Streda, 20. marec, 2019 | Meniny má Klaudius, Víťazoslav

Štvrtá futbalová liga mala cez víkend na programe zápasy 20. kola.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.(Zdroj: Vlado Miček)

Stráňavy – Staškov 4:1 (1:0)
Góly:
3. a 64. Hrbek, 57. Ďuratný, 71. Chrachala – 81. Červenec. Rozhodoval Mikloš, 150 divákov. ŽK: Kaličák.
STRÁŇAVY: Šteiniger – Čerňan, Bukovčan, Janči L., Ivan, Rolček (74. Brezáni), Ševčík, Chrachala (80. Hreus), Hrbek, Janči M., Ďuratný.
V Stráňavách sa očakával zaujímavý zápas.. Priebeh zápasu určil rýchly gól Hrbeka, ktorý zaskočil hostí. Ďalší gól prišiel po zmene strán, keď sa presadil Ďuratný. V 64. minúte využil nepozornosť obrany Staškova opäť Hrbek a zvýšil. Na priepastných 4:0 zvyšoval Chrachala. Čestný úspech Staškova zaznamenal najlepší strelec súťaže Červenec.

Bytča – Turčianska Štiavnička 2:0 (1:0)
Góly:
34. Kabašta, 70. (pen.) Špánik. Rozhodoval Juríčka, 200 divákov. ŽK: Kostelný – Štefaničiak.
BYTČA: Baláž – Daniš, Kocian, Pavlík, Šamaj, Kučavík, Kostelný, Gajdošík, Gašperík (71. Ďurkech), Kabašta (80. Korbáš), Špánik (90. Pekarík).
Bytčania chceli proti tabuľkovému susedovi nadviazať na minulotýždňové víťazstvo v Rosine. V 34. minúte ušiel po čiare ľavý obranca Šamaj, ktorý nacentroval a Kabašta z hranice jedenástky poslal Bytču do vedenia. V druhom polčase poslal prihrávku za obranu Špánik, ktorý ňou našiel Kabaštu. Hostia ho faulovali v pokutovom území a nariadenú jedenástku premenil Špánik. Bytča zaslúžene vyhrala.

Bánová – Diviaky 3:1 (2:1)
Góly:
21. Polóni, 30. Štalmach, 74. Sedliaček – 31. Mravec. Rozhodoval Ježík, 200 divákov. ŽK: Sedliaček – Horváth, Turčány.
BÁNOVÁ: Juhás – Tkáčik, Kubena, Kostolný, Surma, Lazar, Gašperec (83. Barčiak), Polóni (69. Dzibrík), Sulovský (61. Sedliaček), Štalmach, Kincl.
Bánová v prvom polčase dominovala a okrem dvoch gólov mohla pridať aj ďalšie. Diviaky sa však presadili taktiež, keď chybu brankára využil Mravec. Úvodných pätnásť minút druhého dejstva patrilo hosťom, ale gól nedali. Následne opäť kontrolovali priebeh zápasu domáci, ktorí pridali ešte jeden gól, keď sa presadil striedajúci Sedliaček. Bánová zaslúžene zvíťazila.

Rosina – D. Kubín 1:0 (0:0)
Gól
: 53. Bistiak. Rozhodoval Rojček, 100 divákov.
ROSINA: Jurčenko – Jaroš, Bolibruch (46. Turčan), Gajdoš, Porubčanský, Mrázik, Bistiak, Hruboš, Drexler (68. Hrabčák), Kurucár, Šustek (87. Gajdoš).
Vo vyrovnanom prvom polčase stovka divákov gól nevidela. Ten padol až po zmene strán. Na radosť domácich priaznivcov to bolo do hosťujúcej siete, keď sa presadil najlepší strelec Rosiny Peter Bistiak. Ďalší gól už nepadol, a tak sa Rosina môže tešiť z plného bodového zásahu.

Ostatné výsledky: Belá-Dulice – Oravské Veselé 2:0, Tvrdošín – KNM 0:0, Trstená – Závažná Poruba 1:3.
Dohrávky 19. kola: Tvrdošín – Staškov 6:2, KNM – Závažná Poruba 2:1, Stráňavy – Diviaky 3:1 Góly: 18. Chrachala, 32. Hrbek, 68. Janči L. – 3. Koleno.

1. Stráňavy 21 13 3 5 44:22 42
2. Belá-Dulice 21 13 2 6 52:30 41
3. Or. Veselé 21 12 4 5 36:22 40
4. Bánová 21 10 6 5 48:31 36
5. Tvrdošín 21 10 4 7 45:26 34
6. Staškov 21 10 4 7 57:50 34
7. Závažná Poruba 21 10 2 9 30:26 32
8. Dolný Kubín 21 8 3 10 34:30 27