Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Basketbalisti Žiliny s víťazstvom i prehrou

Žilinskí basketbalisti pokračujú v intenzívnej príprave na extraligu.

Žilinčania v zápase proti rezerve Opavy.(Zdroj: JAKUB RUMAN)

Žilinskí basketbalisti v hernej príprave na extraligovú sezónu odohrali ďalšie dva zápasy. Po štyroch predchádzajúcich prehrách s extraligovými súpermi si zdvihli sebavedomie v stredu v domácom súboji s českou druholigovou Opavou a v sobotu v nekompletnej zostave zostali na štíte Spišskej Novej Vsi na jej palubovke.

PP & TV RAJ Žilina – BK Opava 109:86 (31:25, 59:39, 84:64).
Body Žiliny
: Conley 30, Rožánek 18 (4 trojky), Holcomb 14, Ďurana 12, Ďurčík 9 (3), Kuric 8, Skvašík 6, Ďuriš 5, Pažický 4, Hebibi 3. Za Opavu najviac Bukovjan 24 (5), Slavík 23 (5), Kvapil a Vlček po 15. Fauly: 21 – 16. Trestné hody: 21/15 – 19/9. Päť faulov: 37. Holcomb. Trojky: 12 – 11. Rozhodcovia: Sirocký, Izák, Bullo. 100 divákov. Štvrtiny: 31:25, 28:14, 25:25, 25:22.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – PP & TV RAJ Žilina 86:69 (22:18, 53:31, 70:46).
Body Žiliny:
Rožánek 22 (4), Holcomb 22, Conley 8, Ďuriš 7 (2), Skvašík 5, Hebibi 3, Erben 2. Fauly: 22 – 16. Trestné hody: 18/14 – 28/13. Päť faulov: Osvald – Conley. Trojky: 7 – 8. Rozhodcovia: Špirka, Kuchár, Uhrín. Štvrtiny: 22:18, 31:13, 17:15, 16:23.

V stredu približne stovka divákov videla pekný, divácky zaujímavý a príťažlivý zápas, v ktorom sa oba tímy dôkladnejšie venovali útoku, ako obrane. Druholigová rezerva extraligovej Opavy prišla posilnená o štyroch hráčov áčka a tí predstavovali aj najväčšiu hrozbu pre žilinský kôš. V úvodnej štvrtine zakončovali oba tímy takmer rovnako úspešne, v druhej domáce mužstvo získalo rozhodujúci náskok – veľmi dobre bránilo a do opavského koša padlo päť trojok. Druhý polčas bol obojstranne herne i číselne vyrovnaný, hostia napriek snahe dvadsaťbodové manko neznížili, lebo v domácom tíme sa strelecky presadzovali najmä Conley (17 bodov) s Holcombom (9 b).

Do Spišskej Novej Vsi cestovali Žilinčania v nekompletnej zostave, chýbali Ďurana, Merešš i Ďurčík.

Po vyrovnanej úvodnej štvrtine, v ktorej strelecky vynikol Rožánek (12 bodov), v druhej hostia stratili šancu na úspešný výsledok. Inkasovali v nej päť trojok a spolu 31 bodov, mali zlú streľbu z hry i z čiary trestného hodu (8/3). Ich strata narástla v poslednej desaťminútovke až na 25 bodov, v posledných dvoch minútach ju aspoň trochu znížili.
Zatiaľ posledným dohodnutým súperom Žiliny v hernej príprave pred úvodným kolom extraligy (v nedeľu 1. októbra doma s Karlovkou Bratislava) bude v nedeľu 24. septembra tím najvyššej českej súťaže NH Ostrava (začiatkom septembra Žilinčania prehrali v Ostrave 96:88).

Zápas v športovej hale Spojenej školy na Rosinskej ceste má začiatok o 17.00 hod.