Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Basketbalisti znovu zdolali Petržalku, prvenstvo majú na dosah

Prvá liga mužov pokračovala ďalším kolom nadstavby.

Žilinčan Rožánek získal loptu a štartuje do rýchleho protiútoku.Žilinčan Rožánek získal loptu a štartuje do rýchleho protiútoku. (Zdroj: MILAN ROŽÁNEK)

Druhá najvyššia súťaž mužov mala na programe ďalší zápas nadstavby o 1. – 5. miesto. V 20. kole sa stretli v Žiline dva najlepšie prvoligové tímy, domáci MBK ŽU a bratislavská Iskra Petržalka. V predchádzajúcich dvoch tohtosezónnych súbojoch obaja vyhrali presvedčivo na svojej palubovke, sobotňajší tretí v Žiline bol vyrovnaný a priebehom dramatický od začiatku do konca a po ňom sa tešili šťastnejší Žilinčania.

MBK ŽU Žilina – MŠK Iskra Petržalka Bratislava 87:85 (16:29, 43:49, 67:69)

Body Žiliny: Merešš 31, Rožánek 30 (4 trojky), Slavík 9 (3), Mikšík 6, Hájek 5, Závodný 3, Ďuriš 3. Za Petržalku najviac Škrobánek 19 (4), Michálik 18, Ciho 17. Fauly: 20 – 21. Päť faulov: 26. min. Boroň (Žilina). Technické chyby: 16. min. Slavík – 18. min. tréner hostí. Trestné hody: 21/18 – 25/19. Trojky: 8 – 4. Rozhodcovia: Bartoš, Bullo, Obertová. 100 divákov. Štvrtiny: 16:29, 27:20, 24:20, 20:16.

Keď hneď v úvode trafili Hájek s Rožánkom za tri body a v 3. minúte Žilina viedla 9:4, zdalo sa, že zápas bude opäť v domácej réžii. Vzápätí však prišla sprcha, v nasledujúcich štyroch minútach dosiahol MBK ŽU iba dva body, hostia tento úsek vyhrali 18:2 (!) a opraty zápasu zobrali do rúk. Boli dôraznejší a rýchlejší, zakončovali (úspešne) väčšinou spod koša, kým Žilinčania strieľali väčšinou z diaľky slepými. Prvú štvrtinu vyhrala Petržalka 29:16, a z tohto náskoku „žila“ takmer celý zápas.

Prečítajte si tiež: Bývalý extraligový basketbalista Ján Závodný sa vrátil domov, Žiline chce pomôcť skúsenosťami Čítajte

Druhú desaťminútovku začal náporom domáci tím a počas šiestich minút sa mu podarilo manko zlikvidovať, vyrovnal na 34:34. Žiaril Merešš, v tomto úseku dosiahol 12 bodov. Ale zvrat sa Žiline nepodaril, boli to opäť hostia, ktorí do konca polčasu získali šesťbodový náskok. A keď ho hneď po prestávke zvýšili na 10 bodov (45:55), zdalo sa, že definitívne majú navrch. Nemali, už nestačili brániť Rožánka (ako sa im to darilo v 1. polčase), a bol to predovšetkým on, kto 15 bodmi v tretej štvrtine vrátil domáci tím späť do zápasu.

V 31. minúte pridal ďalších päť bodov, Žilina po dlhom čase viedla 72:69, ale Michálik so Škrobánkom posunuli bližšie k víťazstvu Petržalku (72:74, a potom 76:81 v 35. minúte). Tá vyhrávala o päť bodov aj o minútu neskôr (78:83), ale domáci tím to nevzdal. Slavík trafil trojku a „skazu“ Petržalky dokonali Merešš s Rožánkom! Hostia boli zo záveru doslova frustrovaní, Žilinčania sa pochopiteľne tešili a vyslúžili si aj dlhotrvajúci potlesk zaplneného hľadiska .

Štyri kolá pred koncom súťaže už má Žilina blízko k prvenstvu v súťaži, pred Petržalkou má dvojbodový náskok a vysoko aktívne skóre zo vzájomných zápasov:
1. Žilina 20 17 3 1796 : 1415 37
2. Petržalka 20 15 5 1616 : 1446 35
3. ŠKP Štart 19 11 8 1417 : 1379 30
4. Karlovka „B“ 19 10 9 1530 : 1475 29
5. Prešov 18 8 10 1344 : 1375 26

1. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 156

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.