OBLASTNÝ FUTBAL: Kompletný víkendový súhrn

Regionálne futbalové súťaže pokračovali ďalším kolom.

Gól:
89. Adamčík. Rozhodoval Nmeček, 100 divákov. ŽK: Mičlo.
V. ROVNÉ: Korman – Čvapek Ju., Bujný B., Rehák, Bujný F., Mičlo, Frolo (86. Ovseník), Belčík, Beran, Tarabík (46. Čvapek Jo.), Kostán (80. Škrkoň).
BITAROVÁ: Tatranský – Skaličan, Gaňa, Kubík, Adamčík, Mičuda, Kubica, Špánik (66. Tvrdý), Németh, Ftorek (54. Gašperec), Murárik.
V sobotnom zápase sa v prvom polčase ani jeden celok nepresadil, keď zakončeniam hráčov chýbal dôraz. Keď sa už zdalo, že ani v druhom polčase gól neuvidíme, tak prevzal na seba zodpovednosť kapitán nováčika z Bitarovej a v 89. minúte jej zabezpečil najtesnejšie víťazstvo.

Zástranie – Kamenná Poruba 3:0 (1:0)
Góly:
14. a 49. Mičica, 66. Volek M. Rozhodoval Šottník, 50 divákov. ŽK: Janči J., Neslušan – Mičuch, Kasman.
ZÁSTRANIE: Kubík – Gašpierik, Neslušan, Janči J. (68. Janči T.), Vajčovec, Volek M., Wtorek Má., Wtorek Ma., Kopas, Mičica, Volek O. (76. Hruška).
K. PORUBA: Majerčík – Majčin, Ondrejka, Kasman (66. Hruška), Kadák, Mičuch, Kavecký Mar., Kasman, Kšiňan, Chupáň, Kavecký F.
Zástranie poslal do vedenia Mičica, ktorý prekonal Majerčíka. Po zmene strán to bol opäť Mičica, ktorý zvýšil vedenie domácich. Bodku za zaslúženým víťazstvom Zástrania dal v 66. minúte Martin Volek.

Považský Chlmec – Bánová B 2:1 (1:1)
Góly:
17. Čejka P., 78. Marčan – 12. Halama. Rozhodoval Lonc, 80 divákov. ČK: 75. Chodelka.
P. CHLMEC: Orvan – Kostolný (16. Krauz), Lonc, Čejka P., Čejka M., Krupík, Ambra, Jaroš, Marčan, Kodaj (36. Kozlík, 85. Berthoty), Holboj R. st.
BÁNOVÁ B: Hanovec – Chodelka, Charbuliak, Chalúpka, Šupej, Štaffen, Halama, Martoník, Hlucháň, Mára, Mičica (80. Popelka).
Rezerva Bánovej začala dobre, keď sa ujala vedenia gólom Halamu. Hneď na to však domáci vyrovnali. Chlmec v závere potrestal vylúčenie Chodelku gólom Marčana, ktorý mal prívlastok trojbodový.

Prečítajte si tiež: Kanonier Tibor Kašjak vymenil Strečno za Turzovku Čítajte

Bytčica – Lietavská Lúčka 0:5 (0:2)
Góly:
33. a 57. Frko, 40. Sluka, 66. (pen.) Ďurica, 90. Barčiak. Rozhodoval Michal M., 100 divákov.
BYTČICA: Hubočan – Vršanský, Gazdík, Podhradský, Morvay (46. Miške), Mojík, Mičiak, Kuciak, Haščík (46. Rojček), Adamov, Mičke M.
L. LÚČKA: Tvardek – Benko (76. Mikušík), Gašpierik, Sventek, Frko, Baranovič, Švikruha, Barčiak, Zuzula (46. Ďurica), Sluka, Tomaščík.
V zápase od úvodu dominovali hráči Lietavskej Lúčky. Už do konca polčasu bolo po góloch Frka a Sluku 0:2. Po zmene strán pridal svoj druhý gól Frko. Následne ešte prikrášlili výsledok Ďurica a Barčiak.

Horný Hričov – Gbeľany 0:3 (0:3)
Góly:
9. a 12. Poleť, 16. (pen.) Miček. Rozhodoval Hollý, 101 divákov.
H. HRIČOV: Koštek – Petrík, Králik R., Panák (77. Valko F.), Adamec, Lagovský, Makovický, Janík, Zelník (85. Jordán), Valko J. (63. Novisedlák), Marčiš (35. Vydra J.).
GBEĽANY: Kasman – Hodoň (70. Novosad), Miček, Gašper, Tarabík (81. Adamovský), Kabašta (76. Remek), Jadroň, Poleť, Hubočan, Sabo A., Melo.
O výsledku bolo rozhodnuté už v 16. minúte, keď sa po dvoch góloch Poleťa a premenenej penalte Mičeka ujali hostia vedenia. Následne si už svoj náskok strážili a bez väčších problémov aj ustrážili.

Ostatný výsledok: Kotešová – Nededza 5:2.

Góly:
75. E. Vodilka – 7. Košiar, 40. V. Drdák, 44., 76. Červený. ŽK: M. Vodilka – T. Špánik, M. Špánik. Rozhodoval Mikurda, 10 divákov.
TURIE: Pirošík – Sáňka, Kostolný, Hulín (70. Kúdelka), P. Lokaj, J. Lokaj, M. Vodilka (70. Gajdošík), Tvrdý (69. Mikula), Šurina, Ševčík, E. Vodilka.
HôRKY: Chupaň – Červený, T. Špánik, M. Špánik, Stískal, Chobot (71. Šupej), Martiník, Mihálek (60. Daníšek), Ľ. Drdák, V. Drdák (86. Tichý), Košiar.
Hôrky o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. V druhom síce Turie dokázalo skórovať, ale už o minútu neskôr odpovedali gólovo hostia a nedali tak šancu domácim na skorigovanie výsledku.

Mojš – Hlboké 0:4 (0:2)
Góly:
11., 78. P. Adamov, 20. Ciesarík, 90. Štaffen (penalta). ŽK: S. Turanec, Solár – Šimák, Blaško. Rozhodoval Nemček, 30 divákov.
MOJŠ: Remek – Trnka, S. Turanec, Zuziak, J. Rolko, Ďuriš, M. Turanec, Drábek, Káčer (62. Janza), P. Rolko, Solár.
HLBOKÉ: Zaduban – Hoferica, Ciesarik, Vaškovič, Hladký (70. Maráček), P. Adamov (83. Štaffen), R. Adamov, Kucej, Púchoň, Šimák, Blaško.
Hostia položili základ víťazstva už v prvom polčase. Po obrátke pridali ešte dva góly a zaslúžene zvíťazili. Mojš sa prepadol na posledné miesto tabuľky.

Petrovice – Teplička nad Váhom B 0:4 (0:4)
Góly:
25. Ponechal, 26. Maliňák, 39., 45. Beniač. ŽK: Levko – Lalík, Beniač, stančík. Rozhodoval Kaštan, 200 divákov.
Petrovice: Pupík – Dvorák (46. Levko), Máček, Zahradník, Klandúch (46. Sakala), Mokryš (79. Remenec), Šimák, Mäsár, B. Hrtánek, Š. Hrtánek, Belák.
Teplička nad Váhom B: Oleš – Sotolár, Machyna, F. Šeliga, Lalík, Ponechal (68. J. Bielik), Beniač, Maliňák, Stančík, Adamus (76. P. Bielik), Poliak.
Jednoznačný výkon Tepličky potvrdil jej kvalitu a chuť hrať útočný futbal aj nasledujúce zápasy. Domáci nezachytili prvý polčas, keď im hostia strelili štyri kúsky. Po prestávke sa zápas už len dohrával. Rezervy Tepličky sa vďaka víťazstvu posunula na čelo tabuľky.

Jablonové – Nezbudská Lúčka 4:1 (2:0)
Góly:
15. J. Čička, 30. Hanzel, 53. Kecík, 70. B. Galo. ŽK: Bučo, I. Čička, M. Čička – Danihel, R. Šmida. Rozhodoval Matula, 100 divákov.
JABLONOVÉ: Sedlák – Bučo, I. Čička, L. Čička, J. Čička, M. Čička, P. Čička, Hanzel (46. Hrabovský), Ľ. Galo (46. B. galo), Kecík (72. Čička), Hôrecký.
NEZBUDSKÁ LÚČKA: Š. Šmida – Lonc, M. Samec (58. P. Samec), Mračník, Ďuriš, Hruška, Lutišan, Danihel (77. Ondráš), Belko, R. Šmida, Horecký.
Najkrajším gólom stretnutia sa zaskvel J. Čička keď prekonal brankára hostí Š. Šmidu nádhernou pätičkou. Obidva tímy predvádzali pekný futbal, domáci mali však navrch a zaslúžene vyhrali.

Rašov – Hliník 3:0 (2:0)
Góly:
8. Mi. Kresáň, 30. Klapčík, 57. Feranc. Rozhodoval Hrobárik, 80 divákov.
RAŠOV: Čupec – Blaško, Lacko, Klapčík, Papánek, Vrábel (Feranc), Ma. Kresáň, M. Čižmárik, Mi. Kresáň, Minárik, Lipka.
HLINÍK: Majtán – Surma, M. Treskoň, Šebeňa, Litera, Šimek, Bzdyl, Gabaj, T. Treskoň, Čebek, M. Gajdošík.
V pohodovom nedeľnom zápase nepredviedli svoj najlepší výkon ani domáci ani hostia. V prvej desaťminútovke sa ujali domáci vedenia zásluhou Mi. Kresáňa, ktorý premenil pokutový kop. Do polčasu zvýšil ešte Klapčík, hostia sa do konca stretnutia snažili s výsledkom ešte niečo urobiť, no nepodarilo sa im to a domáci zaslúžene zvíťazili a potešili tak prítomných divákov.

Divina – Krasňany 2:2 (0:2)
Góly:
68. Michalec, 82. Ovečka – 8. Bielka, 43. Hanuliak, 80. Laščiak. ŽK: Poliaček, Šimulák. Rozhodoval Sikora, 50 divákov.
DIVINA: M. Salaj – Porubän, Cigánik, Papučík, Poliaček, Praženec (60. J. Salaj), Šimulák, Ďungel (75. Ovečka), Sekáč, Michalec, Baraj (46. Žeriava).
KRASŇANY: Peťko – Hanuliak, Maťko, M. Milec, F. Krajčík, J. Vrábel, F. Vrábel, Ripel, Bielka (85. Bela), J. Milec, A. Krajčík (46. Laščiak).
Vedenia sa v už v úvode ujali favorizované Krasňany zásluhou Bielku. Do polčasu zvýšil po peknej akcii Hanuliak. Domáci sa snažili korigovať výsledok, čo sa im aj na začiatku darilo, keď znížil na rozdiel gólu Michalec. Domáci zapli na vyššie obrátky a necelých desať minút pred koncom sa im aj podarilo vyrovnať a vybojovať tak cenný bod.

Ostatný výsledok: Hvozdnica – Dlhé Pole 1:2.

Góly:
1. Hreus (vlastný), 37. Kosa, 44. Cetera, 75. Barošinec – 15. Kubošek (vlastný), 40. S. Makuka, 51. J. Makuka. ŽK: Kubošek, Sedliak (Babkov). ČK: Hreus – Kováč. Rozhodoval Milo, 250 divákov.
STRÁŇAVY B: Mydlo – Ondák (52. L. Lončík), Hreus, P. Lončík, Cetera, Remek (36. Barošinec), Vacek (77. Holúbek), Chasník, Kosa, M. Stanco (77. Ondák), T. Stanco.
BABKOV: Nižný – Kubošek, J. Sedliak, M. Sedliak, Danech, Chladošík, Pirošík, Zavadzan, J. Makuka (78. Gelatka), S. Makuka, Kováč.

Kunerad – Lietava 1:2 (1:0)
Góly:
28. Martinka – 80. Barčiak, 86. Mikulík. ŽK: Mičech, Záň, P. Horník – Sulovský. ČK: Sulovský (Lietava). Rozhodoval Kmetík, 100 divákov.
KUNERAD: Čuraj – Mičech, Pa. Škorvánek (82. P. Horník), Schmied, Valúch, Chupáň, Jánošík, J. Horník, Prieložný, Martinka (74. Pe. Škorvánek), Sádecký (22. Záň).
LIETAVA: Baránek – Nimohaj, Kubizna, R. Janoška (53. Smetana), T. Janoška (69. Kucko), Barčiak, Lednický, Štuller (83. Mikulík), Hulín (56. Sulovský), Kovár, Kadík.

Ďurčiná – Podhorie 4:1 (2:0)
Góly:
2., 85. Gabaj, 23. P. Albert, 60. J. Albert – 54. R. Rakovan. Bez kariet. Rozhodoval Rojik, 40 divákov.
ĎURČINÁ: T. Albert – P. Albert (46. Macák), P. Kotrík, Gabaj (88. Botoš), V. Albert (59. Bartek), Arpáš, Martinko, J. Albert, Majerčák, Kozarec (81. Macko), M. Kotrík.
PODHORIE: Zbytek – I. Gelatka, B. Gelatka, P. Rakovan, Riboň, Borak, M. Chodelka, A. Chodelka, V. Gelatka, Brezianský, R. Rakovan.

Dolná Tižina – Trnové 5:2 (4:2)
Góly:
3., 41., 63. (penalta) M. Šmehyl, 8. Bela, 29. F. Šmehyl – 32. Vojtek, 35. Turčan. ŽK: Hornák, Čibenka (Trnové). Rozhodoval Mihálik, 80 divákov.
DOLNÁ TIŽINA: Hodoň – Bela (60. Dvorák), M. Šmehyl, J. Kubík, M. Šmehyl, Krajíček (64. Jaššo), Ďurica, M. Kubík, Šušoliak, F. Šmehyl, Žemel.
TRNOVÉ: J. Danaj – Vojtek, Hornák, Jaríček, Meššo, D. Tavač, Frátrik, Vrabec, D. Danaj, Čibenka (64. Hlbočan), Turčan.

Góly:
89. Sakala (penalta) – 65. Sabo. Bez kariet. Rozhodoval Kúdelka, 60 divákov.
DOLNÝ HRIČOV: D. Uhliarik – Majerik, Šeroň, P. Rakučák, Václavík, Turek, Sakala, Bandúr, Židek (89. Záduban), Masný, M. Rakučák (60. Adamus).
OVČIARSKO: R. Vršanský – Pobijak, Zábojník, Hazda, Galbavý, Chudej (85. Klimo), M. Vršanský, Martinek (46. T. Vršánsky), Sabo, Michna, Michnáč (50. J. Vršánsky).

Brodno – Hričovské Podhradie 4:0 (0:0)
Góly:
54., 56., 68. J. Kňazovič, 77. Majerčík. Bez kariet. Rozhodoval Poštek, 50 divákov.
BRODNO: Majtán – Šoška, Holeš, Ščamba (90. Pranda), J. Kňazovič, Gramblička, Fulka (51. Mišík), Janec (60. Trnka), Makuch, Majerčík, E. Kňazovič (68. Palárec).
HRIČOVSKÉ PODHRADIE: Vančík – V. puchoň, M. Puchoň, Červenec, Dubovický, Škvaridlo, Suchomel, Tomaščík, Košík, Sekáč, J. Gaňa.

Prečítajte si tiež: V Brodne vládne rodinná atmosféra, hráči pomáhajú klubu aj brigádami v lese Čítajte

Hrabové – Súľov 0:3 (0:1)
Góly:
22. Gajdošík, 46. Šefara, 51. Hudek. ŽK: Hrabovský, Z. Slaninka, M. Slaninka –Skotnický, Gajdošík, Hudek, Fekete, Kocian. Rozhodoval Mitúch, 63 divákov.
HRABOVÉ: Gajdošík – Sedlák, Korenár, Farkaš, Jánošík, Michálek (64. Majstrík), Hrabovský (90. Jaráš), Čillík, Z. Slaninka (81. Bučko), M. Slaninka, Bulo.
SÚĽOV: Kereš – D. Cabadaj, Gajdošík (49. Hrehor), T. Blaško, Hudek, M. Cabadaj, Skotnický (85. P. Blaško), Fekete, Šefara, M. Smatana, Kocian.

Pšurnovice – Divinka: odložené.

1. Súľov 2 2 0 0 6:1 6
2. Brodno 2 2 0 0 6:1 6
3. Dolný H. 2 1 1 0 3:1 4
4. Ovčiarsko 2 1 1 0 3:2 4
5. Divinka 1 0 0 1 1:2 0
6. Pšurnovice 1 0 0 1 1:3 0