Regionálny futbal: Žilina B naďalej víťazí, Strečno ozbíjalo nováčika

Regionálne futbalové súťaže pokračovali cez víkend ďalším kolom.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Suja)

MŠK Žilina B – Podbrezová B 2:1 (1:1)
Góly:
9. Boženík, 90. Hučko – 26. Lukáčik. Rozhodoval Vlčej, 231 divákov. ŽK: Lepieš.
ŽILINA B: Mandous – Majdan, Šušolík, Hučko, Sluka, Michlík, Klec, Bichakhchyan (55. Majštinik), Martinček (66. Herrera), Boženík (83. Kopas), Gerebenits.
Po sobotnom vzájomnom dueli fortunaligistov si to dnes rozdali ich rezervy na žilinskom ihrisku. Vedenia sa ujal líder tabuľky a to v 9. minúte, keď si na center Martinčeka nabehol Boženík a ten hlavou otvoril skóre. Domáci mali naďalej prevažne loptu na svojich kopačkách, zatiaľ čo hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Jeden taký im vyšiel, keď si na center naskočil Lukáčik a prekonal Mandousa. Hneď po zmene strán mohol rezervu poslať do vedenia kapitán Klec, ale jeho strelou zastavila žrď. V 76. minúte pomohla Pobrezovej opäť konštrukcia brány tentoraz po zakončení Sluku. Vykúpenie pre Kentošových zverencov priniesol v závere Hučko, ktorý tečoval center Sluka za hosťujúceho branára a rozhodol tak o zaslúženej výhre Žiliny.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Skalica 2:0, Pohronie – Trebišov 4:0, Bardejov – Nové Mesto nad Váhom 1:0, Liptovský Mikuláš – Komárno 4:1, SNV – Inter Bratislava 1:0, Zvolen – Poprad 3:2, Sereď – Šamorín 2:1.

V. liga

Zborov nad Bystricou – Višňové 2:1 (1:1)
Góly:
37. Grajciar, 84. Rusnák – 20. Sventek. ŽK: Mihalda (ZBOROV). Rozhodoval Pleva, 150 divákov.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Minarčík, Kočiš, Laš, Ondák, Ťažký, Povinec, Majtanik, Papajčík, Sventek, Turský.
Obe mužstvá začali opatrne, ani domáci ani hostia sa nehrnuli do útoku. Prvý gól videli diváci v 20. minúte, keď sa po hrubej chybe domácej obrany presadil hosťujúci Sventek – 0:1. Zborov nad Bystricou chcel vyrovnať a podarilo sa mu to v 37. minúte. Z priameho kopu nádherne trafil Grajciar, brankár Kmecík sa ani nepohol – 1:1.
Druhý polčas bol opäť vyrovnaný. Ani jedno mužstvo nechcelo inkasovať a stratiť body. Na radosť 150 fanúšikov sa víťazný gól podarilo vsietiť domácemu Rusnákovi, ktorý v 84. minúte rozhodol o trojbodovom zisku pre Snahu. Zborov nad Bystricou tak vyhral už tretí zápas za sebou.

Prečítajte si tiež: Šošoni majú novú posilu. Pod Dubeň prichádza známy útočník Čítajte

Vysoká nad Kysucou – Strečno 2:3 (1:0)
Góly:
16., 90. Planeta – 46. Melo, 57. P. Beháň, 81. Oberta. ŽK: M. Pavlica – M. Beháň, Oberta, Mazák. Rozhodoval Calík, 50 divákov.
STREČNO: Bukovinský – M. Beháň, P. Beháň, Barošinec, Bičan (55. Syrovatka), Oberta, J. Beháň, Ilovský (73. Mazák), Melo, Kán (66. F. Beháň), Samec.
Vo Vysokej nad Kysucou sa hral zápas viac-menej na jednu bránu. Domáci hostí tlačili a bolo len otázkou času, kedy otvoria skóre. V 16. minúte sa to podarilo Planetovi 1:0. Paradoxne, ďalšie góly ale strieľalo Strečno. Hostia si vypracovali štyri šance, z ktorých tri premenili a vyškolili tak domáci Spartak z efektivity. Vysoká naopak z ôsmich tutoviek dokázala streliť len dva góly. Strečno si tak z Kysúc odviezlo plný počet bodov.

Rajecké Teplice-Konská – Čierne 1:2 (0:0)
Góly:
80. Jakubec – 75. a 88. Baláž. Rozhodoval Škvarek, 150 divákov. ŽK: Blahuta, Labuda.
R. TEPLICE: Šustek – Blahuta, Seko, Ganišin, Švábik, Knapec (80. Šimkulič), Jakubec, Padala, Jamečný (72. Kováčik), Král, Labuda.
Vo vyrovnanom zápase nováčik odvážne vzdoroval lídrovi tabuľky. Góly začali padať až v závere zápasu. V 75. minúte sa presadil Baláž a poslal Čierne do vedenia. O päť minút však prekonal Podoláka Jakubec a začínalo sa odznova. Šťastie sa nakoniec priklonilo k hosťom, keď víťazný gól strelil Baláž a zabezpečil tak svojmu tímu cennú výhru.

Varín – Predmier 1:0 (0:0)
Gól:
67. Ceplák. Rozhodoval Ježík, 100 divákov. ŽK: Bielik – Husár.
VARÍN: Frátrik – Ondráš, Hruška, Bielik, Repáň, Lopušan, Koňušiak, Kubala (90. Ďurana), Ceplák, Ferjanec (70. Zavoďančík), Kadrliak (83. Mydliar).
PREDMIER: Krajči – Husár, Súkeník, Tomaník, Pobijak Ma., Klus, Pobijak Mi., Pistovčák, Sluka, Bačík (70. Novák), Pobijak P.
V prvom polčase hrali hostia výborne organizovane a domáci sa herne trápili. Po nemastnom neslanom výkone sa Varínčania v druhom polčase prebudili a vypracovali si šance. Víťazný gól prišiel po peknej krídelnej akcii, keď po centri zakončenie domácich ešte Krajči vyrazil, ale na dorazenie Cepláka bol prikrátky. Varín tak po dvoch herne rozdielnych polčasoch získal najtesnejšie víťazstvo.

Belá – Rudinská 2:1 (2:0)
Góly:
4. Žingora, 16. Holák – 58. Luciak. Rozhodoval Močiliak, 120 divákov. ŽK: Krška – Malík, Zaťovič, Gašinec.
BELÁ: Tichák – Holák (52. Hýll), Gapa, Macho, Špirka, Šipčiak, Laščiak, Krška (84. Vrábel), Čepela, Melišík, Žingora (78. Ďurčan).
Belá zaznamenala v súboji proti Rudinskej výborný úvod zápasu. Najskôr si hosťujúca obrana nepostrážila Žingoru a ten poslal domácich do vedenia. O dvanásť minút sa presadila aj letná posila Martin Holák. Po zmene strán sa Rudinskej podarilo znížiť Luciakom, ale vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

Rajec – Štiavnik 3:0 (1:0)
Góly:
9. Mazák, 51. Korda, 68. (pen.) Person. Rozhodoval Dibdiak, 100 divákov. ŽK: Milúch.
RAJEC: Fraštia – Sudor (72. Ďurčanský), Miko Mi., Hájek, Drahno, Rybár, Miko Ma., Hollý, Mazák (56. Ligas), Person, Korda.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Milúch (79. Palko), Všelko, Bambúch, Pobiak, Fujaček P., Kahát, Lulák, Šutara, Fujaček M. (66. Kopuník).
V súboji tabuľkových susedov začali lepšie domáci, keď ich poslal do vedenia Mazák. Ďalšie góly prišli až po zmene strán. Najskôr sa šesť minút po prestávke presadil Korda. V 68. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu a z bieleho bodu sa Person nemýlil. Rajec si tak pripísal tretiu výhru v sezóne.

Ostatný výsledok: Skalité – Turzovka 4:1.

1. Čierne 6 5 1 0 18:7 16
2. Skalité 6 4 0 2 16:9 12
3. Vysoká 6 3 1 2 18:9 10
4. Turzovka 6 3 1 2 21:13 10
5. Varín 6 3 1 2 13:13 10
6. Rajec 6 3 1 2 12:13 10
7. Strečno 6 3 1 2 13:15 10