Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Víťazný záver roka pre hokejistov Žiliny

Vlci v 32. kole na vlastnom ľade privítali hráčov z Košíc.

Bojovný výkon priniesol žilinským hráčom tri body. Bojovný výkon priniesol žilinským hráčom tri body. (Zdroj: SITA)

ŽILINA. Pred dvoma dňami museli žilinskí hokeji prehltnúť tesnú prehru 2:3, ktorú utrpeli na ľade Dukly Trenčín. Sobotňajší zápas proti mužstvu HC Košice mal rovnaké skóre, tentoraz sa však z výhry radovali hráči v žlto-zelených dresoch.

Prečítajte si tiež: FOTO: Na Štefana v Rajci s hokejkou a oranžovou loptičkou Čítajte

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek, Stupka), 45. R. Hruška (J. Jurík) - 8. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja). Rozhodovali: Baluška, Stano J. Tvrdoň, Krajčík, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 902 divákov.

Žilina: Tomek - Juraško, L. Kozák, Poulin, Mazanec, Chaloupka, Mich. Roman, Meliško, Mendrej Pospíšil, Handlovský, Klimenta, J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň, Stupka, Holovič, Konečný, Rogoň,
Húževka, Švihálek
Košice: Lundström - Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin, Kafka, Hovorka, Suja, Spilar, Pacan, Šoltés Hričina, Boltun, Jenčík Klíma, Vrábel, Petráš.

Posledný domáci súboj v roku 2017 nezačali Žilinčania dobre. Košičania ich dostali pod tlak a už v 4. minúte musel hlavný rozhodca telefonovať, či Kafkova strela neskončila za Tomekom. Gól však predsa len ako prví dali hostia, keď Tomek prišiel o hokejku a Čížek to delovkou od modrej využil.

Domáci nezložili zbrane, prežili oslabenie, a v početnej výhode o dvoch hráčov v 12. minúte vyrovnali
vďaka Pospíšilovi. O necelé dve minúty už bolo skóre v prospech "vlkov", keď Švihálek prihral medzi kruhy Juraškovi a žilinský bek nedal švédskemu gólmanovi "oceliarov" šancu. Žilinčania získali
prevahu, korunovať ju mohol Húževka, ale odkrytú bránu nedokázal trafiť.

Prostrednú tretinu zápasu začali Košičania lepšie a po faule Poulina vysokou hokejkou hrali štvorminútovú presilovku. Hoci v nej mali niekoľko vyložených príležitostí, skórovať sa im podarilo až dve sekundy pred návratom kanadského beka domácich na ľad, keď v 25. minúte Boltun zblízka využil prihrávku Jenčíka.

Košice kontrolovali hru, chceli pridať ďalší gól, ale nepotykali si s koncovkou. Od 32. minúty hrali Košičania presilovku, nedokázali ju ale využiť, no chvíľu po jej skončení sa podobná príležitosť naskytla aj domácim. Takmer v nej však inkasovali, keď Jenčík v 35. minúte aj prekonal Tomeka, ale toho zachránila od gólu pravá žrď, od ktorej sa puk odrazil späť do hry. Vo zvyšnom čase si Lundström poradil so žilinskými šancami a pred treťou tretinou bolo všetko ešte otvorené.

Viac po výhre v úvode záverečnej časti túžili domáci. Častou streľbou ohrozovali Lundströma a v 45. minúte sa im to vyplatilo. Pokus Juríka švédsky brankár ešte vyrazil, ale iba medzi kruhy, odkiaľ ho
prekonal Hruška a poslal "vlkov" do vedenia. V 48. minúte ho mohol navýšiť Holovič, ale po prihrávke od Konečného minul v dobrej pozícii odkrytú bránu. Ďalšie ťažké chvíle zažívali hostia v presilovke od
50. min., ale tlak ustáli a Lundström zastavil semaforom aj výborný pokus Juríka.

Domáci hýrili aktivitou, hlasivkami a potleskom to ocenili aj fanúšikovia a zaskočení Košičania nevedeli dostať puk poriadne pred Tomeka. Navyše necelých päť minút pred koncom hrali v oslabení a ťažko mohli pomýšľať na vyrovnanie. V záverečnej minúte skúsili hru bez brankára, ale poriadne sa v nej nedostali do šance. Naopak, Pospíšil mohol trikrát skórovať do opustenej brány, ale nepodarilo sa to ani jemu, ani jeho spoluhráčom.

1. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  2. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  3. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  4. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  5. Poznáme finalistov Office roka 2020
  6. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  7. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  8. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  9. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  10. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
  1. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  3. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  4. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  6. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?

Spišiaci vyhrali futbalovo 1:0.

Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

14 h

Vlci hrali výborne počas celého stretnutia.

12. apr

Diskusiu vysielame v stredu 14. apríla od 10. hodiny.

9. apr

Obávame sa, že nám to trochu skomplikuje život, veď na poštu sme tu mnohí zvyknutí roky. Stačilo nasadnúť na bicykel a za pár minút ste všetko vybavili," povedala Ľubica Bartošová z Blažoviec.

Žilinčanom bude k dispozícii už len 12 mobilných odberných miest.