Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Športový víkend v Rajci pre deti aj dospelých

V sobotu súťažili triatlonisti, o deň neskôr si na svoje prišli deti

V Rajci minulý víkend pretekali všetky vekové kategórie.(Zdroj: Daniel Stehlík/Cvak.sk)

Uplynulý víkend to v Rajci žilo športom a na svoje si v sobotu aj nedeľu prišli všetky vekové kategórie. Dňa 2.6. sa uskutočnil 6. ročník mimoriadne atraktívneho a vizuálne veľmi príťažlivého podujatia Rajecký Kros triatlon. Okolie rybníka Košiare a výborná práca Maratón klubu Rajec už štandardne priťahuje rok čo rok množstvo pretekárov zo Slovenska, ČR ale i triatlonovej elity z Maďarska.

Práve od maďarského pretekára Bálinta Mestera sa očakávalo, že na trať 1km plávania, 30km bicykla a 9km behu príde mimoriadne motivovaný a bude chcieť zopakovať svoj triumf z r. 2016. Jednoznačne proti však bol slovenský reprezentant zo Žiliny, Tomáš Jurkovič, ktorý sa s ním začal naháňať už v úvodnom plávaní. Kratší čas v depe, no hlavne záverečný beh napokon rozhodli, že sa zaslúženým víťazom stal s časom 1:51:31 práve Jurkovič. Bálint sa od neho vzdialil až o 2,5 minúty. Tretím najrýchlejším bol Vladislav Lukács, ktorý vyhral zároveň aj veteránsku kategóriu (1:55:01).

Prečítajte si tiež: Volejbalová svetobežníčka na lavičke Žiliny: Umením je hrať, keď o niečo ide

Medzi ženami dominovala rovnako veteránka, Alena Drahošová, ktorá nenašla rýchlejšiu dámu na trati a vyhrala s časom 2:30:36. So stratou sedem minút si druhé miesto vybojovala Viera Paganíková. Tretie miesto patrí po sobote Nore Ladeckej. V kategórii open triumfoval domáci pretekár Lukáš Pekný, ktorý polovičné dĺžky disciplín zdolal za 1:11:09. O dve minúty neskôr prišiel do cieľa Martin Mišovic. Najrýchlejšou ženou v tejto kategórii bola Lýdia Drahovská.

Deti bežali už po dvadsiaty deviaty raz

V nedeľu sa už zraky všetkých upierali na námestie v Rajci, pretože sa tu konal 29. ročník Behu rajeckým rínkom, určený pre deti do 15 rokov. Deti bežali podľa veku, rozdelené do kategórií, rôzne dlhé vzdialenosti od 100 m až po 1,5 km. Účastníkov neodradilo ani premenlivé počasie a prišlo ich naozaj krásne množstvo – viac ako 165.

Novinkou tohto ročníka boli „preteky“ lezúňov, teda detí do 1 roka, ktoré ešte nevedia chodia. Ich úlohou bolo za asistencie rodičov prekonať cca päť metrov dlhú trať. Rodičia na to používali rôzne motivačné predmety, za ktorými sa deti naťahovali a posúvali – fungovali kľúče od auta, mobil, ale aj ovládač z TV. Tento a ďalšie momenty vytvorili nádhernú atmosféru na rajeckom námestí a deti si domov okrem medailí, pohárov a sladkostí odniesli aj skvelý pocit, aký prináša práve šport.

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?

TIP na dobrotu od známeho šéfkuchára

Víkend predo dvermi a vy zasa neviete, čo uvariť? Zabudnite na hodiny státia nad hrncami. Máme pre vás jednoduchý a hlavne chutný a zdravý recept od známeho šéfkuchára Ivana Rusinu.

Fučík predviedol proti Košiciam zákrok sezóny

Český brankár nastúpil prvýkrát pod trénerom Škorvánkom od začiatku zápasu.

Stromy hasiči odstraňujú pri Bytči, cencúle v Ružomberku

Hasiči v Žilinskom kraji aktuálne odstraňujú popadané stromy na ceste v Kolároviciach pri Bytči.

Stredoslovenská distribučná znova zaznamenala viaceré výpadky dodávok elektriny

Nepriaznivé počasie sa podpísalo pod ďalšie výpadky elektriny.

Sledovali sme online diskusiu Stretnutie so župankou Erikou Jurinovou

Osem krajov, osem županov, osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Začali sme v Žiline.