Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Šošoni medzi pohárovou štvoricou najlepších, treťoligové Borčice zdolali o dva góly

Stretnutie malo len jediného strelca.

Michal Škvarka zo Žiliny v súboji o loptu s dvojicou hráčov Borčíc Emilom Le Giangom (vľavo) a Matejom Sivom.Michal Škvarka zo Žiliny v súboji o loptu s dvojicou hráčov Borčíc Emilom Le Giangom (vľavo) a Matejom Sivom. (Zdroj: TASR)

BORČICE. Futbalisti MŠK Žilina postúpili v stredu do semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2017/2018, keď na ihrisku treťoligových Borčíc zvíťazili 2:0 po góloch krajného obrancu Juraja Chvátala. Doplnili tak duo Spartak Trnava a MFK Ružomberok. Záverečné štvrťfinále sa hrá v stredu od 18.00 h na bratislavských Pasienkoch medzi obhajcom trofeje Slovanom a druholigovým Liptovským Mikulášom. Žreb semifinále je na programe vo štvrtok 15. marca.

Prečítajte si tiež: Aj klub MŠK Žilina má svoju zástupkyňu v súťaži Miss Fortuna ligy Čítajte

Slovenský pohár - Slovnaft Cup, štvrťfinále:

TJ Iskra Borčice - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 26. a 81. Chvátal, ŽK: Chynoradský, Gamboš, Petruš - Pečovský, rozhodoval: Ochotnický, 180 divákov.

Iskra Borčice: Bobot - Hanzel, Chynoradský (74. Valjent), Mravec, Petruš - Siva - Slávik (87. Vadovský), Gamboš, Boris, Le Giang - Púpala (83. Čiernik).
MŠK Žilina: Mandous - Chvátal, Kaša, Králik, Holúbek - Mráz (86. Boženík), Pečovský, Škvarka - Polievka (83. Bičachčjan), Balaj, Mihalík (83. Kubík).

Favorizovaný majster prebral opraty od začiatku súboja a domácich často na vlastnú polovicu nepúšťal. Napriek tomu mohli otvoriť skóre Borčice, ale hlavička Chynoradského cestu medzi tri žrde nenašla. Žilina ukázala peknú akciu v 26. minúte, Škvarka sa neulakomil na strelu a ešte posunul na lepšie postaveného Chvátala, ktorý chladnokrvne otvoril skóre.

V 40. minúte z priameho kopu napálil Škvarka loptu do brvna. V druhom polčase mal dve veľké šance Mráz, ďalšiu dobrú šancu spálil Balaj v 62. minúte. Ešte väčšiu mal Balaj o päť minút, ale loptu mu z prázdnej brány vykopol domáci obranca. V ďalšej fáze akoby domáci ožili, párkrát sa dostali k šestnástke hostí, ale v 81. minúte po ďalšej peknej akcii Chvátala inkasovali. Zadák Žiliny si pekne narazil, vnikol do pokutového územia a presnou strelou aj s prispením vzdialenejšej pravej tyče definitívne rozhodol.

Povedali po zápase:

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Snažili sme sa prispôsobiť dôležitosti tohto súboja. Podstatné je, že sme postúpili a že sú aj hráči zdravotne po zápase OK. Zvládli sme to solídne, hoci na tomto teréne bolo znemožnené hrať pekne. Poistka v podobe druhého gólu prišla, hoci mohla aj skôr. V semifinálovom dvojzápase ale musíme hrať lepšie."

Alexander Homér, tréner TJ Iskra Borčice: "Favorit potvrdil úlohu. My sme ho chceli potrápiť ešte viac. Do 80. minúty to ešte bolo na vážkach. Posledných 15 minút sme to otvorili a inkasovali. Chceli sme hrať trpezlivo a čakať na chybu súpera."

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Článok je zaradený aj do ďalších tém
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup (Slovenský pohár vo futbale)

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

15 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.