Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela
Nájdete nás na webe

Jednoznačná výhra šošonov, Žilina sa lúčila s Guľom

V 9. kole skupiny o titul žlto-zelení privítali doma čerstvého majstra z Trnavy

Futbalisti Žiliny dali svojmu, čoskoro bývalému, trénerovi ten najkrajší domáci darček na rozlúčku.(Zdroj: SITA)

MŠK Žilina FC Spartak Trnava 6:0 (3:0)
Góly:
14. Káčer, 21. Mihalík, 23. Hancko, 56. Mráz, 59. Holúbek, 86. Kubík. ŽK: 9. Kaša 50. Čanturišvili. Rozhodovali: Marhefka - Benko, Žákech, 3387 divákov.

Žilina: Volešák - Chvátal, Kaša (46. Králik), Hancko, Kubík, Káčer, Pečovský (83. Bičachčjan) Škvarka Holúbek (90.+ Balaj), Mráz, Mihalík.

Trnava: Vantruba - Čanturišvili, Hladík, Godál, Čonka, Greššák, Pehlivan, Brigant (85. Lovás), Pekár (61. Oravec), Ofosu (90.+ Čeredničenko), Egho.

Pred súbojom čerstvého majstra s minulosezónnym najskôr domáci hráči uličkou slávy pogratulovali Trnavčanom k zisku titulu. Následne sa vedenie MŠK Žilina rozlúčilo s trénerom Adriánom Guľom, ktorý odchádza po sezóne trénovať slovenskú reprezentačnú 21-tku.

Domáci boli od úvodu aktívnejší, ale v 9. min. po zlom odkope Kaša fauloval. Hostia však z priameho kopu spoza šestnástky Volešáka neohrozili. V 14. min. Káčer využil dobrú prácu Holúbeka, ktorý mu sklepol hlavou loptu v šestnástke hostí a domáci stredopoliar strelou k žrdi prekonal Vantrubu.

Domáci pritlačili, ďalšie dobré príležitosti mali Mihalík a Chvátal, ale skóre zvýšil až v 21. min. hlavičkou Mihalík po peknom centri z ľavej strany od Holúbeka. O dve minúty sa šošoni radovali už po tretí raz, hostia po štandardke odkopli loptu iba k Hanckovi, ktorý zblízka nemal problém skórovať. Žilinčania potom až do záveru polčasu diktovali v dobrej atmosfére, ktorú vytvárali oba tábory fanúšikov, tempo a Trnava sa len s námahou dostávala pred žilinskú šestnástku.

Šošoni nepoľavili ani po prestávke a Trnavčanov ničili svojou ofenzívnou hrou. V 56. min. sa Mihalík dobre uvoľnil, prihral naľavo pred bránu Mrázovi, ktorý zvýšil aj s prispením dobiehajúceho Trnavčana Čonku na 4:0. O tri minúty už to bolo pre nového majstra hrozivých 0:5, keď Holúbek nenápadnou strelou z diaľky prekvapil Vantrubu. Hosťujúci fanúšikovia prestali zvládať situáciu a v 64. min. po prelomení oplotenia začali robiť výtržnosti v sektore a bojovať aj s vytrhnutými sedadlami s domácou SBS. Zápas hlavný rozhodca Marhefka v 67. min. prerušil a nakázal vypratať sektor hostí. Stretnutie bolo na vyše desať minút prerušené, asistovať musela polícia a až potom sa dostal opäť k slovu futbal.

Tímy sa chvíľu hľadali, ale domáci potom našli opäť svoj herný rytmus a v 86. min. Kubík po nezištnej prihrávke zvýšil už na poltuctový rozdiel. V nadstavených deviatich minútach sa tribúny skandovaným potleskom lúčili s odchádzajúcim trénerom Adriánom Guľom a užívali si vysokú výhru, na ktorej sa už nič nezmenilo, hoci Mrázov pokus tesne pred koncom ešte musel Vantruba vytlačiť na roh.

Hlasy trénerov:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Chlapci vynikajúco odpracovali zápas, sami si ho ukočírovali a odkoučovali. Je to fantastické a už ma nepotrebujú (smiech). Ďakujem im za predvedenú hru, ktorú
predvádzali, predvádzajú a verím, že budú predvádzať. Držím im v tom palce a budem ich v tom podporovať všade a za každých okolností. Povedal som im pred zápasom, že tento duel nie je o mne. Som vďačný za tento krásny deň. Ďakujem všetkým fanúšikom, malo to ďguleď. Je to odmena pre celý klub, že sa dá nejaký projekt ukončiť seriózne a so všetkou vážnosťou. Naša misia nie je na konci, hráme zaujímavý zápas vonku. Chceme fanúšikom, hráčom a menežmentu priniesť Európsku ligu a verím, že to dokážeme spraviť. Ak to aj náhodou nevyjde, nič sa nemení. Náš cieľ je jasný, budeme makať až do konca a spravíme pre to maximum."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Adrián Guľa sa ma pýtal pred zápasom, prečo som ako majster smutný. Tak trochu som totiž očakával a bál sa, že to bude ťažké a dopadne to takto. Dva roky máme problém so Žilinou. Keď sa koncentrujeme, je to v poriadku, keď k tomu pristúpime zle a Žilina má formu, skončí to takto. Nemôžem byť na chlapcov nahnevaný, lebo ukázali tento rok neuveriteľné výkony. Dúfam, že na túto prehru zareagujú a v poslednom zápase budú koncentrovaní, pristúpia k nemu seriózne a budú úspešní."

1. Všetko, čo rodiny milujú
  2. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  3. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  4. Ste si istí, že máte zdravé srdce? Skontrolujte si ho zadarmo
  5. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  6. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  7. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  8. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  6. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Keď Slováci krotia morský vietor
  9. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?

Hlavné správy z MY Žilina

Na Staromestských slávnostiach buďte opatrní, na urgente pred rokom skončilo 211 ľudí

Počas Staromestských slávností dbajte na opatrnosť, na urgente minulý rok ošetrili viac ako 200 pacientov

Cyklistov pohostili raňajkami

V tomto roku zorganizovali cykloraňajky už po druhýkrát.

Smart technológie síce máme, ale ľudia ich nevedia naplno využiť

Aj v Martine sme diskutovali na tému Smart cities, pozrite si záznam z nášho online prenosu.

Megaprojekt AŽIŠ sa odkladá. Namiesto neho opravia v Žiline chodníky

Kritici športovému komplexu vyčítajú, že je nad pomery mesta.

Podujatie Streetball proti rakovine pokračuje turnajom na Solinkách

Ak sa chcete prihlásiť, zahrať si a zároveň podporiť dobrú vec, ešte stále máte šancu.