Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Šošoni otočili duel s Michalovcami

MŠK Žilina privítal v 11. kole Fortuna ligy Michalovce.

Kapitán Michal Škvarka sa prezentoval dvoma gólmi. Ilustračné foto.Kapitán Michal Škvarka sa prezentoval dvoma gólmi. Ilustračné foto.(Zdroj: TASR)

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 58. Špalek (Cociuc), 78. Kaša (Hancko) – 23. Žofčák (pen.). ŽK: Mazáň, Kaša – Sulley, Sviarčinskij. Rozhodoval Kráľovič. 3027 divákov.

MŠK Žilina: Volešák – Vallo (84. Králik), Kaša, Hancko, Mazáň – Cociuc (67. Otubanjo), Diaz, Škvarka (C) (88. Holúbek) – Špalek, Mráz, Jánošík.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák (C), Turik (81. Danko), Regáli – Sulley.

Už v tretej minúte mal šancu Mráz, no jeho hlavička išla mimo brány. Domáci mali aj v ďalšom priebehu prevahu, ale Zemplínčania prehusťovali priestor pred šestnástkou. V 16. minúte spálil obrovskú šancu Špalek. Ten sa ocitol zoči-voči brankárovi súpera, no pri zakončení mieril presne do stredu brány.

V 23. minúte prišla z ničoho nič akcia dovtedy prakticky neškodných hostí. Vo veľkom vápne po zákroku Kašu spadol Regáli a rozhodca odpískal penaltu. Loptu si postavil na biely bod Žofčák a otvoril skóre – 0:1. Šošoni sa snažili o okamžitú odpoveď. Loptu pekne potiahol Vallo, poslal ju Škvarkovi. Domáci kapitán skúsil strelu spoza šestnástky, no nádherným zákrokom sa blysol Kira. Vzápätí sa ďalšou strelou prezentoval Mráz, ale minul. Aktuálni majstri boli naďalej oveľa aktívnejší, ale do konca polčasu sa už nič nezmenilo.

Prečítajte si tiež: Ramil Sheidaev skončil v MŠK Žilina Čítajte

Po prestávke musel najskôr zasahovať Volešák, no následne prevzali iniciatívu hráči spod Dubňa. V 59. minúte vyšla domácim rýchla kontra. Mazáň po čiare vysunul Jánošíka, ktorý na hranici veľkého vápna prihral Cociucovi. Ten sa však neulakomil, ešte nahral Špalekovi, ktorý situáciu zvládol a vyrovnal – 1:1.

Krátko na to zaváhal v koncovke Mráz. V 73. minúte urobil obrovskú chybu Mazáň, ktorý nechtiac vysunul Sulleya. Legionár tmavej pleti však svoj samostatný nájazd absolútne nezvládol a trafil iba vybiehajúceho Volešáka. Azda ešte väčšiu šancu spálil na druhej strane Otubanjo, ktorý hádam z dvoch metrov trestuhodne prestrelil bránu. Šance na strane MŠK pribúdali, ale druhý gól nie. Tlak MŠK však bol čoraz výraznejší.

V 78. minúte to zverencom trénera Adriána Guľu konečne vyšlo. Lopta sa aj so šťastím dostala k Filipovi Kašovi, ktorý hlavou zblízka pridal druhý gól – 2:1. Krátko na to sa na druhej strane vyznamenal Volešák po strele Koscelníka. O niekoľko sekúnd len tesne minula bránu strela Sulleya. V 87. minúte prišla prudká strela Škvarku, ktorú Kira iba vyrazil pred Otubanja. Útočník MŠK síce sieť rozvlnil, ale bol v ofsajde.

Do konca duelu sa už nič nezmenilo, a tak si žilinské družstvo pripísalo ďalší trojbodový zápis.

Adrián Guľa, tréner MŠK ŽIlina: „Zápas mal solídnu úroveň, o čo sa pričinili aj hostia. Po inkasovanom góle sme prepli na vyšší stupeň a bolo len otázkou času, kedy dáme gól. Mali sme však nízku produktivitu, no chýbali často len milimetre. Bolo to vydrené víťazstvo. Samozrejme, lepšie je vyhrávať výraznejšie, no takéto tesné zápasy nás posúvajú. Dnes hral proti nám sympatický súper, ktorý bol nebojácny a hral dobrý futbal, čo nám robilo problém. V určitých úsekoch sme neboli dostatočne agresívni. Je to pre nás cenné víťazstvo, ku ktorému chlapcom gratulujem.“

2. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  3. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  4. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  5. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  7. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

O výhre domácich rozhodol Vašaš.

Na body nestačili ani góly Chlepčoka a Markoviča. (Ilustračné foto)

Obnovia vyznačenie parkovacích miest na dvoch sídliskách, mesto to bude stáť 25 tisíc eur

Obnova sa dotkne takmer dvoch tisíc parkovacích miest na Solinkách a Hájiku.