Šošoni odštartovali jarnú časť víťazstvom

Gólom sa uviedol staronový Žilinčan Jaroslav Mihalík.

Žilinčan Lukáš Jánošík v súboji o loptu s Petrom Maslom z MFK Ružomberok.Žilinčan Lukáš Jánošík v súboji o loptu s Petrom Maslom z MFK Ružomberok. (Zdroj: TASR)

Žilinskí futbalisti spoľahlivo zvládli stretnutie 20. kola, ktoré bolo zároveň prvým súťažným duelom po viac ako dvojmesačnej ligovej prestávke.

MŠK Žilina MFK Ružomberok 2:0 (0:0)
Góly: 59. Mráz, 73. Mihalík. Rozhodovali: Vlk - Žákech, Hrmo, ŽK: Daniel, Pikk, 1971 divákov.

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek, Pečovský, Diaz, Škvarka, Jánošík, Mráz (88. Balaj), Kubík (57. Mihalík).

Ružomberok: Macík P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Qose, Daniel, Kostadinov (82. Čapek), Gerec, Pikk Haskič, D. Kunca (75. Takáč).

Krajské derby sa začalo zostra. Už v 86. sekunde sa dostal novic v domácom drese Kubík do obrovskej šance, ale v 16-tke vyslal na Macíka iba ľahkú strelu do stredu brány. O dve minúty sa do dobrej príležitosti dostal pár metrov za šestnástkou kapitán Škvarka, ale loptu poslal vysoko nad. Odpoveď hostí prišla o chvíľu nato, Peter Maslo sa vrútil do šestnástky Žiliny a Volešák musel jeho pokus vytesniť na roh.

Hra bola vyrovnaná, ďalšiu šancu mal Haskič, no loptu strelil vedľa Volešákovej brány. V 19. minúte mohol skórovať opäť Peter Maslo, ale jeho gólovku v šesnástke vyrazil domáci gólman nohami na roh. Tímom sa potom nedarilo presne si prihrávať, finálnych prihrávok bolo pomenej a zakončenie na oboch stranách pokrivkávalo. Až v 33. minúte sa v sľubnej šancu ocitol Jánošík, no zakončoval v ofsajdovej situácii. Do záveru polčasu už skrehnutí diváci nič vážne na ihrisku nevideli.

Prečítajte si tiež: V ruskom Soči zažili olympijskú atmosféru aj medailové úspechy slovenského karate Čítajte

Vyrovnaný súboj videli diváci aj v úvode druhého dejstva. V 57. minúte dostal gólovú príležitosť Peter Maslo, keď po rohu hlavičkoval na zadnej žrdi, ale jeho pokus smeroval iba do konštrukcie bránky. Domáci potom vystriedali, na ihrisko prišiel navrátilec Mihalík, ktorý bol o dve minúty aj pri prvom góle zápasu. Po centri Škvarku ho strelil k ľavej žrdi Mráz.

Žilinčania prevzali iniciatívu, začali viac útočiť a ovládať hru. Šance Jánošíka a pokus Hancka z priameho kopu ešte zvýšenie náskoku domácich neznamenali, ale v 73. minúte našiel center Diaza v šestnástke hlavu Mihalíka a ten nedal Macíkovi šancu. Ružomberok nedokázal na góly zareagovať, ale ani domáci ďalší zásah nepridali. V 85. minúte mal šancu na opačnej strane Takáč, ale jeho pokus Volešák vyrazil a obrana Žiliny pred hosťujúcimi hráčmi radšej odkopla loptu na roh. Definitívne mohol rozhodnúť Mráz, jeho strela po nevydarenej ofsajdovej pasci hostí však trafila len pravú žrď Macíkovej brány. V závere nepremenil tutovku Jánošík. Žilinčania si výhrou poistili účasť medzi šesticou najlepších.

Povedali po zápase:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Boli sme lepší celý zápas, mali sme dobrý vstup, ale nepremenili sme dve tutovky. Súper ostal v hre a mal aj šance po štandardkách a krídelných protiútokoch. Museli sme
byť ostražití a trpezliví. Vyplatilo sa nám to, príchodom Mihalíka sa naša hra zdynamizovala, zápas sme ovládli. Za stavu 2:0 sme stále museli byť ostražití, lebo sme už zažili v úvode sezóny s Dunajskou Stredou dva góly v závere zápasu. Chýbal tomu klinec po záverečnej akcii, keď Jánošík nedal do prázdnej brány. Víťazstvo je cenné, Ružomberok je rival a ťažký súper. Chlapcom gratulujem, že zvládli úvod jari nielen víťazstvom, ale aj kvalitným výkonom."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Prvý polčas bol z našej strany v poriadku, prišli sme do Žiliny s jasným konceptom. Žilina mala držanie lopty vyššie, ale smerom dopredu sme boli nebezpeční. Ak
by sme dali gól, domáci by znervózneli, ale nakoniec dali prvý gól oni po peknej akcii. Zápas naklonili na svoju stranu a dotiahli ho do víťazného konca."