Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír

Džudisti mali nabitý súťažný program

Na podujatí v Prievidzi skončil klub TJ Mladosť Žilina druhý.

Družstvo TJ Mladosť na Archa Cupe. Zľava: Viktória Miková, Natália Babčianská, Rebeka Milová, Marko Hubočan, Samuel Randa a Lenka Babčianská. Dolu: Vladimír Babčianský a Jozef Milo.Družstvo TJ Mladosť na Archa Cupe. Zľava: Viktória Miková, Natália Babčianská, Rebeka Milová, Marko Hubočan, Samuel Randa a Lenka Babčianská. Dolu: Vladimír Babčianský a Jozef Milo.(Zdroj: TJ Mladosť Žilina)

Džudisti TJ Mladosť Žilina sa v uplynulom období predstavili na viacerých súťažiach.
Na najdôležitejšej súťaži, na Majstrovstvách Európy v džude mužov, v Izraeli štartoval odchovanec Mladosti Matej Poliak. V hmotnostnej kategórii do 66 kg sa v prvom kole stretol so Shershanom z Bieloruska. Vo vyrovnanom stretnutí sa viac darilo pretekárovi z Bieloruska a vyhral na wazaari. Shershan nakoniec získal bronzovú medailu. Matejovi Poliakovi teraz držíme palce, aby úspešne ukončil štúdium vo FTVŠ v Bratislave a mohol sa potom už naplno venovať príprave na súťaže.

Prečítajte si tiež: Uspeli v celoslovenskej konkurencii, za triumfom ich hnali rodičia

Medailové pozície na Archa Cupe

Dorastenci a dorastenky si vybojovali na Archa Cupe Sokola Bratislava nasledujúce umiestnenie: 1. miesto: Rebeka Milová, Lenka Babčianská, Marek Vereš, 2. miesto: Natália Babčianská, 3. miesto: Marco Hubočan, Samuel Randa a Viktória Miková a boli vyhodnotení ako najúspešnejšie družstvo súťaže.

Dorast, staršie a mladšie žiactvo sa zúčastnili Medzinárodnej veľkej ceny O pohár primátora mesta Bardejov v džude žiactva a dorastu, na ktorej štartovalo 686 pretekárov z viacerých štátov Európy. Džudisti TJ Mladosť Žilina si vybojovali tri druhé miesta a sedem tretích miest, pridali aj trikrát piate miesto. Jednotliví pretekári dosiahli nasledujúce umiestnenie: 2. miesto: Samuel Chlebík, Lenka Babčianská, Marek Vereš, 3. miesto: Maximilian Moravčík, Kristína Šubová, Kristína Švelková, Michaela Palárcová, Natália Škvareninová, Filip Zvrškovec, Rebeka Milová, 5.miesto: Viktória Miková, Samuel Randa, Barbora Korbelová, 7.miesto: Marko Štoder, Adrián Koleno, 9. miesto: Ondrej Korbel, Štěpánka Danešová, Natália Babčianská, Dávid Frič, Hugo Orlíček. Väčšinu duelov absolvovali so zahraničnými pretekármi z Poľska, Ukrajiny, Nemecka a z Českej republiky.

Mini a mladší žiaci Mladosti sa predstavili na Těšínskom aprílovom majáčku v Českom Těšíne, kde dosiahli nasledujúce umiestnenia: 1. miesto: Samuel Chlebík, Milan Vančák, 2. miesto: Richard Dendis, Martin Rovenský, Maroš Paiš, 3. miesto: Maximilián Moravčík, Martin Paiš, 4. miesto: Marko Štoder.

Žilinský súboj v Prievidzi

Na piatom ročníku Turnaja mini žiakov družstiev O pohár primátorky mesta Prievidza štartovali džudisti Mladosti a vybojovali 2. miesto. Súťažili v zostave Martin Rovenský, Milan Vančák, Natália Milová, Samuel Chlebík, Matej Ďuríček, Maximilián Moravčík a tréneri Jozef Sapieta a Slavoj Mosný. Turnaja sa zúčastnilo sedem oddielov. TJ Mladosť Žilina najprv v základnej skupine zvíťazila nad Unizou Žilina 40:10, Sokolom Prievidza 40:20 a prehrala s Martinom 10:30. V semifinále najprv remizovala s Judo San Kysucké Nové Mesto 30:30 a v opakovanom zápase zvíťazila 40:10. Vo finálovom stretnutí prehrala TJ Mladosť Žilina s JC ZŤS Martin 27:30. Celkové poradie : 1. Judo Club Martin, 2. TJ Mladosť Žilina, 3. Sokol Vrútky, 4. Judo San Kysucké Nové Mesto, 5. Sokol Prievidza, 6. Uniza Žilina, 7. Sparta Považská Bystrica.

Umiestnenie džudistov TJ Mladosť Žilina v rankingu najlepších džudistov Slovenska k 8. máju 2018:
Dorastenci: 10. miesto Marek Vereš 160 bodov, 46. Samuel Randa 40 b., 53. Adrián Koleno 30 b., 62. Dávid Frič 20 b., 73. Ondrej Korbel 15 b.,

Dorastenky: 3. Rebeka Milová 190 b., 17. Lenka Babčianská 45 b., 20. Natália Škvareninová 40 b., 28. Natália Babčianská, Barbora Korbelová, Viktória Miková po 15 b.

Starší žiaci: 15. Filip Zvrškovec 150 b.

Staršie žiačky: 12. Natália Škvareninová 120 b., 18. Natália Babčianská 70 b.

Mladší žiaci: 41. Marco Malovec 40 b., 51. Nikolaj Vereš 20 b., 54. Martin Paiš 10 b.

Mladšie žiačky: 11. Kristína Šubová 130 b., 14. Michaela Palárcová 110 b., 15. Kristína Švelková 100 b.

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu