Oblastný futbal: Hetriky Lovása, Gabaja a Stískala

V 1. triede ObFZ Žilina sa na čelo tabuľky dostala Kotešová.

Aj program futbalových tried cez víkend pokračoval ďalšími zápasmi. Ilustračné foto.Aj program futbalových tried cez víkend pokračoval ďalšími zápasmi. Ilustračné foto. (Zdroj: Dominika Mariňáková )

I. trieda: Zmena na čele tabuľky

Gbeľany – Lietavská Lúčka 5:5 (2:3)
Góly:
16. Poleť, 20. Jadroň, 46. Miček, 66. Mihalík, 83. Adamovský – 2. a 21. Švikruha, 13. a 90. (pen.) Ďurica, 75. Baranovič. Rozhodoval Michal J., 100 divákov. ŽK: Jadroň, Adamovský, Trhančík D., Poleť – Ďurica, Sluka, Závodník, Mikušík.

GBEĽANY: Kasman – Jadroň, Sabo (90. Ďugel), Hodoň, Miček, Špirka, Gašper, Melo (46. Trhančík D.), Adamovský (89. Novosad), Poleť, Mihalík.

L. LÚČKA: Tvardek – Gašpierik, Ďurica, Sluka (80. Mikušík), Sventek, Baranovič, Klandúch, Frko, Švikruha, Vallo (46. Zuzula), Závodník.

Gólovú prestrelku načal už v druhej minúte Švikruha. O jedenásť minút bolo 0:2, keď zvýšil Ďurica. Domácim sa bleskovo podarilo vyrovnať po góloch Poleťa a Jadroňa. Ešte rýchlejšie však poslal do vedenia hostí opäť Švikruha. Po zmene strán pokračovala gólová prestrelka, ktorá skončila na výsledku 5:5, keď sa za domácich presadili Miček, Mihalík a Adamoský a za hostí Baranovič a v závere z penalty Ďurica.

Kotešová – Kolárovice 9:2 (2:1)
Góly:
12. Patyka, 24. (pen.), 82. a 89. Stískala, 57. a 72. Valášek, 62. Tabak, 66. Krajči, 73. Mozolík M. – 26. Šipula, 86. Hruštinec. Rozhodoval Kaštan, 100 divákov. ŽK: Jandačka, Stískala – Paiš, Fano, Šipula, Hruštinec.

KOTEŠOVÁ: Lejtrich (78. Škubák) – Jandačka, Papšo, Mozolík P., Stískala, Tabak, Krajči (68. Hranica A.), Bujný, Valášek, Mozolík M. (74. Gál), Patyka.

KOLÁROVICE: Porubčan – Paiš, Kendy, Valíček, Fano (34. Puchoň), Šichman, Hedera (64. Šmahaj), Drbúl, Puškár (46. Michalík), Šipula, Hruštinec.

Domáci sa ujali dvojgólového vedenia po góloch Patyku a Stískalu. Hosťom sa podarilo ešte znížiť Šipulovým gólom. Po zmene strán však domáci úplne ovládli hru a nastrieľali bezmocným hosťom sedem gólov, keď zažiaril najmä trojgólový Stískala. V závere ešte kozmeticky skorigoval výsledné skóre Hruštinec. Kotešová deklasovala Kolárovice a dostala sa na prvé miesto v tabuľke.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Jasná výhra Belej proti Varínu, tešil sa aj Rajec a Strečno Čítajte

Veľké Rovné – Nededza 1:0 (1:0)
Gól:
20. Tarabík J. Rozhodoval Vlasatý, 100 divákov. ŽK: Čvapek Ju. – Stenchlák Mil., Remek.

V. ROVNÉ: Korman – Rehák (78. Bujný F.), Tarabík A., Škero, Čvapek Ju., Korbáš, Belčík, Bujný B., Tarabík J. (89. Beran), Jandzík A., Jandzík J.

NEDEDZA: Noga – Mravec V., Milo (62. Januš), Stenchlák Mil., Holbička, Remek, Horecký, Franek, Konek (72. Nový), Dolinay, Mravec Ma.

Predposledné Veľké Rovné privítalo Nededzu, ktorá na jar ešte na ihriskách súperov nebodovala. Nezmenilo sa to ani po tomto zápase. O domácom víťazstve rozhodol už v prvom polčase Jakub Tarabík. Rovné sa tak vzdialilo od poslednej Stráže.

Kamenná Poruba – Bánová B 1:3 (1:1)
Góly:
27. Kšiňan – 43. Martoník, 67. Šramo, 90. Polóni. Rozhodoval Lonc, 45 divákov. ŽK: Kasman R..

K. PORUBA: Kavecký Mat. – Sopko, Chupáň, Kasman R., Hodas, Vajčovec (75. Kasman F.), Kadák, Kazimír, Kavecký Mar. (46. Hodás), Kšiňan, Štrba (85. Albert).

BÁNOVÁ B: Juhás – Chodelka, Ďuratný, Krajiček, Šupej, Chalúpka (80. Popelka), Polóni, Martoník, Halama, Šramo, Matta (56. Trnovec).

Prvý gól duelu prišiel v 27. minúte, keď sa presadil Kšiňan. To však bolo zo strany domácich všetko. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 43. minúte po góle Martoníka. V 67. minúte hostia viedli, keď víťazný gól strelil Šramo. Definitívu víťazstva rezervy Bánovej priniesol brejk v závere, po ktorom uzavrel skóre Polóni.

Horný Hričov – Bitarová 2:2 (1:2)
Góly:
29. Plačko, 56. Zelník – 2. Adamov, 15. Gaňa. Rozhodoval Muráň, 80 divákov. ŽK: Králik R., Plačko – Labant, Ftorek, Kurej.

H. HRIČOV: Šoška – Králik R., Valko J., Adamec, Plačko (64. Valko F.), Janík, Novisedlák, Makovický, Zelník, Králik M. (7. Jordán), Panák.

BITAROVÁ: Škrobák – Gaňa, Labant, Kubica, Ftorek, Špánik T., Kurej, Drdák, Špánik Š., Dobroň (88. Rossák), Gašperec.

Bitarovej vyšiel v Hornom Hričove výborne úvod zápasu. Po dvoch minútach hry poslal hostí do vedenia Adamov a o trinásť minút navýšil vedenie Bitarovej Gaňa. Domáci na nepriaznivý vývoj zareagovali gólom Plačka ešte v prvom polčase. V druhom polčase sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa presadil Zelník. Ďalší gól už nepadol, a tak si celky body podelili.

Zástranie – Stráža 2:3 (2:2)
Góly:
20. Wtorek Má., 40. Šmehýl – 1. Cingel, 35. Bielik, 75. Willinger. Rozhodoval Žiak, 60 divákov. ŽK: Hanuliak.

ZÁSTRANIE: Dorčík – Gašpierik, Neslušan, Halaji (84. Gazdík), Volek, Sekáč, Šmehýl (72. Mičica), Janči, Vajčovec (72. Laurenčík), Kopas, Wotrek Má.

STRÁŽA: Jančula – Rogoň, Pecko, Ďurana, Hanuliak, Cingel (90. Opálka), Tlacháč, Miho (64. Jankovský), Vozárik, Willinger, Bielik (83. Poliak).

V zápase sa vedenia ujali hneď po prvej akcii hostia gólom Cingela. V 20. minúte bolo vyrovnané, keď sa na streleckú listinu zapísal Mário Wtorek. Stráža sa však opäť ujala vedenia po góle Bielika. Šmehýl však vyrovnal a do druhého polčasu sa šlo za vyrovnaného stavu. Stráža sa v druhom polčase opäť ujala vedenia po presnom zásahu Willingera, na ktorého gól už domáci odpoveď nenašli.

Góly:
21. a 45. Hrebík – 62. Repkovský, 65. Kantorík. ŽK: Kolek – Lutišan. ČK: Ondráš. Rozhodoval: Mitúch. 100 divákov.

HVOZDNICA: Králik M. – Kolek, Mišejka, Králik P., Gajdoš, Gežo, Mračník V., Cedzo, Králik V. (72. Minárik), Kolek, Hrebík.

NEZ.LÚČKA: Šmida – Ondráš, Kantorík, Mračník T., Repkovský, Lutišan T., Belko, Horecký, Lonc, Niník (77. Šmida), Ďuriš (90. Lutišan M.).

Hliník – Teplička nad Váhom B 1:3 (1:1)
Góly:
9. Chrenko (pk) – 30. a 84. Zajac, 57. Kubica. ŽK: Hudec, Čebek S. – Kubica, Pleva, Zajac. Rozhodoval: Charbuliak. 47 divákov.

HLINÍK: Majtán – Šimek, Treskoň, Šebeňa, Hudec (82. Surma), Gabaj (62. Plačko), Weber, Čebek S., Čebek P. (75. Šutarík), Chrenko, Gajdošík.

TEPLIČKA: Oleš – Poliak, Sotolár, Machyna, Pleva, Adamus, Zajac, Kubica (77. Gomola), Maliňák, Šeliga (53. Šeliga F.), Riecky.

Krasňany – Hlboké 1:3 (0:1)
Góly:
63. Ripel M. – 34. Paták, 77. a 90. Adamov P. ŽK: Štaffen. Rozhodoval: Ondák. 100 divákov.

KRASŇANY: Peťko – Bielka, Hanuliak, Krajčík, Maťko, Milec, Lopušan, Ripel P., Ripel M., Krajčík, Trnka.

HLBOKÉ: Blaško J. – Blaško L., Vaškovič, Hladký, Adamov P., Ciesarík, Štaffen, Paták, Adamov R., Púchoň, Kamas.

Divina – Hôrky 4:1 (1:0)
Góly:
30. a 78. (pk) Michalec, 57. Baraj, 75. Cigánik – 65. Špánik. ŽK: Chupaň, Drdák. Rozhodoval: Milo. 45 divákov.

DIVINA: Salaj – Cigánik, Porubän, Lokaj (81. Salaj), Gažo, Svorník (78. Salaj), Šimulák (50. Žeriava), Praženec, Kopčan (70. Harvánek), Baraj, Michalec.

HÔRKY: Chupaň – Chobot (80. Fuljer), Drdák, Mihálek, Mužík L., Mužík R., Špánik, Hazda (55. Daníšek), Kováčik, Červený, Stískal.

Rašov – Dlhé Pole 2:2 (0:1)
Góly:
83. Minárik, 87. Feranc – 35. Rybárik, 76. Vaculík. Rozhodoval: Thiel. 95 divákov.

RAŠOV: Kurinec – Horemuž (47. Kamas), Blaško, Papánek, Lipka (46. Čižmárik M.), Minárik, Kresáň, Feranec, Bučo, Čižmárik S. (80. Butko), Vrábel (74. Kardoš).

D.POLE: Badura – Vaculík M., Dzirbík, Podešva, Vaculík Š., Ďuriš, Rybárik, Badura (80. Turský), Tornary, Bohdan (61. Gašiak), Šušlík.

Jablonové – Turie 3:0 kontumačne.

Petrovice – Mojš 7:0 (5:0)
Góly:
1. Levko, 5. a 79. Hrtánek B., 10. Hrtánek Š., 20. a 41. Mokryš M., 86. Pupík (pk). ŽK: Turanec M., Remek, Káčer.

PETROVICE: Pupík – Zahradník, Mokryš S. (76. Cigánik Ján), Šimák, Dvorák, Mokryš M., Gajdoš (51. Mikula), Mäsár, Hrtánek B., Hrtánek Š. (46. Remenec), Levko (69. Cigánik Jur.).

MOJŠ: Šindel – Peťko (46. Ostrochovský), Remek (63. Filo), Ďuriš, Zuziak, Káčer, Turanec M., Hubočan, Janza, Noga, Turanec S. (46. Šarközi).

14. Turie 22 2 2 18 23:103 8

III. DOXXbet A trieda dospelí: Hráči Ďurčinej i Dolnej Tižiny si schuti zastrieľali

Stráňavy B – Babkov 5:3 (1:1)
Góly:
10. Stanco M., 48. Kampas, 64. Ondák, 79. a 86. Chasník – 25., 71. a 88. Makuka S. ŽK: Hreus – Makuka J. Rozhodoval: Vlasatý. 100 divákov.

STRÁŇAVY B: Mydlo (64. Homola) – Lončík P., Lončík T., Remek (20. Barošinec), Hreus, Chasník, Lončík L., Holúbek (55. Ondák), Kampas, Stanco T., Stanco M.

BABKOV: Kováč – Sedliak, Kubošek, Bielik, Makuka J., Zavadzan, Turoň, Majerčík, Martinka, Makuka S., Pirošík.

Kunerad – Lietava 1:0 (0:0)
Góly:
88. Škorvánek Peter. ŽK: Valúch – Makuka D., Janoška, Súlovský. Rozhodca: Mihálik. 50 divákov.

KUNERAD: Čuraj (46. Jančúch) – Chupáň, Mičech, Kavecký P., Škorvánek Pav. (56. Martinka), Valúch, Škorvánek Pet., Horník, Súkeník (72. Kavecký A.), Prieložný (62. Kavecký J.), Záň.

LIETAVA: Súlovský – Mičenec, Janoška, Kadík, Štuller (46. Smetana), Kovár, Brezáni, Kubizna, Janoška (58. Hulín), Mikulík (66. Brezáni), Makuka D.

Ďurčiná – Podhorie 8:0 (2:0)