Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Športový víkend v Rajci pre deti aj dospelých

V sobotu súťažili triatlonisti, o deň neskôr si na svoje prišli deti

V Rajci minulý víkend pretekali všetky vekové kategórie.V Rajci minulý víkend pretekali všetky vekové kategórie. (Zdroj: Daniel Stehlík/Cvak.sk)

Uplynulý víkend to v Rajci žilo športom a na svoje si v sobotu aj nedeľu prišli všetky vekové kategórie. Dňa 2.6. sa uskutočnil 6. ročník mimoriadne atraktívneho a vizuálne veľmi príťažlivého podujatia Rajecký Kros triatlon. Okolie rybníka Košiare a výborná práca Maratón klubu Rajec už štandardne priťahuje rok čo rok množstvo pretekárov zo Slovenska, ČR ale i triatlonovej elity z Maďarska.

Práve od maďarského pretekára Bálinta Mestera sa očakávalo, že na trať 1km plávania, 30km bicykla a 9km behu príde mimoriadne motivovaný a bude chcieť zopakovať svoj triumf z r. 2016. Jednoznačne proti však bol slovenský reprezentant zo Žiliny, Tomáš Jurkovič, ktorý sa s ním začal naháňať už v úvodnom plávaní. Kratší čas v depe, no hlavne záverečný beh napokon rozhodli, že sa zaslúženým víťazom stal s časom 1:51:31 práve Jurkovič. Bálint sa od neho vzdialil až o 2,5 minúty. Tretím najrýchlejším bol Vladislav Lukács, ktorý vyhral zároveň aj veteránsku kategóriu (1:55:01).

Prečítajte si tiež: Volejbalová svetobežníčka na lavičke Žiliny: Umením je hrať, keď o niečo ide Čítajte

Medzi ženami dominovala rovnako veteránka, Alena Drahošová, ktorá nenašla rýchlejšiu dámu na trati a vyhrala s časom 2:30:36. So stratou sedem minút si druhé miesto vybojovala Viera Paganíková. Tretie miesto patrí po sobote Nore Ladeckej. V kategórii open triumfoval domáci pretekár Lukáš Pekný, ktorý polovičné dĺžky disciplín zdolal za 1:11:09. O dve minúty neskôr prišiel do cieľa Martin Mišovic. Najrýchlejšou ženou v tejto kategórii bola Lýdia Drahovská.

Deti bežali už po dvadsiaty deviaty raz

V nedeľu sa už zraky všetkých upierali na námestie v Rajci, pretože sa tu konal 29. ročník Behu rajeckým rínkom, určený pre deti do 15 rokov. Deti bežali podľa veku, rozdelené do kategórií, rôzne dlhé vzdialenosti od 100 m až po 1,5 km. Účastníkov neodradilo ani premenlivé počasie a prišlo ich naozaj krásne množstvo – viac ako 165.

Novinkou tohto ročníka boli „preteky“ lezúňov, teda detí do 1 roka, ktoré ešte nevedia chodia. Ich úlohou bolo za asistencie rodičov prekonať cca päť metrov dlhú trať. Rodičia na to používali rôzne motivačné predmety, za ktorými sa deti naťahovali a posúvali – fungovali kľúče od auta, mobil, ale aj ovládač z TV. Tento a ďalšie momenty vytvorili nádhernú atmosféru na rajeckom námestí a deti si domov okrem medailí, pohárov a sladkostí odniesli aj skvelý pocit, aký prináša práve šport.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

8 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.