Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Cez víkend boli v akcii oba žilinské futsalové celky.

Makroteam odohral s bratislavským tímom Wild Boys vyrovnaný zápas.Makroteam odohral s bratislavským tímom Wild Boys vyrovnaný zápas. (Zdroj: R. Bellan Photo)

Kvalitný zápas Makroteamu s Wild Boys skončil remízou

Extraliga: ŠK Makroteam Žilina – Wild Boys ´02 Bratislava 2:2 (0:1)

Góly: Baláž, Bruno Da Silva – Šporánek 2. ŽK: Bruno Da Silva, Červený, Pedro Da Silva – Matejov, Ostrák. Rozhodovali: Wojčík, Kopec. 250 divákov.

Zostava Makroteamu: Kováč, Porubčanský, Krištofík, Pedro Da Silva, Baláž, Zatúra, Červený, Bruno Da Silva, Škulec.

Tréner Makroteamu Dušan Dobšovič: „Diváci mali možnosť vidieť výborný zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Od prvej do poslednej minúty to bolo pekné dramatické futsalové divadlo so všetkým, čo k tomuto športu patrí. My sme začali trochu opatrnejšie, keďže nám chýbala dvojica dôležitých hráčov. Hostia to využili na skórovanie, no postupne sme prevzali iniciatívu. Škoda nepremenenej penalty v závere prvého polčasu, polčasová remíza by bola spravodlivá. Vyšiel nám však úvod druhého polčasu a otočili sme skóre vo svoj prospech. Vypracovali sme si aj niekoľko ďalších gólových príležitostí, no hostí svojimi fantastickými zákrokmi podržal brankár Kušnír. Hostia tak s jednogólovým mankom museli ísť do power play, v ktorej nás jedna chyba stála dva body. Hostia boli efektívni, čo nám, napriek dobrým výkonom, akosi stále chýba. Po sobote sme zrejme stratili šancu na tretie miesto po základnej časti a tak zostávajúce tri kolá na hosťujúcich palubovkách môžeme využiť na dôslednú prípravu na najťažšie play-off v histórii slovenskej ligy.“

MŠK Žilina proti Nitre víťazne

Futsalisti MŠK Žilina na stretnutie 17. kola vycestovali do Nitry. Už v druhej minúte otváral skóre Jakub Baranovič, v nasledujúcom priebehu hry sa k nemu na listine strelcov pridali aj Ondrej Volek, Kristián Gábor a najmä štvorgólový kapitán Kamil Koleno. Stretnutie proti oslabeným domácim mali Žilinčania pod kontrolou a hoci dve minúty pred koncom ešte inkasovali gól, tento zásah znamenal už len kozmetickú úpravu skóre z pohľadu domácich. Konečný stav stretnutia 3:7 pečatil svojím štvrtým gólom v 38. minúte spomínaný Kamil Koleno.

Openliga: MFSK Nitra – MŠK ŽILINA Futsal 3:7 (2:4)

Góly: Hrnčár 2, Peciar – Baranovič, Volek, Koleno 4, Gábor. Rozhodovali: R. Molnár (Janík), ŽK: S. Kováčik, R. Kluka (N), 75 divákov.

MŠK ŽILINA: E. Kavčák – P. Jančula, M. Ševčík, K. Koleno, J. Baranovič, O. Volek, Kabašta, K. Gábor, M. Ondrúšek.

1. Bánovce 9 7 1 1 71:30 22
2. Žilina 8 5 0 3 39:36 15
3. Nitra 9 4 1 4 36:38 13
4. Prievidza 8 0 0 8 14:56 0

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.