REGIONÁLNY FUTBAL: Výsledky, tabuľky a komentáre

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

MŠK Žilina B – Komárno 8:1 (3:0)
Góly:
7. Jánošík, 34. Chvátal, 36. Michlík, 48. (vl.) Podlucký, 55. Gerebenits, 67. a 75. Sheidaev, 84. Martinček – 51. Hovsepyan. Rozhodoval Čiernik, 234 divákov.
ŽILINA B: Mandous – Hučko, Sluka (64. Václavik), Michlík, Jánošík (76. Martinček), Bichakhchyan (66. Sheidaev), Gerebenits, Klec, Jankauskas, Chvátal, Šušolík.
Veľkú šancu na otvorenie skóre mal už v tretej minúte Hučko, ale Tomáša v bránke hostí neprekonal. O štyri minúty však už musel hosťujúci gólman loviť loptu zo svojej siete, keď Chvátal naservíroval loptu Jánošíkovi a ten sa v zakončení nemýlil – 1:0. Následne šiel sám na brankára Gerebenits, ale neuspel. V 34. minúte sa odhodlal k strele Chvátal a presným zásahom k tyči zvýšil skóre. O dve minúty sa presadil po Jánošíkovej prihrávke Michlík – 3:0.
Po zmene strán si smolne zrazil loptu do vlastnej brány kapitán hostí – 4:0. Potom sa však do listiny strelcov po rohovom kope zapísal hosťujúci Belgičan Hovsepyan, ktorý znížil. V 55. minúte navýšil opäť na rozdiel štyroch gólov individuálnou akciou Gerebenits. Ďalšie dva góly pridal do siete Komárna striedajúci Sheidaev. Konečnú podobu výsledku dal 19-ročný Juraj Martinček. Šošoni zaslúžene vyhrali a to ešte hosťujúci brankár Tomáš zmaril niekoľko tutoviek Žilinčanov.

Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš – Zvolen 7:0, Šamorín – Nové Mesto nad Váhom 1:3, Lokomotíva Košice – Inter Bratislava 2:0, Bardejov – Poprad 1:0, Pohronie – Spišská Nová Ves 1:0, Skalica – Podbrezová B 2:0, Sereď – Trebišov 1:0.

III. LIGA

Žarnovica – Teplička nad Váhom 1:0 (0:0)
Gól:
56. (pen.) Laurov. Rozhodoval Holas, 120 divákov. ŽK: Listofer.
TEPLIČKA: Seman – Muráň, Milec, Ozimý, Hložný, Riecky (55. Kubica), Bugala R., Zajac, Kapusniak, Pleva, Líška.
Úvod patril hosťom, ktorí mohli využiť zlé vybehnutie Högera, ale hlavička zakončujúceho hráča nemierila medzi tri žrde. Hneď na to sa po peknom Plevovom uvoľnení a následnom centri ocitol v dobrej pozícii ďalší hosťujúci hráč, ale hlavičke chýbala potrebná presnosť a razancia. V desiatej minúte pohrozili domáci, no zakončenie skončilo v náručí Semana. Najväčšia šanca prvého polčasu prišla po rohovom kope v 27. minúte, avšak loptu zastavil na bránkovej čiare Hložný. O dve minúty nato netrafil v 100-percentnej pozícii asi z ôsmich metrov bránu domáci útočník. V 55. minúte fauloval zbytočne v rohu pokutového územia Seman a Holas ukázal na biely bod. Loptu si postavil domáci kapitán Laurov. Seman síce stranu trafil, no loptu sa mu vyraziť nepodarilo – 1:0. Tepličke sa vyrovnať nepodarilo, a tak odchádza zo Žarnovice bez bodov. Pre mužstvo je to druhá prehra v aktuálnom ročníku.

Ostatné výsledky: Rimavská Sobota – Detva 5:0, Martin – Liptovský Hrádok 2:2, Lučenec – Banská Bystrica 1:1, Čadca – Nová Baňa 1:0, Oravské Veselé – Námestovo 1:1, Krásno nad Kysucou – Kalinovo 2:1, Fiľakovo – Liptovská Štiavnica 4:0.

Gól:
69. Malík. Rozhodoval Grenčík, 300 divákov. ŽK: Daniš, Kostelný – Štalmach, Bendík.
BYTČA: Baláž – Daniš, Kocian, Pavlík, Šamaj, Gajdošík M., Čikota, Malík (81. Drbúl), Sýkora (46. Kostelný), Pekarík, Gašperík (60. Gajdošík J.).
BÁNOVÁ: Tvrdý – Ďuratný, Kubena, Surma (46. Kostolný), Šramo, Mráz, Sulovský (46. Tkáčik), Štalmach, Dzibrík (74. Hlucháň), Lazar, Bendík.
Zverenci Ladislava Gerebenitsa sa chceli na utorkový pohárový duel proti Nitre naladiť víťazne. V prvom polčase však ani jeden tím svoje šance nevyužil a tak sa šlo do šatní za bezgólového stavu. Gól prišiel v 69. minúte a na radosť domácich divákov do siete Bánovej, keď si hostia nepostrážili Jakuba Malíka, ktorý prekonal Tvrdého. Bytča pokračuje v nastolenom trende a ešte nestratila ani bod. Pre Bánovú tak znamenal prvý inkasovaný gól prvú prehru.

Rosina – Stráňavy 2:5 (1:4)
Góly:
34. Hruboš, 54. (pen.) Bistiak – 8., 36., 37. a 45. Ivan, 77. Chrachala. Rozhodoval Ištoňa, 400 divákov. ŽK: Porubčanský, Krištofík – Ševčík.
ROSINA: Jurčenko – Gajdoš, Jaroš, Turčan, Porubčanský, Tabak, Mrázik, Bistiak, Krištofík, Hruboš, Drexler (70. Hrabčák).
STRÁŇAVY: Šteiniger – Janči M., Bukovčan, Čerňan, Janči L., Jamečný (78. Ďuratný), Ševčík, Hrbek, Tandara (83. Brezáni), Mikula (65. Chrachala), Ivan (85. Hreus M.).
Stráňavy začali v Rosine dobre a po kombinačnej hre sa ujali vedenia, keď Ivan dostal presnú prihrávku od Mareka Jančiho a v samostatnom úniku nezaváhal. Následne prevzali iniciatívu domáci, ktorí boli v tých momentoch futbalovejší a vyrovnali po chybe hostí v šestnástke. Inkasovaný gól zobudil Stráňavy, ktoré prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Michal Ivan perfektne využíval prihrávky od spoluhráčov a do konca prvého polčasu strelil štyri góly.
Po zmene strán sa domáci chytili po prísne nariadenej penalte, ktorú premenil Bistiak. Stráňavy držali umnou hrou domácich na dištanc a udreli z brejku, keď Jurčenka prekonal Chrachala. Krásna návšteva v Rosine videla pekný futbal z oboch strán. Víťazstvo Stráňav je ale zaslúžené.

Prečítajte si tiež: Jozef Beran z Veľkého Rovného bol streleckým tromfom svojho tímu Čítajte

Diviaky – Terchová 1:6 (1:4)
Góly
: 8. Ižip – 9. a 36. Puček, 22. a 59. Baláž, 42. Ďurica, 70. Kačáni. Rozhodoval Halfar, 100 divákov. ŽK: Ižip, Magoč, Horváth – Baláž, Ďurica, Struharňanský.
TERCHOVÁ: Sága – Perexta (87. Sedúch), Tlacháč, Vantúch Ju., Papala, Ďurica (74. Struharňanský), Baláž (68. Melišík), Puček (82. Boháč), Jánošík J., Kačáni, Cingel.
Terchová sa po výbornom výkone proti Tatranu Prešov pripravila zodpovedne aj na ligu. Domáci však udreli ako prví hneď z úvodného útoku, keď sa po slabšom dôraze hostí presadil Ižip strelou zo strednej vzdialenosti. Následne vysunul Ďurica presnou kolmicou Pučeka, ktorý lobom vyrovnal a odvtedy bolo už len jedno mužstvo na ihrisku. V 22. minúte ušiel Juraj Vantúch a jeho center usmernil Baláž do brány – 1:2. Tretí gól Terchovej padol po výbornom pressingu Ďuricu a Kačániho, po ktorom sa dostal k lopte Puček a zvýšil na 1:3. Pred koncom polčasu dostal vynikajúcu prihrávku od Tlacháča Puček. Ten sa však neulakomil na hetrik a prihral Ďuricovi, ktorý nemal problém doklepnúť loptu do prázdnej brány.

V druhom polčase chceli hostia kontrolovať hru. V 59. minúte našiel center Vantúcha Baláža, ktorý sa presadil aj po druhýkrát v zápase. V 70. minúte ušiel obrane Diviakov Vantúch, obišiel aj brankára a jeho zakončenie ešte usmernil do brány Kačáni. Terchová zaslúžene vysoko vyhrala a je na treťom mieste.

Ostatné výsledky: Ružomberok B – Trstená 9:1, Staškov – Závažná Poruba 3:1, Žabokreky – Dolný Kubín 3:2, Makov – Kysucké Nové Mesto 4:1, Belá-Dulice – Tvrdošín 5:1.

V. LIGA

Rajecké Teplice-Konská – Vysoká nad Kysucou 1:1 (0:1)
Góly:
57. Jakubec – 17. Pavlica M. Rozhodoval Scherer, 250 divákov. ŽK: Seko – Barčák P., Bongilaj.
R. TEPLICE: Šustek – Prieložný (33. Jamečný), Seko, Švábik, Blahuta, Jakubec, Knapec, Padala, Kováčik (63. Šimkulič), Labuda, Král (83. Strhár).
V súboji nováčikov, ktorí bravúrne zvládli svoje úvodné zápasy, videli diváci dobrý futbal z obidvoch strán. Hostia išli do vedenia v 17. minúte, keď zahrávali aut a po chybe v domácej obrane sa presadil Matej Pavlica. Domáci súpera zatlačili, ale do konca polčasu sa nepresadili. Gól prišiel až po zmene strán, keď si na center dobre naskočil Jakubec a vyrovnal. Následne pokračovalo dobíjanie hosťujúcej brány, ale domácim nebolo súdené streliť víťazný gól, a tak sa nováčikovský duel skonči deľbou bodov po remíze 1:1.

Prečítajte si tiež: Slovnaft Cup: Postupuje iba Bánová, Terchová a Stráňavy podali sympatický výkon Čítajte

Varín – Višňové 2:1 (0:0)
Góly:
62. Lopušan, 84. Mydliar – 55. Tvrdý. Rozhodoval Štrba, 300 divákov. ŽK: Bielik, Koňušiak, Mydliar – Povinec.
VARÍN: Frátrik – Ondráš, Vrábeľ, Ceplák, Hruška, Bielik (88. Kubala), Repaský, Repáň, Lopušan (71. Mydliar), Kadrliak (54. Ferjanec), Koňušiak.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Minarčík, Kočiš, Laš, Ondák, Ťažký, Povinec, Majtanik (82. Sventek), Štefanica A. (70. Gaško), Turský, Štefanica O. (75. Drahno).
V prvom polčase sa odohrával zápas prevažne medzi šestnástkami. Po zmene strán ako prví udreli hostia, keď sa po rohovom kope presadil Tvrdý. O sedem minút využil Repáňovu robotu Lopušan a vyrovnal. Hrdinom zápasu sa stal striedajúci Mydliar, ktorý dal víťazný gól a zabezpečil Varínu tri body.

Belá – Strečno 4:0 (2:0)
Góly:
32. Mintách, 35. Krška, 62. Čepela, 89. Melišík. Rozhodoval Považan, 200 divákov. ŽK: Holák – Samec P., Beháň J., Mazák.
BELÁ: Tichák – Holák (70. Franek), Ševčík (29. Krška), Gapa, Macho, Špirka (83. Ďurčan), Čepela, Melišík, Šipčiak, Mintách (78. Žingora), Laščiak (85. Vrábel).
STREČNO: Bukovinský – Beháň M., Bičan (67. Mazák), Melo (72. Beháň F.), Beháň P., Samec B. (52. Tučník), Samec P., Oberta, Beháň J., Barošinec, Beháň R. (72. Zatúra).
Do kádra Belej pribudol predvlaňajší najlepší strelec piatej ligy Martin Holák. Prvý gól duelu priniesla 32. minúte, keď sa lopta dostala k Mintáchovi a ten prekonal Bukovinského. O tri minúty zvýšil Krška. Po zmene strán pokračoval kvalitný výkon Belej. V 62. minúte si obrana Strečna nepostrážila Čepelu a bolo 3:0. V závere zápasu sa ešte presadil Melišík, ktorý uzavrel víťazstvo Belej v pomere 4:0.

Predmier – Čierne 0:1 (0:0)
Gól:
53. Baláž. Rozhodoval Uhorskai, 150 divákov. ŽK: Husár – Baláž. ČK: 80. (po druhej ŽK) Pobijak M.
PREDMIER: Krajči (63. Fazlic) – Pobijak M., Súkeník (89. Pistovčák), Tomaník, Chvalník, Pobijak M., Klus T., Bačík (63. Šimoník), Sluka, Husár (81. Klus M.), Pobijak A. (46. Pobijak P.).
V prvom polčase sa odohrával vyrovnaný zápas, kedy dominovali najmä defenzívy oboch tímov. Krátko po zmene strán využil chybu v domácej obrane Baláž a poslal Čierne do vedenia. V nasledujúcich minútach sa Predmier snažil o vyrovnanie. Jeho snahu však definitívne zmarila červená karta pre Michala Pobijaka. Predmier si tak na prvý plný bodový zásah bude musieť ešte počkať.

Turzovka – Štiavnik 8:1
Góly:
6. Blažek, 11., 12., 19., 43., 78. Šmahajčík, 21. Ciesarik, 36. Kašjak – 58. Všelko. ŽK: Ciesarik. Rozhodoval Majerčík, 400 divákov.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Piroha, Gulán, Milúch (33. Kopuník), Všelko, Bambúch, Pobiak, P. Fujaček (58. M. Fujaček), Kahát, Hujo (36. Pobiják), Lulák (68. Palko).
Zápas sa od úvodu niesol v domácej réžii, po krásnom úvodnom góle Blažeka nasledoval prvopolčasový festival šancí a gólov domácich. Do kabín sa išlo za neuveriteľného stavu 7:0.
Po zmene strán domáci ubrali z plynu a hostia mali možnosť ukázať svoje umenie a dať čestný gól. Posledné slovo mali však domáci a päťgólový strelec tohto zápasu Šmahajčík uzavrel na konečných 8:1.

Ostatný výsledok: Skalité – Rudinská 4:1.

Rajec – Zborov nad Bystricou hrajú 1. septembra.

1. Čierne 2 2 0 0 7:2 6
2. Turzovka 2 1 1 0 10:3 4
3. Vysoká 2 1 1 0 7:2 4
4. R. T.-Konská 2 1 1 0 6:1 4
5. Rajec 1 1 0 0 4:2 3
6. Skalité 2 1 0 1 6:5 3
7. Varín 2 1 0 1 5:6 3