Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Futsalisti MŠK bojujú o extraligu, v baráži ešte neokúsili chuť prehry

Najbližší barážový duel absolvujú Žilinčania v piatok doma proti Podoliu.

Kapitán MŠK Kamil Koleno (druhý zľava) gólovo pečatil domáci triumf nad Barabérmi.(Zdroj: Ján Mintál)

Vo VARTA Futsalovej lige môže v nasledujúcej sezóne nastať neobyčajná situácia. Okrem mužstva ŠK Makroteam Žilina sa v nej možno predstaví aj ďalší žilinský celok, MŠK Žilina Futsal. Šošoni totiž aktuálne zdarne bojujú v baráži o účasť v najvyššej slovenskej súťaži.

Prečítajte si tiež: Regionálny a oblastný futbal: Mužstvá boli cez víkend v plnom zápasovom nasadení

V priebehu marca v nej dohrali štyri stretnutia s bilanciou tri výhry – jedna remíza. V posledných dvoch zápasoch im bol súperom tím Rehab Klinik Barabéri. Najskôr, 24. marca, privítali Žilinčania bratislavského protivníka na domácej palubovke v predohrávke 9. barážového kola. Zaváhanie domácej obrany využil už v druhej minúte na otvárací gól zápasu Ondrej Siviček, ktorý na dvakrát prekonal Erika Kavčáka v bránke MŠK. Dvoma presnými strelami Matúša Ševčíka a Libora Ďuratného však Žilinčania otočili skóre a do šatní odchádzali s tesným vedením.

Po polčase hostia síce dokázali vyrovnať, no vzájomné gólové doťahovanie ukončil v 40. minúte kapitán Kamil Koleno, ktorý uzavrel skóre na konečných 5:3 pre Žilinu.

MŠK Žilina Futsal – Rehab Klinik Barabéri 5:3 (2:1)

Góly: Ševčík, Ďuratný, Mičuda, Volek, Koleno – Siviček, Jurkovič, Torok. Rozhodovali: Belavý, Chudý. 120 divákov.

ŽILINA: Kavčák – Kotuláč, Koleno, Gábor, Planeta, Mičuda, Baranovič, Ševčík, Moravec, Gavrilov, Ďuratný, Volek.

V Bratislave najtesnejšia výhra

V posledný marcový deň sa MŠK s Barabérmi stretla opäť, duel tentoraz hostili Bratislavčania. Skóre tentoraz otvárali žltozelení, ale rovnako ako v predošlom zápase, aj v stretnutí 4. kola baráže po polčase viedli najtesnejším rozdielom. V 35. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, o tri minúty neskôr sa však o víťazný gól a cenné tri body postaral dvojgólový strelec zápasu Tomáš Mičuda.

Rehab Klinik Barabéri – MŠK Žilina Futsal 2:3 (1:2)

Góly: Torok, Ondrejkovič – Gábor, Mičuda 2. ŽK: Gábor. Rozhodovali: Behančín, Budáč. 50 divákov.

ŽILINA: Kavčák – Kotuláč, Koleno, Gábor, Planeta, Mičuda, Ševčík, Moravec, Ďuratný, Ondrúšek.

Najbližší zápas čaká futsalistov MŠK Žilina v piatok, 13. apríla. V žilinskej Športovej hale na Rosinskej ceste privítajú od 19:00 hod. hráčov FK Dragons Podolie a pozývajú naň všetkých fanúšikov, aby aj s ich prispením získali dôležité body.

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

„Last minute“ termín u zubára pred dovolenkou sa oplatí

Nehovoríme o zvýhodnenej ponuke na stomatologické zákroky pred cestou za letným relaxom, ale o čase, ktorý by sme mali venovať kontrole našich zubov.

SHMÚ: Meteorológovia stále varujú pred dažďom

Okrem meteorologických vydal SHMÚ aj hydrologické výstrahy prvého stupňa.

V piatok nastane najdlhšie zatmenie Mesiaca v tomto storočí

V prípade priaznivého počasia bude možné jeho celý priebeh pozorovať aj na Slovensku.

Po troch rokoch v Kotešovej opäť okúsia piatu ligu

Počas letnej prestávky dokázali hráči Kotešovej triumfovať na turnaji víťazov futbalových tried.