Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

V Nezbudskej Lúčke padol gólový rekord, pohár získali domáci hráči

Vo finálovom zápase zažiaril štvorgólový Peter Hruška.

Futbalisti Nezbudskej Lúčky mali dôvod na radosť.(Zdroj: LACO NÉMETH)

Mimoriadne vydarený priebeh mal v nedeľu 16. júla v poradí už 34. ročník Memoriálu Karola Najšla v Nezbudskej Lúčke. Organizátori v príprave nezabudli naozaj na nič, vynikajúce a dramatické zápasy boli ozdobou podujatia a bez akéhokoľvek počítania a hľadania v histórii treba povedať, že určite padli všetky gólové rekordy.

Počas štyroch zápasov strelci nasúkali spolu 35 gólov, čo bolo skoro v priemere deväť na zápas. Jedenásťgólový úvod obstarali domáci futbalisti proti Krasňanom po výsledku 8:3. V druhom zápase prehrávali Stráňavy do polčasu s Brodnom 0:3, po neuveriteľnom druhom polčase skončil zápas ich víťazstvom 6:4.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:FOTO: Bánová hostila druhý ročník Žilba Cupu

Aj malé finále, teda zápas o tretiu priečku priniesol úrodu siedmich gólov a víťazstvo Brodna nad Krasňanmi 5:2 a v hanbe neostalo ani finále.

Boj o zlato priniesol v prvom polčase štvorgólový koncert Petra Hrušku a vedenie domácich nad Stráňavami 4:0. Po úvodnom dejstve sa zdalo, že je o všetkom rozhodnuté. Súper však neuveriteľne už druhýkrát v priebehu turnaja chytil akýsi druhý dych a postupne zmazával manko z prvého polčasu a z ničoho nič bolo už len 4:3. Na úplný obrat však už bolo málo času. Hráči Nezbudskej Lúčky si tak postrážili nakoniec tesné víťazstvo znamenajúce prvenstvo v turnaji.

Do výborného rámca zápasov v krásnej diváckej kulise niekoľko sto divákov dobre zapadli aj rozhodcovia Andrea Hýllová, Laco Ondák a Vlado Mahút, ktorí s prehľadom zvládli všetky zápasy.
Na záver treba vyzdvihnúť fantastické občerstvenie – guľáš, pečené klobásy, grilované krkovičky, dokonale fungujúci pitný režim, ako vždy neskutočne bohatú a pestrú tombolu s top prvou cenou manželskou posteľou.

Priebeh turnaja mal po celý deň pod kontrolou a v réžii populárny Don Kamilo, ktorý neúnavne a s humorom jemu vlastným moderoval celý turnaj. Aj futbalový Pánbožko sa podieľal na vydarenom podujatí nádherným počasím po celý deň a tak zábavy chtiví aktéri mohli hodovať až do rána.

Výsledky turnaja
Prvý vyraďovací zápas

Nezbudská Lúčka – Krasňany 8:3 (3:0), Hruška 2, Jadroň 2, Šmida 2, Mračník, Kopásek – R. Bielka 3.

Druhý vyraďovací zápas
Stráňavy B – Brodno 6:4 (0:3), Lončík 3, Cetera 2, Holúbek – Tabak 3, Majerčík.

O 3. miesto
Brodno – Krasňany 5:2 (3:0), Tabak 3, Majerčík, Kňazovič.

Finále
Nezbudská Lúčka – Stráňavy B 4:3 (4:0), Hruška 4 – Jahvodka, Kosa, Kampas.

Konečné poradie: 1. Nezbudská Lúčka, 2. Stráňavy B, 3. Brodno, 4. Krasňany.

Najlepší jednotlivci turnaja
Najlepší branká
r: Štefan Šmida (Nezbudská Lúčka), najlepší hráč: Filip Vrábel (Krasňany), najlepší strelec: Jakub Tabak (Brodno) a Peter Hruška (Nezbudská Lúčka) – obaja po 6 gólov, najkrajší gól turnaja: Rado Lončík (Stráňavy).