastnej siete zrazil kapitán Melicher. Odpoveď domácich prišla v 23. minúte, keď penaltu premenil Hronec. O štyri minúty už domáci viedli, keď skóroval opäť Hronec. Tepličke sa podarilo vyrovnať po príchode zo šatní, keď sa presadil najlepší strelec hostí Kapusniak. Jedenásť minút pred koncom nariadil rozhodca Galád pokutový kop a opäť v neprospech hostí. K jeho exekúcii sa postavil Koták a Ďuríčeka prekonal. Kalinovo prekvapenie nepripustilo a Tepličku zdolalo.

Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok – Námestovo 1:1, Banská Bystrica – Liptovská Štiavnica 4:0, Oravské Veselé – Martin 4:2, Fiľakovo – Čadca 1:0, Žarnovica – Rimavská Sobota 1:5, Krásno nad Kysucou – Detva 6:2, Lučenec – Nová Baňa 2:0.

Dohrávka 26. kola (06. 06. 2018): Oravské Veselé – Fiľakovo 1:2.

Bánová – Terchová 0:0
Rozhodoval Gemzický, 1000 divákov. ŽK: Lazar – Perexta, Cingel.

BÁNOVÁ: Kosa – Kubena, Mráz, Kostolný, Tkáčik, Kincl, Jasenovský, Lazar, Sedliaček, Štalmach, Adamčík.

TERCHOVÁ: Krivulčík – Cingel, Gallo, Perexta, Oberta (72. Baláž), Kačáni (83. Švec), Tlacháč, Ďurica, Puček (83. Jánošík Š.), Gorelčík, Papala.

Bánová bola počas celého zápasu jednoznačne lepšia. Už v prvom polčase mali obrovské šance Jasenovský a Sedliaček, ale gól nestrelili. Terchová mohla udrieť pred koncom prvého polčase, no Perextovu hlavičku vykopli domáci z bránkovej čiary. Po zmene strán pokračoval nápor domácich, ktorý však gól nepriniesol, keď dvakrát zvonila žrď terchovskej brány alebo zasiahol fantastický Krivulčík. Dve minúty pred koncom mohol Bánovú zarezať Gorelčík, ale zakončenie minulo bránu. Tisícka divákov gól nevidela, a tak sa o druhom mieste rozhodne v poslednom kole.

Stráňavy – Dolný Kubín 2:3 (1:1)
Góly:
40. Rolček, 85. Vantúch – 38. Válek, 52. Trojanović, 65. Bača. Rozhodoval Petrinec, 100 divákov. ŽK: Válek.

STRÁŇAVY: Gálik – Brezáni, Bukovčan, Belaník, Čerňan (6. Juriga, 83. Ďuratný), Janči L., Ševčík, Chrachala, Vantúch, Hanuliak, Rolček.

Prvý gól zápasu prišiel v 38. minúte, keď nepozornosť domácej obrany využil Válek a poslal hostí do vedenia. Hostia sa však netešili dlho, o dve minúty vyrovnal domáci kanonier Rolček. Sedem minút po zmene strán prinavrátil vedenie hosťom Srb Trojanović. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 63. minúte Bača. Stráňavám sa z tlaku podarilo vyťažiť už len kozmetické zníženie, keď sa presadil Vantúch. Kubín tak prekvapujúcu odchádza zo Stráňav s troma bodmi.

Prečítajte si tiež: Čaro dedinských štadiónov: Vo Višňovom majú hneď dve ihriská, v Brodne už bude patriť vyššej súťaži Čítajte

Rosina – Kysucké Nové Mesto 6:0 (2:0)
Góly:
22. Turský, 34. Bistiak, 60. Tabak, 67. Mrázik, 81. Mičiak, 86. Drexler. Rozhodoval Gregorec, 100 divákov. ŽK: Gajdoš E. – Kopas, Čelko J.

ROSINA: Jurčenko – Jaroš (59. Turčan), Zábavník, Hruboš, Tabak, Turský, Gajdoš E., Mrázik (69. Drexler), Bistiak (73. Kurucár), Šustek (63. Mičiak), Gajdoš M.

Rosina mala duel od začiatku jasne vo svojich rukách. Už v prvom polčase sa domácich ujali dvojgólového vedenia po presných zakončeniach Turského a Bistiaka. Pätnásť minút po zmene strán zvýšil vedenie Rosiny Tabak, ktorý tak zlomil odpor hostí. Následne pridali domáci ešte ďalšie tri góly, keď sa presadili Mrázik, Mičiak a Drexler, a zaslúžene zvíťazili.

Bytča – Závažná Poruba 2:3 (1:1)
Góly:
16. Mikoláš, 55. (pen.) Gajdošík – 32. a 86. Kreva, 58. Golis. Rozhodoval Moják, 100 divákov. ŽK: Šimák, Kocian – Moravčík, Vretenár. ČK: 55. Perašín (Z. PORUBA).

BYTČA: Balaž – Pavlík M., Gašperík (73. Daniš), Gajdošík, Šimák, Malík (85. Sakala), Čikota, Kocian, Mikula, Čupec, Mikoláš. (63. Hrtánek).

Hostia sa chceli dotiahnuť na Bytču, no ich plány naštrbil Mikoláš v 16. minúte, ktorý poslal Bytču do vedenia. Hostia odpovedali Krevom, ktorý prekonal Baláža v 32. minúte. Po zmene strán zastavil Perašín vo vyloženej gólovej šanci domáceho hráča a nariadenú penaltu premenil Gajdošík. Navyše Perašín putoval po sprchy a začala sa domáca presilovka. Domácim však početná výhoda ublížila a umne hrajúci hostia výsledok otočili po góloch Golisa a Krevu. Závažná Poruba vybojovala v Bytči tri body.

Ostatné výsledky: Belá-Dulice – Ružomberok B 2:1, Diviaky – Staškov 1:1, Žabokreky – Makov 0:3, Trstená – Tvrdošín 1:2.

Góly:
53. Ševčík – 3. Kordiš, 10. Jeťko, 29. Person. Rozhodoval Horváth, 350 divákov. ŽK: Macho, Melišík, Mintách – Hájek, Kašuba, Kordiš.

BELÁ: Tichák – Macho (59. Krška), Laščiak, Melišík, Šipčiak R., Čepela, Gapa, Kurcin, Šipčiak S. (74. Holák), Mintách, Ševčík.

RAJEC: Fraštia – Miko, Hájek, Drahno, Kašuba, Rybár (89. Dubeň), Hollý, Panák (80. Bujný), Person (66. Mazák), Kordiš (90. Osika), Jeťko (90. Paulini).

Od začiatku sa hral v Belej rýchly futbal. Rajcu vyšiel úvod, keď už v 3. minúte vyhrával. Center hlavičkou umiestnil do brány Kordiš. O sedem minút vyšiel hosťom rýchly brejk, keď krajný záložník vystrelil a lopta sa dostala pred Jeťka, ktorý v šmýkačke zvýšil na 2:0 pre Rajec. V 29. minúte využil nedorozumenie stopérov Person a zvýšil. Znížiť za domácich mohol Ševčík, no netrafil bránu. Následne mali veľkú šancu domáci, ale strela po skrumáži trafila ležiaceho Fraštiu. V druhom polčase domáci chceli niečo spraviť s výsledkom. Podarilo sa im znížiť, keď hosťom nevyšla ofsajdová pasca a Ševčík prekonal Fraštiu. Ďalší gól však už nepadol a Rajec sa dostal na čelo tabuľky.

Predmier – Strečno 0:3 (0:2)
Góly:
4. a 36. Kán, 62. Labuda. Rozhodoval Krajník, 200 divákov. ŽK: Klus T., Pistovčák S., Pobijak A., Bajza, Husár – Samec, Beháň J., Beháň M., Bičan.

PREDMIER: Uríček – Rosa (46. Pistovčák T.), Klus M., Pistovčák S., Pobijak A., Bajza, Pobijak P., Pobijak M., Tomaník, Husár, Bačík (69. Smolka).

STREČNO: Matejčík – Beháň P., Samec, Syrovatka (80. Tučník), Bielik, Beháň J., Ilovský, Kán (46. Beháň M.), Melo (60. Bičan), Kašjak (83. Mazák), Labuda.

Predmier mal šancu už v druhej minúte, no domáci gól nedali. Hostia potrestali chybu domácich, keď z prvej strely dal gól Kán. V 36. minúte ostal nepokrytý Kán a pridal druhý presný zásah. Domáci si vypracovali v prvom polčase tri-štyri šance, ale neskórovali. V druhom časti hry navýšil vedenie hostí Labuda – 0:3. Následne hostia ešte nastrelili tyčku Uríčekovej brány. Predmier bol herne lepší, ale doplatil na nepremenené šance.

Varín – Zborov nad Bystricou 3:1 (0:1)
Góly:
70. Ceplák, 75. Hruška P., 86. (pen.) Lopušan – 25. Kocifaj. Rozhodoval Dobrík, 50 divákov. ŽK: Lopušan, Ondráš, Koňušiak P., Kadrliak – Podmanický.

VARÍN: Ružička – Hruška T., Repáň, Lopušan, Cvacho, Hruška P., Ondráš, Koňušiak P., Kadrliak (88. Janda), Chebeň, Ceplák.

Varínu patrila hra v prvom polčase, keď domáci dobre kombinovali a vytvárali si šance. Paradoxne, udreli hostia, keď sa po rohovom kope presadil Kocifaj. V druhom polčase sa Varínu podarilo vyrovnať po skrumáži zásluhou Cepláka. Domácim sa podarilo otočiť výsledok po góloch Hrušku a Lopušana a pripisujú si cenné tri body.

Rajecké Teplice/Konská – Skalité 3:5 (0:1)
Góly:
64. Kováčik, 76. (pen.) Strhár, 85. Seko – 8. Krčmárik J., 49. a 63. Križek, 52. Špiľák R., 90. (pen.) Gavenčiak. Rozhodoval Verdžák, 150 divákov. ŽK: Knapec. ČK: 89. (po 2. ŽK) Seko.

R. TEPLICE: Vereš – Stranianek V., Knapec (89. Mazák), Heřmánek, Mano (64. Kocian), Kováčik, Štrba, Strhár, Šimkulič, Prieložný, Seko.

Skalité šlo do vedenia už po ôsmich minútach, keď sa presadil Juraj Krčmárik. Po zmene strán sa na ihrisku strhla gólová prestrelka. Hostia sa postupne ujali štvorgólového vedenia. Domácich naštartoval v 64. minúte Kováčik. O dvanásť minút znížil z penalty Strhár a v 85. minúte dal na rozdiel jedného gólu Seko. V 90. minúte však práve on putoval pod sprchy a definitívu troch bodov pre hostí zariadil z penalty Gavenčiak.

Rudinská – Višňové 2:4 (0:0)
Góly:
46. a 75. Grešák – 61. O. Štefanica, 64. Povinec, 76. Kočiš, 84. Minarčik (z 11 m). ŽK: Zaťovič, M. Buček – Sventek, ČK: 84. Malíček (RUDINSKÁ). Rozhodoval Marek Žubor, 50 divákov.

VIŠŇOVÉ: Kmecík – Valica, Kočiš, Minarčik, Majtán, Ťažký, Povinec, O. Štefanica, A. Štefanica, Majtanik, Sventek.

Festival zahodených šancí v podaní oboch mužstiev videli diváci v poslednom domácom zápase mužstva TJ Slovan Rudinská v piatej lige. Po polčase bol tak stav 0:0. V druhom dejstve sa s gólmi roztrhlo vrece, keď sa domáci dostali do vedenia po chybe hosťujúcej obrany. Hostia otočili dvomi brejkmi v rozpätí 61. až 64. minúty, no domáci opäť vyrovnali, keď strelil druhý gól v zápase Grešák. Zápas ako na hojdačke rozhodli hostia exportným gólom Kočiša a trochu prísne nariadenou penaltou. Celkovo sa hral dobrý a férový zápas.

Čierne – Štiavnik 2:1 (0:0)
Góly:
52. Časnocha (z 11 m), 78. Birtus – 60. Bambúch. Bez kariet. Rozhodoval Ivan Tilesch, 200 divákov.

ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Hajko, Pobiak, Gulán, Bambúch, Možucha, Šutara, Fujaček, Palko (46. Valúch), Všelko.

Čierne doma potvrdilo úlohu favorita. Po bezgólovom prvom polčase padli v druhom dejstve tri góly, rozhodujúci vsietil v 78. minúte Birtus.

Ostatný výsledok: Turzovka – Vysoká nad Kysucou 3:1.

1. Rajec 25 15 3 7 55:38 48
2. Belá 25 16 0 9 59:48 48
3. Čierne 25 11 10 4 47:39 43
4. Strečno 25 12 5 8 46:41 41
5. Turzovka 25 11 5 9 66:44 38
6. Skalité 25 9 9 7 46:41 36
7. Vysoká n. K. 25 11 2 12 54:50 35