Regionálny futbal: Stráňavy a Žilina B na čele, Predmier sa trápi

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Šamorín – MŠK Žilina B 2:3 (2:0)
Góly:
35. (pen.) Šmehyl, 41. De Carvalho – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček. Rozhodoval Kmec, 565 divákov. ŽK: De Carvalho, Šmehyl, Hováth – Sluka, Gerebenits, Majštinik.
ŽILINA B: Holec – Vallo (75. Herrera), Sluka, Majštinik (46. Boženík), Ďuratný, Michlík, Klec, Šušolík, Jánošík, Gerebenits, Martinček (88. Petrák).

V prvom polčase bol lepším tímom celok zo Šamorína. Prvý gól zápasu prišiel po previnení Majštiníka v pokutovom území, keď nariadenú penaltu premenil Šmehyl. V 41. minúte si zbehol za obranu De Carvalho a zvýšil na 2:0.
Druhý polčas priniesol zlepšenú hru hostí. Tí najskôr znížili, keď Hajdúcha prekonal technickou strelou Michlík. O päť minút bolo vyrovnané, keď si na prihrávku Jánošíka zbehol Boženík a vyrovnal. Obrat rezervy dokonal v 63. minúte Martinček, ktorý zúžitkoval ďalšiu Jánošíkovu prihrávku. V poslednej minúte zápasu vypálil asi z 25-metrov Brazílčan Fernando Jose Da Cunha Neto, ale Holec krásnou robinzonádou uhájil tri body pre rezervu Žiliny.

Ostatné výsledky: Poprad – SNV 3:1, Skalica – Sereď 2:1, Inter Bratislava – Pohronie 2:1, Komárno – Bardejov 3:3, Nové Mesto nad Váhom – Lokomotíva Košice 0:3, Podbrezová B – Zvolen 1:3, Trebišov – Liptovský Mikuláš 2:1.

Góly:
36. Kapusniak, 86. Muráň – 45. Polka. Rozhodoval Oružinský, 150 divákov. ŽK: Hložný, Masnica – Gavlas, Zubka.
TEPLIČKA: Seman – Muráň, Milec, Ozimý, Hložný, Ďurka, Kubica (89. Riecky), Zajac, Kapusniak, Pleva (76. Kozánek), Líška (59. Masnica).
ČADCA: Maslík – Tlelka, Zubka, Polka, Coma, Gavlas, Šebík, Zimka, Kulla (72. Pohančeník), Jarabica (57. Špila).
Mladá zostava Tepličky, ktorej vekový priemer bol 19,5 roka, sa favorizovanej Čadce nezľakla. V 36. minúte sa o slovo prihlásil piatym gólom v sezóne Kapusniak. Čadci sa podarilo vyrovnať v samotnom závere prvého polčasu, keď Semana prekonal Polka. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí remízou, tak sa v 86. minúte dostal k lopte Muráň a rozhodol o troch bodoch pre Tepličku. Mladí zverenci Jozefa Bugalu si tak pripísali cenné víťazstvo nad dovtedy treťou Čadcou.

Ostatné výsledky: Lučenec – Krásno nad Kysucou 2:0, Námestovo – Detva 4:0, Banská Bystrica – Fiľakovo 5:0, Nová Baňa – Martin 0:1, Liptovská Štiavnica – Rimavská Sobota 0:6, Kalinovo – Oravské Veselé 2:1, Lip. Hrádok – Žarnovica hrá sa 8.9.2017.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Bytčica má hrozivé skóre, Jablonové bez prehry Čítajte

Predohrávky 6. kola (29. 8. 2017): Rimavská Sobota – Teplička nad Váhom 3:1 (Gól Teplička Kapusniak), Martin – Krásno nad Kysucou 0:2, Žarnovica – Lučenec 0:0, Oravské Veselé – Banská Bystrica 2:0, Čadca – Kalinovo 2:0, Detva – Liptovská Štiavnica 1:2, Nová Baňa – Námestovo 2:2, Fiľakovo – Liptovský Hrádok hrá sa 20.9.2017.

Góly:
8. a 43. (pen.) Hrbek, 58. Ďuratný, 81. Rolček – 16. Kucej. Rozhodoval Dodok, 300 divákov. ŽK: Janči M. – Vojvoda. ČK: 25. Kucej.
STRÁŇAVY: Šteiniger – Brezáni (62. Rolček), Janči M., Janči L. (87. Hreus M.), Čerňan, Bukovčan, Ševčík, Ďuratný, Ivan, Chrachala (69. Tandara), Hrbek.
V Stráňavách videli tri stovky divákov kvalitný zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Domáci si v úvode po prevahe vypracovali dve šance, ktoré gólom neskončili. Tretiu príležitosť však nekompromisne premenil dobre hrajúci Hrbek a poslal Stráňavy do vedenia. Následne hostia vyrovnali, keď sa z voleja trafil Kucej. Na veľkú nevôľu hostí potom putoval Kucej po hrubom faule pod sprchy. Od toho okamihu prebrali iniciatívu Stráňavy a na konci prvého polčasu nariadenú penaltu po ruke hostí premenil Hrbek.
Po zmene strán pridali dobre hrajúci domáci ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrali, keď ešte dvakrát skončila lopta na konštrukcii hosťujúcej brány.

Bytča – Rosina 2:1 (1:0)
Góly:
12. Gašperík, 58. (pen.) Čikota – 55. Bistiak. Rozhodoval Považan, 150 divákov. ŽK: Sýkora, Baláž – Turčan, Drexler, Bistiak. ČK: 75. Mikoláš.
BYTČA: Baláž – Daniš, Kocian, Pavlík (31. Sýkora), Pekarík, Kostelný, Čikota, Gajdošík, Mikoláš, Drbúl, Gašperík.
ROSINA: Stebel – Gajdoš, Turský (46. Šustek), Turčan, Porubčanský, Tabak, Mrázik, Bistiak, Hruboš, Drexler (79. Hrabčák), Gajdoš.
Výborne vstúpili do zápasu futbalisti Bytče, keď už v 12. minúte vyhrávali po góle Gašperíka. Ďalší gól prišiel až po zmene strán, keď sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou Bistiaka. O tri minúty na to však zahrávali pokutový kop domáci a Čikota penaltu premenil. V závere ešte vzplanuli emócie, na čo doplatil Mikoláš, ktorý putoval predčasne pod sprchy. Skóre sa však už nemenilo.

Terchová – Makov 3:3 (1:1)
Góly:
38. a 73. Baláž, 46. Papala – 24. Bezák, 57. Martinka, 64. Kohút. Rozhodoval Jančo, 250 divákov. ŽK: Michálek, Cingel – Tasić. ČK: 87. Kohút.
TERCHOVÁ: Sága – Cingel, Perexta, Gallo, Michálek (73. Jánošík J.), Tlacháč, Papala, Ďurica, Baláž, Puček, Jánošík Š. (62. Melišík).
Vo výbornom zápase, v ktorom sa predstavilo množstvo odchovancov Žiliny, sa hral útočný a kombinačný futbal. Terchová začala s vysokým presingom na súperovej polovici, z čoho vyústila šanca Baláža, ktorý našiel centrom Pučeka, ale ten z troch metrov gól nedal. Následne sa po nedorozumení obrancov vedenia ujali hostia, keď krížnou strelou nedal Ságovi šancu Bezák. Potom mali ďalšiu veľkú šancu futbalisti Makova, ale domácich podržal Sága. V 38. minúte si našla kolmica Baláža a ten prekonal Kňazoviča s prehľadom. V 40. minúte sa rútili do prečíslenia 3 na 1 domáci, ale zakončenie vychytal špičkou kopačky bravúrny Kňazovič.
Po dvadsiatich sekundách druhého polčasu po dôraze v strede ihriska našiel Tlacháč Papalu a ten obstrelil brankára hostí – 2:1. Následne domáci stratili koncentráciu a hostia dvoma gólmi otočili zápas. Terchová mohla prehrávať rozdielom dvoch gólov, ale opäť sa zaskvel Sága. Po tomto momente prebrali iniciatívu opäť domáci. Center Papalu našiel Baláža, ktorý vyrovnal. V závere mohli domáci otočiť výsledok vo svoj prospech, ale šance Juraja Jánošíka a Baláža zostali nevyužité. Diváci tak videli kvalitný zápas hodný vyššej súťaže.

Prečítajte si tiež: V Turí sa obzerajú po novom trénerovi Čítajte

Bánová – Diviaky 4:0 (3:0)
Góly:
7. a 20. Sedliaček, 45. Kincl, 73. Sulovský. Rozhodoval Halfar, 150 divákov. Bez kariet.
BÁNOVÁ: Juhás – Kubena, Šramo (66. Krajiček), Mráz (16. Bendík), Sulovský, Lazar, Tkáčik (71. Dzibrík), Ďuratný, Sedliaček (43. Surma), Kostolný, Kincl.
Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom na ihrisku. Prvý gól Bánovej padol po centri Súlovského z ľavej strany, ktorý využil Sedliaček. O päť minút si po kombinácii na pravej strane a finálnej prihrávke Tkáčika pripísal ďalší gól Sedliaček. V závere polčasu sa prízemným obstrelom brankára po individuálnej akcii presadil Kincl. Štvrtý gól Bánovej zaznamenal Sulovský, ktorý využil pekný strieľaný center a zavŕšil zaslúžené víťazstvo Bánovej. Negatívom na výhre Bánovej sú traja zranení hráči a to Juhás, Sedliaček a Mráz.

Ostatné výsledky: Trstená – Žabokreky 1:3, Závažná Poruba – Ružomberok B 1:4, Tvrdošín – KNM 3:0, Dolný Kubín – Staškov 4:2.

Predohrávka 6. kola (29. 8. 2017): Staškov – Stráňavy 0:3 (Góly Stráňavy: Tandara, Chrachala, Janči M.), Ružomberok B – Rosina 7:0, Žabokreky – Bytča 0:3 (Góly Bytča: 2x Mikoláš, Gajdošík), Belá-Dulice – Bánová 1:0, KNM – Terchová 2:0, Závažná Poruba – Tvrdošín 3:1, Makov – Dolný Kubín 4:0, Diviaky – Trstená 4:0.

Góly:
34., 73. Časnocha, 51., 68. Baláž – 88. Holák. ŽK: Franek (Belá). Rozhodoval Urda, 150 divákov.
BELÁ: Tichák – Holák, Gapa, Macho, Špirka, Šipčiak (70. Vrábel), Laščiak, Krška, Franek, Čepela, Ševčík (46. Hýll).
V uplakanú nedeľu ani dážď a ani ťažký terén nezabránili perfektnému výkonu a vysokému víťazstvu domácich futbalistov. Hostia sa síce snažili, ale ich jediný gól padol až v závere. Výborný výkon podali aj rozhodcovia, ktorí pricestovali až zo Zvolena.

Rudinská – Varín 2:3 (0:2)
Góly:
71. Zaťovič, 80. Lisko – 6., 9., 47. Lopušan. ŽK: Š. Malík, Čupa – Frátrik, Ondráš, Koňušiak. Rozhodoval Matejčík, 100 divákov.
VARÍN: Frátrik – Ondráš, Hruška, Bielik, Vrábeľ, Repáň, Lopušan (78. Kadrliak), Koňušiak, Kubala (73. Cvacho), Ceplák, Ferjanec (65. Závoďančík).
Domáci v doterajšom priebehu súťaže ešte nevyhrali a po deviatich minútach nedeľňajšieho zápasu to bolo s nimi opäť zle nedobre. Varín strelil zásluhou Lopušana dva góly a bol na koni. Po obrátke dokonal ten istý hráč hetrik a zdalo sa, že o osude stretnutia je rozhodnuté. Zverenci Knuda Andersena však nezložili zbrane a gólmi Zaťoviča a Liska znížili na 2:3. Vyrovnania sa už diváci nedočkali, a tak Rudinská ostáva na poslednom mieste v tabuľke.

Višňové – Rajec 2:1 (0:0)
Góly:
79. Laš, 90. Ondák – 67. Person. Rozhodoval Bulla, 150 divákov. ŽK: Minarčík, Kočiš – Rybár, Hollý. ČK: 18. (po 2. ŽK) Kašuba.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Minarčík, Kočiš, Laš, Ondák, Ťažký, Povinec, Štefanica A., Turský, Drahno, Štefanica O. (62. Majtán).
RAJEC: Fraštia – Kašuba, Miko Mi., Hájek (42. Ligas), Drahno, Rybár, Miko Ma. (57. Sudor), Hollý, Person, Korda, Panák (73. Mazák).
Zápas sa od úvodu začal náporom domácich. V 18. minúte putoval predčasne pod sprchy Kašuba, čo vyústilo v snahu domácich o prvý gól. Višňové si šance vypracovalo, ale nevyužilo ich.
V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Udreli však hostia, keď sa po ojedinelom úniku presadil Person. Višňové zatlačilo súpera a odmenou mu bol gól, keď si na dobre zahranú štandardnú situáciu Minarčíkom nabehol Laš a hlavičkou vyrovnal. Tlak domácich sa následne stupňoval a v samotnom závere rozhodol o víťazstve Višňového Ondák, ktorý využil presný center Augustína Štefanicu. Výhru Višňového tak zabezpečili obaja krajní obrancovia.

Štiavnik – Rajecké Teplice-Konská 3:1 (1:1)
Góly:
23. a 88. (pen.) Lulák, 53. Fujaček P. – 40. Padala. Rozhodoval Petrík, 150 divákov. ŽK: Pobiak, Gulán – Švábik, Padala, Kováčik.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Milúch (76. Fujaček M.), Všelko, Bambúch, Pobiak, Fujaček P., Kahát, Hujo (36. Šutara), Lulák, Gulán (87. Palko).
R. TEPLICE: Kardoš – Švábik, Blahuta, Seko, Prieložný (64. Ganišin), Mano (46. Šimkulič), Jakubec, Padala, Jamečný (74. Strhár), Kováčik, Labuda.
Štiavnik načal nováčika v 23. minúte, keď ho poslal do vedenia Lulák. Ešte do konca polčasu sa však podarilo hosťom vyrovnať zásluhou Padalu. Po zmene strán však prinavrátil vedenie domácim Fujaček. V závere ešte prikrášlil víťazstvo Štiavnika z penalty Lulák.

Prečítajte si tiež: Od začiatku sme išli za postupom, tvrdí prezident R. Teplíc-Konskej Čítajte

Predmier – Turzovka 1:5 (1:3)
Góly
: 42. Sluka – 20., 85. a 86. Šmahajčík, 25. Povinec, 45. Kašjak. Rozhodoval Diabelko, 100 divákov. ŽK: Zatkuliak, Roman.
PREDMIER: Kadáček – Bačík, Rosa, Chvalník (65. Pobijak M.), Klus, Husár (75. Uríček), Pistovčák, Pobijak M., Novák, Sluka, Pobijak A. (65. Smolka).
Po vyrovnanom úvode sa ujali vedenia hostia, keď najskôr prestrelil Kadáčeka Šmahajčík a následne aj Povinec. Tesne pred polčasom znížil Sluka, na čo ale zareagoval Kašjak, ktorý prinavrátil Turzovke dvojgólové vedenie. V 57. minúte mal ideálnu možnosť znížiť po Romanovom previnení z penalty Bačík, ale gól nedal. V závere ešte pridala Turzovka dva góly, keď hetrik dovŕšil Šmahajčík, ktorý tak už vsietil svoj 14. gól v sezóne a vezie si z Predmiera výsledkovo jednoznačnú výhru.

Strečno – Zborov nad Bystricou 0:3 (0:2)
Góly:
26. a 80. Tvrdý J., 32. Kocifaj. Rozhodoval Hones, 150 divákov. ŽK: Syrovatka, Beháň R., Samec P., Tučník, Ilovský, Beháň M. – Ďugel, Rusnák.
STREČNO: Bukovinský – Beháň M., Melo (60. Bičan), Beháň P., Samec P., Oberta, Beháň J., Barošinec (78. Mazák J.), Beháň R. (67. Tučník), Ilovský, Syrovatka.
V daždivom počasí sa prví presadili hostia, keď si domáci nepostrážili Juraja Tvrdého, ktorý prekonal Bukovinského. O šesť minút bolo 0:2, keď sa presadil Kocifaj. Po zmene strán sa presadil ešte raz Juraj Tvrdý. Ten zakončil prvú domácu prehru Strečna v sezóne.

Dohrávka 3. kola (1. 9. 2017): Strečno – R. Teplice-Konská 3:1
Góly: 19. Ilovský, 39. Beháň P., 83. Beháň J. – 7. Knapec.

1. Čierne 5 4 1 0 16:6 13
2. Turzovka 5 3 1 1 20:9 10
3. Vysoká 5 3 1 1 16:6 10
4. Skalité 5 3 0 2 12:8 9
5. R. Tep. -Konská 5 2 1 2 10:8 7
6. Višňové 5 2 1 2 9:7 7