Marián Murín, nezávislý kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja, sa rozhodol, že sa vo volebnej kampani zaobíde bez billboardov. Financie, ktoré na túto propagáciu ušetril, investuje efektívnejšie. Podporí mládežnícky futbal v kraji.
Namiesto billboardov peniaze dá mládeži
Celú kampaň si Marián Murín hradí z vlastných zdrojov a z príspevkov podporovateľov, každý pohyb je uvedený na transparentnom účte. Na billboardoch by ste ho však hľadali márne. „Môj postoj k tejto téme je dlhodobo známy. Billboardy pri cestách považujem za rušivý moment, ohrozujúci bezpečnosť a zdravie účastníkov cestnej premávky, ale aj prírodu, životné prostredie. Je to neosobná kortešačka, plná zdvorilostných úsmevov a fráz. Preferujem priamy alebo osobný kontakt s ľuďmi. Dostal som ponuku osloviť billboardami, ale tých 8-tisíc eur, čo by ma za mesiac minimálne stálo, som presunul inde a určite v prospech lepšej veci. Prerozdelím ich futbalovým mládežníckym klubom v kraji, prípadne základným školám, na nákup dresov, lôpt či iných športových pomôcok. Prilepší si minimálne tridsaťtri tímov alebo základných či stredných škôl, po tri z každého okresu. Výzva bude prebiehať do 17. októbra 2017," prezradil starosta Mútneho a kandidát na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Marián Murín.
Chcete sa zapojiť?
Ako sa môžete do Murínovej výzvy zapojiť? Stačí na webstránke www.marian-murin.sk vyplniť formulár aj s odpoveďou na vedomostnú otázku. „Následne záujem mládežníkov vyhodnotíme a formou daru ich podporíme a osobne odovzdáme ešte do konca októbra. V našom kraji máme Žilinu a Ružomberok, kvalitné futbalové tímy, ktoré nás reprezentujú v Európe, no vyrástli tu aj ďalší talentovaní hráči, ktorí reprezentujú Slovensko, hrajú vo veľkokluboch za našimi hranicami. Aj takouto formou chcem podporiť mladé talenty, ktorých je v našom kraji dosť na každej ulici i dedine," prezradil Murín.

Billboardy sú ako vizuálny smog
Podľa jeho slov je tiež dôležité intenzívne riešiť problematiku billboardov ako vizuálneho smogu. „V Česku sa s tým nemaznali. Od 1. septembra tohto roku musia majitelia billboardy blízko diaľnic a ciest I. triedy odstrániť na základe novely zákona z dielne ministerstva dopravy. Po novom musí byť v prípade osadenia reklamných pútačov dodržané 250-metrové bezpečnostné pásmo okolo diaľnic, 50-metrové bezpečnostné pásmo okolo ciest I. triedy. Výnimkou sú reklamné plochy na diaľničných moteloch a reštauráciách. Tie však majú tiež nastavenú bezpečnú vzdialenosť. U nás sa schválila novela zákona v roku 2015, ktorá je podľa môjho názoru rovnako ako iné zákony absolútne bezzubá. Kompetencie prešli na stavebné úrady. U nás je predpísaná vzdialenosť od ciest len 100 metrov, no problematické je odstraňovanie čiernych stavieb. Môže to trvať aj päť rokov, a to treba riešiť radikálnejšie a promptnejšie," ponúkol riešenie od susedov Marián Murín.
„Reklamu popri cestách regulujú vyspelé krajiny, funguje to už aj vo Veľkej Británii, Švajčiarsku, Nemecku či Rakúsku. Prečo by to nemohlo fungovať aj u nás veď sme predsa v jadre Európy," uviedol s úsmevom Murín, ktorý kandiduje ako nezávislý kandidát na predsedu ŽSK. Opiera sa o svojich päť pilierov - ponúka skúsenosť a odbornosť s vedením samosprávy, chce investovať peniaze tam, kam patria, túži mať bezpečný a zdravý kraj, ľuďom chce priblížiť kraj a zlepšiť starostlivosť v nemocniciach i centrách sociálnych služieb a zvyšovať platy ich zamestnancom.
Tlačová správa je komerčným textom a nijako neprezentuje názor redakcie. Za jej obsah a rešpektovanie zákonných noriem zodpovedá zadávateľ.
Viac informácií na: https://www.petitpress.sk/uploads/media/pravidla_politicka_inzercia_4.2010.pdf