REGIONÁLNY FUTBAL: Súhrn II., III., IV. a V. ligy mužov + komentáre

Regionálne futbalové súťaže pokračovali cez víkend ďalším kolom.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Nové Mesto nad Váhom – MŠK Žilina B 0:2 (0:2)
Góly:
12. Sheidaev, 14. Michlík. Rozhodoval Ďurčo, 430 divákov. ŽK: Kosorín, Beňo, Mikuš, Živčic, Jurica – Sluka, Šušolík.
ŽILINA B: Leško – Herrera, Sluka, Václavik, Hučko, Michlík, Martinček (75. Suľa), Šušolík, Jánošík, Sheidaev (60. Gerebenits), Bichakhchyan (70. Majštinik).
Rezerva Žiliny vstúpila do zápasu lepšie, keď jej hráči boli aktívnejší. Prvý gól na seba nenechal dlho čakať. Prišiel už v 12. minúte, keď strelou spoza pokutového územia rozvlnil sieť za Belicom v bráne domácich Ramil Sheidaev. Ďalší presný zásah pridali hostia hneď o dve minúty, keď loptu dobre trafil v ťažkej pozícii Michlík a zakončením ku vzdialenejšej žrdi zvýšil vedenie Žiliny. Veľkú šancu na druhý gól v zápase mal Michlík, ale jeho pokus zastavil obranca Nového Mesta na bránkovej čiare.

V druhom polčase sa snažili domáci znížiť najmä pomocou rohových kopov a štandardných situácii, ale pevná obrana Žiliny nekapitulovala ani raz a to aj zásluhou dobrých zákrokov Leška.

Ostatné výsledky: Podbrezová B – SNV 2:3, Zvolen – Pohronie 1:0, Inter Bratislava – Bardejov 5:0, Komárno – Sereď 1:6, Skalica – Šamorín 2:0, Poprad – Liptovský Mikuláš 1:1, Trebišov – Lokomotíva Košice 0:1.

Góly:
22. Kapusniak, 75. Líška – 55. Iboš. Rozhodoval Rojček, 150 divákov. ŽK: Ozimý – Rubint, Bari, Živić.
TEPLIČKA: Seman – Muráň (82. Riecky), Milec, Ozimý, Hložný, Kubica, Bugala R., Zajac, Kapusniak, Pleca, Líška.
Teplička naposledy najtesnejšie prehrala a podobný scenár na domácom ihrisku nechceli zverenci Jozefa Bugalu pripustiť. Domácich poslal do vedenia 19-ročný Kapusniak, ktorý pridal svoj druhý gól v tejto sezóne.

Ďalší gól prišiel po zmene strán, keď sa lopta ocitla za Semanovým chrbtom po presnom zakončení len 17-ročného Dominika Iboša. Teplička sa ale nevzdávala a šla za tromi bodmi. Ich snahu pretavil do víťazného gólu ďalší mladík Adam Líška, ktorý po presnej strele zo štandardnej situácie prestrelil Srba Kostića v bráne hostí.

Ostatné výsledky : Námestovo – Čadca 1:1, Liptovský Hrádok – Lučenec 3:1, Banská Bystrica – Krásno nad Kysucou 5:1, Detva – Martin 0:1, Nová Baňa – Rimavská Sobota 3:3, Liptovská Štiavnica – Oravské Veselé 2:1, Kalinovo – Žarnovica 5:0.

Góly:
28. Janči M., 63. a 86. Hrbek, 75. Ďuratný, 81. Rolček – 22. Musonda, 85. Pastyrnák. Rozhodoval Remeň, 150 divákov. ŽK: Brezáni – Musonda, Gallik, Brna, Grusmann.
STRÁŇAVY: Šteiniger – Janči M., Bukovčan, Janči L., Jamečný (90. Hreus M.), Ševčík (73. Ďuratný), Hrbek, Tandara (46. Rolček), Ivan, Chrachala, Brezáni.
Nováčik súťaže zo Žabokrekov sa ujal vedenia v 22. minúte, keď Šteinigera prekonal hráč zo Zambie Kenneth Musonda. Stráňavy však vyrovnali o šesť minút, po góle Mareka Jančiho. Po zmene strán bolo aktívnejšie a efektívnejšie domáce mužstvo, ktoré pridalo štyri góly, zatiaľ čo hostia len jeden. Stráňavám vyšli striedania, keď sa presadili striedajúci Ďuratný a Rolček.

Bánová – Rosina 2:1 (1:0)
Góly:
40. Sulovský, 66. Sedliaček – 80. Šustek. Rozhodoval Burger, 200 divákov. ŽK: Zabavník.
BÁNOVÁ: Tvrdý – Surma (86. Krajiček), Šramo, Mráz, Sulovský (73. Hlucháň), Štalmach, Lazar, Bendík (59. Ďuratný), Sedliaček, Tkáčik (60. Dzibrík), Kostolný.
ROSINA: Jurčenko – Gajdoš, Jaroš (58. Šustek), Turčan, Porubčanský, Tabak, Mrázik, Bistiak (90. Gajdoš), Hruboš, Drexler (46. Hrabčák), Zabavník.

Bánová v prvom polčase jasne dominovala, ale vyložené šance nepremenila. Gól prišiel až závere polčasu, keď si Lazarovu kolmicu prebral Sulovský a ten prekonal Jurčenka – 1:0.

Do druhého polčasu vstúpila Bánová aktívne a odmenou jej bol druhý gól v sieti Rosiny po zakončení Sedliačeka. V závere zápasu však domáci nepochopiteľne poľavili, čo využila Rosina, ktorá ich potrestala jedným gólom Šusteka, ale vyrovnať sa už hosťom nepodarilo.

Ostatné výsledky: KNM – Ružomberok B 2:3, Závažná Poruba – Makov 1:0.
Zápasy Tvrdošín – Staškov, Dolný Kubín – Diviaky, Terchová – Belá-Dulice, Trstená – Bytča boli odložené pre nespôsobilý terén.

Góly:
32. L. Putorík, 43., 62., 74. J. Pavlica, 59. M. Pavlica, 87. Kazík. ŽK: Červenec – Maroš Miko. Rozhodoval Pleva, 130 divákov.
RAJEC: Fraštia – Sudor (48. Mazák), Michal Miko, Hájek, Maroš Miko, Rybár (75. Dubeň), Hollý, Korda (66. Osika), Person, Panák, Jeťko.
Eufória vo Vysokej nad Kysucou pokračuje. Domáci si v úvode zápasu vypracovali dve šance, po ktorých prišli dve veľmi sporné situácie v pokutovom území Rajca, no arbiter na biely bod neukázal. Vysoká pokračovala v peknom kombinačnom futbale, hostia mali naopak výškovú prevahu a sporadicky tak hrozili po centrovaných loptách.

Boli to však domáci, ktorí diktovali tempo hry. Do polčasu sa presadili vďaka gólom Putoríka a Pavlicu, no rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší, keby domáci futbalisti využili ďalšie tutovky. Aj po obrátke bol Spartak lepším mužstvom. Pridal ďalšie tri góly a zaslúžene vyhral 6:0.

Prečítajte si tiež: Oblastný futbal: Výsledky I., II., III. A a III. B triedy Čítajte

Rudinská – Predmier 3:3 (1:1)
Góly:
31., 73. R. Buček, 51. L. Luciak – 37. R. Bačík, 76. P. Pobijak, 86. J. Buček. ŽK: R. Malíček – M. Pobijak, Klus. Rozhodoval Valíček, 100 divákov.
PREDMIER: Fazlic (2. Pistovčák) – M. Pobijak, Súkeník, Tomaník, R. Bačík, Klus, Husár, A. Pobijak, P. Pobijak, Bajza, Novák.
Zápas sa začal zaujímavo, po veľkých šanciach v úvode na oboch stranách sa ale skóre nemenilo. Otvárací gól strelil Buček, na čo hostia odpovedali rýchlym protiútokom a vyrovnaním na 1:1. V druhom polčase šli domáci do dvojgólového vedenia, čo ich zrejme uspokojilo a skúsený súper trestal.

Višňové – Belá 3:0 (0:0)
Góly:
54., 77. a 81. Turský. Rozhodoval Kuteľ, 150 divákov. ŽK: Minarčík – Krška. ČK: 65. (po druhej ŽK) Čepela.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Minarčík, Kočiš, Laš, Ondák, Ťažký, Povinec, Majtanik, Štefanica A., Turský (83. Štefanica O.), Drahno (85. Gaško).
BELÁ: Tichák – Holák (85. Ďurčan), Gapa, Macho (78. Hýll), Špirka, Čepela, Melišík, Šipčiak, Laščiak, Krška (63. Žingora), Franek.

Višňové sa od úvodu pustilo do Belej a v prvom polčase zahodilo tri veľké šance. Po deviatich minútach druhého polčasu však jeho tlak pretavil do gólu Marcel Turský. Následne bol vylúčený Čepela a hralo sa prakticky už len na jednu bránu.

V 77. minúte nahral Turský Minarčíkovi, ten trafil iba brankára, odrazená lopta sa dostala k Turskému a ten zvýšil na 2:0. Na 3:0 dal opäť Turský, ktorý si zabehol za obranu na dlhý pas a po samostatnom úniku zavŕšil svoj hetrik. Višňové zaslúžene vyhralo.

Štiavnik – Varín 3:2 (1:1)
Góly:
39. Všelko, 51. Bambúch, 60. Lulák – 31. a 55. Lopušan. Rozhodoval, 200 divákov. ŽK: Hujo, Všelko – Cvacho, Ondráš, Koňušiak.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Gulán (90. Kopuník), Milúch, Všelko, Bambúch, Pobiak, Fujaček P. (83. Fujaček M.), Kahát, Hujo, Lulák.
VARÍN: Ružička – Ondráš, Vrábeľ, Hruška, Bielik, Repáň, Lopušan, Kadrliak (77. Kubovich), Koňušiak, Mydliar (55. Cvacho), Ferjanec.
Po vyrovnanom úvode sa vedenia ujal Varín, keď sa presadil jeho tradičný strelec Lopušan. Ešte v prvom polčase sa však na radosť domácich divákov rozvlnila sieť aj za Ružičkom, keď ho prestrelil Všelko.

Po zmene strán si obrana Varína nepostrážila mladého Bambúcha a ten poslal Štiavnik do vedenia. O štyri minúty však bolo opäť vyrovnané, keď sa opäť presadil Lopušan. V 60. minúte sa dostala lopta až v Lulákovi, ktorý prekonal Ružičku – 3:2. Ďalší gól už nepadol, a tak z vybojovaných troch bodov tešia domáci futbalisti.

Strečno – Rajecké Teplice-Konská (Zápas bol odložený kvôli nespôsobilému terénu).

Ostatné výsledky: Čierne – Turzovka 3:1, Zborov nad Bystricou – Skalité 0:2.

1. Čierne 3 3 0 0 10:3 9
2. Vysoká3 2 1 0 13:2 7
3. Skalité 3 2 0 1 8:5 6
4. Turzovka 3 1 1 1 11:6 4
5. R. Teplice-Konská 2 1 1 0 6:1 4
6. Višňové 3 1 1 1 6:4 4
7. Štiavnik 3 1 1 1 4:10 4