Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Varín, Belá a Strečno vyhrali vonku, Terchová na jar nedostala gól

Piata futbalová liga pokračovala 20. kolom.

Futbalisti ŠK Belá ťahajú šnúru víťazstiev.Futbalisti ŠK Belá ťahajú šnúru víťazstiev. (Zdroj: ŠPORTOVÝ KLUB BELÁ)

Rudina – Belá 2:4 (1:3)
Góly:
43. Chovanec, 50. Šedo – 8., 11. (11m), 36. Ševčík, 62. Krška. ŽK: Ripel (Belá). Rozhodoval Králik, 100 divákov.
BELÁ: Tichák – Gapa, Macho (38. Franek), Povinec (52. Remek), Mintách, Šipčiak, Ripel, Ševčík, Čepela, Krška (66. Vrábel), Korenčík.
So silným súperom držali Rudinčania krok do ôsmej minúty, keď z ojedinelej šance skóroval Ševčík. O tri minúty neskôr si súper vytvoril enormný tlak, ktorý vyústil do pokutového kopu, pri ktorom nezaváhal opäť Ševčík. Do konca polčasu mali prevahu hostia, ktorí opäť skórovali zásluhou už trojgólového Ševčíka. Do konca polčasu znížil za domácich Chovanec. V druhom polčase domáci dohrávali už len deviati kvôli zraneniam, ale aj napriek tomu dokázali znížiť na rozdiel jediného gólu. Mužstvo Rudinej bojovalo až do konca zápasu, ale vyrovnať sa mu nepodarilo, ba do konca stretnutia inkasovalo ešte raz.

Terchová – Štiavnik 5:0 (4:0)
Góly:
12. a 53. Tlacháč, 13., 33. a 41. (pen.) Baláž. Rozhodoval Kuteľ, 230 divákov. ŽK: Vantúch Jur. – Hajko M.
TERCHOVÁ: Sága – Perexta, Papala (75. Boháč), Tlacháč, Vantúch Jur., Ďurica, Baláž (64. Melišík), Gallo (46. Struharňanský), Jánošík J., Jánošík Š., CIngel.
ŠTIAVNIK: Kresáň (46. Mištrík) – Pobiak, Piroha, Hajko M. (53. Milúch), Krajči, Mračník, Kahát, Šutara, Lulák (75. Hajko J.), Hujo, Fujaček.
Terchová sa počas týždňa zodpovedne pripravovala na nepríjemného súpera zo Štiavnika. Od úvodu sa domáci zahryzli do súpera. V 12. minúte kopali po faule na Vantúcha priamy kop a Tlacháč do protipohybu brankára skóroval. O minútu vysunul Ďurica „českou“ uličkou Baláža, ktorý zvýšil na 2:0. V 20. minúte sa perfektne uvoľnil Ďurica, ktorý dal jasle obrancovi hostí, ale Gallo jeho prihrávku nevyužil. V 24. minúte pohrozili hostia, ale ich pokus zmaril na bránkovej čiare Jánošík. Onedlho to boli opäť hostia, kto pohrozil, ale ich snaha skončila na konštrukcii brány. Terchová na to zareagovala zvýšením tempa. V 33. minúte unikol Papala, naservíroval loptu Balážovi a ten zvýšil na 3:0. V 41. minúte po Ďuricovom vysunutí bol faulovaný Baláž a zahrávala sa penalty. Na tú bol určený Juraj Vantúch, ktorý ju však prenechal Balážovi a ten dovŕšil svoj hetrik. Po zmene strán zvýšil na 5:0 krásnou strelou pod brvno z vyše 25 metrov Tlacháč. Následne sa zápas už len dohrával. Terchová tak stále na jar nedostala gól.

Višňové – Strečno 0:6 (0:2)
Góly:
31., 47., 85. a 88. Kašjak, 33. a 63. Beháň P. Rozhodoval Rojik, 200 divákov. ŽK: Ondák, Hubočan – Tučník, Slúčik, Beháň J. ČK: 77. (po druhej ŽK) Turský.
VIŠŇOVÉ: Kmecík – Gaško (62. Štefanica O.), Hubočan, Ondák, Turský, Kočiš, Ťažký, Majtanik, Drahno, Papajčík (79. Maňak), Németh.
STREČNO: Bukovinský – Kán (86. Barošinec), Beháň M., Samec, Tučník (56. Syrovatka), Cvacho, Bičan (67. Zatúra), Slúčik, Beháň J., Kašjak, Beháň P.
Strečno načalo domácich už v prvom polčase po góloch Kašjaka a Patrika Beháňa. Na 0:3 zvyšoval dve minúty po zmene strán Kašjak. Následne hostia dominovali v zápase aj vďaka vylúčeniu na domácej strane. Svoju prevahu pretavili do ďalších troch gólov a deklasovali Višňové. Hviezdou zápasu bol najmä štvorgólový Tibor Kašjak.

Rajec – Rudinská 4:1 (1:1)
Góly:
44. a 50. (pen.) a 70. Kordiš, , 89. (pen.) Jeťko – 17. Grešák. Rozhodoval Železňák, 100 divákov.
RAJEC: Fraštia – Pekara, Miko, Hájek, Očko (Chupáň), Rybár, Vereš, Hollý, Person (Dubeň), Kordiš (Mazák), Jeťko.
Zápas sa niesol v znamení prevahy Rajca. V prvom polčase si domáci vypracovali sľubné šance, ale ich pokusy skončili na konštrukcii brány. Do vedenia tak šli hostia po chybe v obrane domácich. Rajec sa dočkal vyrovnania v závere polčasu gólom Kordiša. V druhom polčase pokračovala prevaha Rajca, ktorú však domáci využili aj gólovo. Hetrik dovŕšil najlepší strelec súťaže Kordiš a finálnu podobu dal výsledku Jeťko.

Predmier – Varín 2:3 (1:3)
Góly:
30. Kučera, 55. (pen.) Pobijak P. – 7. a 22. Ceplák, 11. Lopušan. Rozhodoval Gregorec, 150 divákov. ŽK: Čička I., Taška, Husár – Kadrliak.
PREDMIER: Uríček – Chvalník (46. Klus), Čička I., Taška, Pobijak M., Bačík R. (79. Pobijak A.), Klus, Husár, Novák (21. Kučera), Šimoník, Pobijak P.
VARÍN: Ružička – Lopušan (81. Mydliar), Williger (86. Zavoďančík), Repáň, Ondráš, Bielik, Koňušiak, Melišík, Repaský, Ceplák, Hruška (67. Kadrliak).
V úvodnej minúte mali domáci dobrú šancu na skórovanie, ale gól nedali. Následne vyšli hosťom tri brejky, po ktorých dali pekné góly a bolo 0:3. V 30. minúte sa gólovo presadili aj hostia, keď znížil Kučera. Druhý polčas patril Predmieru. Znížiť sa podarilo Petrovi Pobijakovi z penalty, ale z prevahy už domáci ďalší gól nevyťažili.

Bytčica – Skalité 0:3 (0:2)
Góly:
15., 37. a 60. Mudrík. Rozhodoval Petrík, 100 divákov. ŽK: Poništ, Petrák.
BYTČICA: Malich – Kuciak, Baranovič (55. Jánošík), Vršanský, Mičiak, Rojček, Dudoň, Frko, Janoška, Miške, Bříza.
V zápase boli od úvodu lepším tímom hostia zo Skalitého. Ich prevahu pretavil do prvého gólu Mudrík v 15. minúte. V 37. minúte si domáca obrana nepostrážila Mudríka, ktorý zvýšil. Po hodine hry si lopta našla Mudríka, ktorý opäť prekonal Malicha a zariadil tak víťazstvo Skalitého troma presnými zásahmi.

Ostatný výsledok: Čierne – Zborov 0:0.
Dohrávky: Rudina – Skalité 0:8, Rudinská – Čierne 0:4.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.