O osude Makroteamu rozhodli penalty

V sobotu vyvrcholila štvrťfinálová séria Varta futsalovej ligy medzi žilinským Makroteamom a bratislavskou Pinerolou.

Makroteam ukončil sezónu vypadnutím v štvrťfinále.(Zdroj: Dušan Richtárik)

ŠK Makroteam Žilina – Pinerola Futsal 1994 2:3 pk. (0:1)
Góly: Krištofík, vl. gól Pineroly – Wesley Dos Santos, vl. gól Makroteamu. ŽK: Hudek, Pedro Da Silva, Holák – Valdemir Da Silva, De Souza, Wesley Dos Santos. ČK: Bruno Da Silva. Rozhodovali: Ježík, Bohun. 300 divákov. Konečný stav série 1:3.

MAKROTEAM: Kováč, Porubčanský, Hudek, Krištofík, Bruno Da Silva, Baláž, Batista, Pedro Da Silva, Škulec, Torres, Holák, Zatúra, Papajčík.

Tréner Makroteamu Dušan Dobšovič: „Nie je ľahké hodnotiť po takomto zápase, keď sa vo vnútri bije smútok z vypadnutia so šťastím z fantastického divadla, ku ktorému sme prispeli aj my... Čo už, niečo počas sezóny nebolo dobré, tam treba hľadať príčiny neúspechu. Je dobojované, sezóna pre nás predčasne končí. Veľmi ťažké štvrťfinále nakoniec zvládli lepšie Bratislavčania, ktorým gratulujeme a držíme palce na ceste za titulom.

Prečítajte si tiež: Krutá prehra s AS Trenčín, Žilina doplatila na nepremieňanie šancí

Musíme opäť konštatovať, že aj štvrtý zápas štvrťfinálovej série s Pinerolou splnil tie najprísnejšie futsalové kritériá. My sme nastúpili s rovnakou taktikou ako pred týždňom v Bratislave. Prioritou bola koncentrovaná defenzíva s cieľom ubrániť Brazílčana Wesleyho. Až na pár chybičiek sme to zvládali, mrzieť však môže inkasovaný hlúpy gól po rohovom kope. V prvom polčase sme však mali dosť gólových šancí, aby polčasový výsledok bol iný. Druhý polčas mal podobný scenár, mužstvá predvádzali pekné kombinačné akcie. Škoda, že po našom vyrovnaní, išli hostia veľmi rýchlo opäť do vedenia.

Naša trpezlivá hra slávila úspech nakoniec až v závere počas power play, ktorú sme zahrali vynikajúco. Následné predĺženie malo naďalej dramatický náboj, šance boli na oboch stranách, hoci tie bratislavské boli väčšie. Vyvrcholením bola červená karta pre nášho Bruna presne dve minúty pred koncom, ktorá nám už nedovolila rozhodnúť v náš prospech. Obetavý výkon našej brániacej trojice doviedol zápas aspoň do penaltovej lotérie. Tam mali viac šťastia hostia, keď premenili všetky tri pokutové kopy, my len dva. Sobotňajší zápas mal všetko – skvelý futsal, emócie na ihrisku i v hľadisku, predĺženie, rozhodnutie v penaltovom rozstrele. Divák v hľadisku aj pri obrazovkách si musel toto divadlo užiť.“

1. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  2. Ste si istí, že máte zdravé srdce? Skontrolujte si ho zadarmo
  3. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  4. Všetko, čo rodiny milujú
  5. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  6. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  7. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  8. Keď Slováci krotia morský vietor
  9. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  6. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  9. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?

Hlavné správy z MY Žilina

Na Staromestských slávnostiach buďte opatrní, na urgente pred rokom skončilo 211 ľudí

Počas Staromestských slávností dbajte na opatrnosť, na urgente minulý rok ošetrili viac ako 200 pacientov

Cyklistov pohostili raňajkami

V tomto roku zorganizovali cykloraňajky už po druhýkrát.

Smart technológie síce máme, ale ľudia ich nevedia naplno využiť

Aj v Martine sme diskutovali na tému Smart cities, pozrite si záznam z nášho online prenosu.

Megaprojekt AŽIŠ sa odkladá. Namiesto neho opravia v Žiline chodníky

Kritici športovému komplexu vyčítajú, že je nad pomery mesta.

Podujatie Streetball proti rakovine pokračuje turnajom na Solinkách

Ak sa chcete prihlásiť, zahrať si a zároveň podporiť dobrú vec, ešte stále máte šancu.