Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Futsal: Makroteam víťazne, MŠK s prehrou

Futsalové súťaže pokračovali cez víkend ďalším kolom, v akcii boli hráči oboch žilinských tímov.

(Zdroj: MŠK Žilina Futsal)

Futsalová extraliga: ŠK Makroteam Žilina sa po nevydarenom zápase s bratislavským Slovanom hotoval napraviť si chuť v súboji s Levicami. Tento zámer napokon zverencom trénera Dušana Dobšovica vyšiel, svojho súpera zdolali tesne 4:5 a pred blížiacim sa play-off sú stále v hre o vrchné priečky tabuľky.

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 4:5 (1:2)

Góly: Obický 2, Švec – Hudek 2, Krištofík 2, Papajčík. ŽK: Bielik, Švec, Obický. 300 divákov. Rozhodovali: Kopec, Fischer.

Zostava Makroteamu: Kováč, Porubčanský, Hudek, Krištofík, Batista, Victor Da Silva, Baláž, Zatúra, Červený, Papajčík. Tréner: Dušan Dobšovič.

Tréner Makroteamu Dušan Dobšovič: "Piatkový zápas sme mali od začiatku pod kontrolou, keď sa nám hneď v úvode podarilo dvakrát skórovať. Domácim sme veľa nedovoľovali, skórovať sme im umožnili za stavu 2:0 z 10-metrového kopu v závere prvého polčasu. V úvode polčasu druhého sme dvomi gólmi Hudeka získali dôležitý trojgólový náskok.

Prečítajte si tiež: Zo Žiliny do volejbalovej extraligy. Juraj Kalužný si zvyká si na východniarčinu

Domáci však v polovici druhého polčasu skorigovali a nadýchli sa k obratu, chvíľami nás poriadne zavreli pred pokutové územie. Našťastie piaty gól v sieti Levíc prišiel v správnom okamihu... Po reprezentačnej prestávke pokračujeme v lige dvomi domácimi duelmi - 3. februára prídu do Žiliny Nové Zámky a 10. februára Wild Boys Bratislava. Iba šesťbodový zásah nás udrží v boji o tretie miesto v tabuľke, ktoré vo vyrovnanej súťaži môže znamenať výhodné postavenie do play-off."

Hráči MŠK opäť proti Bánovciam

Openliga: Futsalisti MŠK Žilina si po mesiaci zopakovali súboj s lídrom Openligy, mužstvom z Bánoviec nad Bebravou. V decembri súperovi podľahli o desať gólov, tentoraz bol konečný výsledok o niečo priaznivejší. Rozdiel v skóre predstavoval len tri góly.

MŠK Žilina futsal – FK Orion Tip Bánovce nad Bebravou 5:8 (1:4)

Góly: Mičuda 2, Gavrilov 2, Volek – Laco 2, Škorec 2, Ševčík 2, Ruman, Kastelovič. ŽK: Mičuda, Kavčák – Kastelovič. 45 divákov. Rozhodovali: Botka, Michna.

Zostava MŠK: Kavčák – Koleno, Volek, Mičuda, Gavrilov, Ševčík, Šidlo, Baranovič. Tréner: M. Ondrúšek st.

Dušan Štaffen (športový riaditeľ MŠK Žilina FUTSAL, zdroj mskzilinafutsal.sk): „V tomto zápase boli Bánovce určite zdolateľné! Chýbal nám kus povestného šťastia v koncovke a hlavne plná koncentrovanosť v zadných radoch počas celého zápasu. V poslednom čase máme obrovské problémy so zostavou a v samotnom zápase nám trvá príliš dlho, kým sa rozbehneme. V posledných dvoch vzájomných zápasoch nás to stálo s Bánovcami lepší výsledok.

Tento nováčik na futsalovej mape disponuje zohratým kádrom, ktorého hráči sú veľmi rýchli a s dobrou technikou. Pridali za posledné mesiace čo-to aj z futsalovej taktiky a právom vedú súťaž. Ich protiútoky sú ako z veľkej knihy a dobré výsledky predvádzali už pred súťažou v príprave proti extraligistom, aktuálne aj v súťaži a rovnako tak na nedávnom mimoriadne kvalitne obsadenom turnaji pred ich vlastnými fanúšikmi. Náš klub sa v pokoji pripravuje na baráž o extraligu, ale plne si všetci uvedomujeme, že s aktuálnym kádrom dieru do sveta neurobíme!“

1. Bánovce nad B. 7 5 1 1 53:22 16
2. Nitra 7 4 1 2 30:21 13
3. MŠK Žilina 7 4 0 3 32:33 12
4. Prievidza 7 0 0 7 10:48 0
Tím 1.SFC Canaria Team Malacky odstúpil zo súťaže.

1. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Hlavné správy z MY Žilina

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Kamzíci strelili Žiline sedem gólov

V zápase sa predstavil medzi troma žrďami junior Lackovič.

Literárna súťaž O dúhovú lampu z krajiny Zázračno pozná víťaza

Na 26. ročníku celoslovenskej literárnej súťaže O dúhovú lampu z krajiny Zázračno získala hlavnú cenu Judita Ďurčová z Nového Mesta nad Váhom.