Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Basketbalisti odohrali prvé tri prípravné duely

Žilinských basketbalistov čaká účinkovanie v extralige.

Ilustračné foto.(Zdroj: MILAN ROŽÁNEK)

Žilinskí basketbalisti vstúpili do zápasovej prípravy na sezónu vysokými víťazstvami. Pravda, obaja súperi boli z kategórie slabších, Dolný Kubín i česká Karviná sú účastníkmi druhej ligy. Oba duely mali svižné tempo, Žilinčania v nich svojich protivníkov doslova prestrieľali.

BK Dolný Kubín – PP TV RAJ Žilina 90:111 (16:26, 37:53, 62:89).
Najviac bodov za domácich:
Chomo 21, Dubovský 17. Body Žiliny: Merešš 30, Rožánek 23 (3 trojky), Ďurčík 16 (4), Hoferica 15, Kuric 13, Ďuriš 10 (2), Pažický 2, Líška 2. Fauly: 14 – 24. Päť faulov: Hoferica, Líška (obaja v poslednej štvrtine). Trestné hody: 22/14 – 17/10. Trojky: 2 – 9. Rozhodovali Uhrín, Bullo. Štvrtiny: 16:26, 21:27, 25:36, 28:22.

Prečítajte si tiež: Potvrdené! V Žiline bude opäť extraligový basketbal

PP TV RAJ Žilina – TJ Sokol Karviná 105:62 (30:14, 51:33, 75:42).
Body Žiliny:
Rožánek 36 (6 trojok)!, Merešš 24, Skvašík 13, Ďurana 9 (2), Kuric 7, Hoferica 6, Ďuriš 5, Ďurčík 3, Hebibi 2. Za Karvinú najviac Dostál 23, Horváth 9. Fauly: 25 – 14. Päť faulov: 26. Hebibi, 37. Hoferica. Trestné hody: 9/8 – 33/22. Trojky: 11 – 7. Rozhodovali Sirocký, Bullo. Štvrtiny: 30:14, 21:19, 24:9, 30:20.

V Dolnom Kubíne nastúpili hostia s osmičkou hráčov, bez chorého Skvašíka a Hebibiho, ktorý „naskočil“ do prípravy mužstva až v posledných dňoch. Už samotný výsledok napovedá, že oba tímy sa orientovali viac na útok, ako na obranu. V tejto činnosti však domáci proti hosťom nemali šancu. Nakoniec dosiahli vcelku dobrý výsledok, ale najmä vďaka tomu, že hostia mali v každej štvrtine menšie strelecké výpadky a poslednú dokonca prehrali. Podstatné však je, že všetci hráči odohrali v zápase približne rovnakú minutáž. Strelecky dominovali Merešš s Rožánkom.

Doma s Karvinou podalo domáce mužstvo podstatne lepší výkon, je však pravda, že hosťom z rôznych príčin chýbali traja kvalitní hráči. V úvodnej štvrtine strelecky „žiarili“ Rožánek s Mereššom, domáce mužstvo vyhralo úsek od piatej minúty do konca štvrtiny 12:0. Zmeny v zostave v druhej desaťminútovke nahrali hosťom, do konca 1. polčasu hrali so Žilinou vyrovnanú partiu. Po prestávke opäť dominovala Žilina, úsek od 27. do 30. minúty vyhrala 11:0, darilo sa najmä trojici Merešš, Skvašík, Ďuriš. V záverečnej štvrtine hostia nedokázali ubrániť Rožánka, ktorý v priebehu desiatich minút nastrieľal 17 bodov, v nich tri trojky.

PP TV RAJ Žilina – BK Iskra Svit 96:97
Štvrtiny:
22:30, 14:28, 25:20: 35:19
Body Žiliny: Rožánek 43 (8), Merešš 23, Skvašík 11 (3), Ďurana 8, Hoferica 5, Ďurčík 3, Kuric 3. Za Svit najviac Avramovič 15, Ivelja 15, Radonjič 13.
Fauly: 22 – 25. Trestné hody: 35/27 – 29/24. Trojky: 11 – 13
Rozhodovali: Sirocký, Bullo, Stopka.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Hlavné správy z MY Žilina

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

Stredoveké boje už pri Jasenove neuvidíte. Utgard sa odsťahoval na Liptov

Vlani sa na lúke medzi Jasenovom a Zbyňovom rozložilo viac ako 500 účastníkov zo šiestich krajín.

Štart sezóny sa odkladá, zostava ostáva otvorená

Žilinský klub chce pokračovať vo svojej filozofii a aj naďalej bude dávať šancu mladým hráčom.