Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Cez víkend boli v akcii oba žilinské futsalové celky.

Makroteam odohral s bratislavským tímom Wild Boys vyrovnaný zápas.(Zdroj: R. Bellan Photo)

Kvalitný zápas Makroteamu s Wild Boys skončil remízou

Extraliga: ŠK Makroteam Žilina – Wild Boys ´02 Bratislava 2:2 (0:1)

Góly: Baláž, Bruno Da Silva – Šporánek 2. ŽK: Bruno Da Silva, Červený, Pedro Da Silva – Matejov, Ostrák. Rozhodovali: Wojčík, Kopec. 250 divákov.

Zostava Makroteamu: Kováč, Porubčanský, Krištofík, Pedro Da Silva, Baláž, Zatúra, Červený, Bruno Da Silva, Škulec.

Tréner Makroteamu Dušan Dobšovič: „Diváci mali možnosť vidieť výborný zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Od prvej do poslednej minúty to bolo pekné dramatické futsalové divadlo so všetkým, čo k tomuto športu patrí. My sme začali trochu opatrnejšie, keďže nám chýbala dvojica dôležitých hráčov. Hostia to využili na skórovanie, no postupne sme prevzali iniciatívu. Škoda nepremenenej penalty v závere prvého polčasu, polčasová remíza by bola spravodlivá. Vyšiel nám však úvod druhého polčasu a otočili sme skóre vo svoj prospech. Vypracovali sme si aj niekoľko ďalších gólových príležitostí, no hostí svojimi fantastickými zákrokmi podržal brankár Kušnír. Hostia tak s jednogólovým mankom museli ísť do power play, v ktorej nás jedna chyba stála dva body. Hostia boli efektívni, čo nám, napriek dobrým výkonom, akosi stále chýba. Po sobote sme zrejme stratili šancu na tretie miesto po základnej časti a tak zostávajúce tri kolá na hosťujúcich palubovkách môžeme využiť na dôslednú prípravu na najťažšie play-off v histórii slovenskej ligy.“

MŠK Žilina proti Nitre víťazne

Futsalisti MŠK Žilina na stretnutie 17. kola vycestovali do Nitry. Už v druhej minúte otváral skóre Jakub Baranovič, v nasledujúcom priebehu hry sa k nemu na listine strelcov pridali aj Ondrej Volek, Kristián Gábor a najmä štvorgólový kapitán Kamil Koleno. Stretnutie proti oslabeným domácim mali Žilinčania pod kontrolou a hoci dve minúty pred koncom ešte inkasovali gól, tento zásah znamenal už len kozmetickú úpravu skóre z pohľadu domácich. Konečný stav stretnutia 3:7 pečatil svojím štvrtým gólom v 38. minúte spomínaný Kamil Koleno.

Openliga: MFSK Nitra – MŠK ŽILINA Futsal 3:7 (2:4)

Góly: Hrnčár 2, Peciar – Baranovič, Volek, Koleno 4, Gábor. Rozhodovali: R. Molnár (Janík), ŽK: S. Kováčik, R. Kluka (N), 75 divákov.

MŠK ŽILINA: E. Kavčák – P. Jančula, M. Ševčík, K. Koleno, J. Baranovič, O. Volek, Kabašta, K. Gábor, M. Ondrúšek.

1. Bánovce 9 7 1 1 71:30 22
2. Žilina 8 5 0 3 39:36 15
3. Nitra 9 4 1 4 36:38 13
4. Prievidza 8 0 0 8 14:56 0