Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Utrápené víťazstvo nad Považskou Bystricou

Prvá liga v basketbale mužov pokračovala ďalším kolom.

Rožánkovi sa na trestných hodoch v poslednom kole darilo. Rožánkovi sa na trestných hodoch v poslednom kole darilo. (Zdroj: MILAN ROŽÁNEK)

V 13. kole druhej najvyššej súťaže mužov sa stretli v považskom derby basketbalisti MBK ŽU Žilina s Považskou Bystricou. „Povinné“ víťazstvo Žilinčanov sa rodilo ťažko, definitívne sa presadili až v záverečných desiatich minútach.

MBK ŽU Žilina – IMC Slovakia Považská Bystrica 86:71 (24:13, 40:32, 58:54)

Body Žiliny: Rožánek 34 (4 trojky), Merešš 12, Ďuriš 10, Mikšík 10, Hájek 7, Kuric 6, Pažický 5, Boroň 2. Za Pov. Bystricu najviac Drbúl 15, Smatana 15, Markovič 11. Trestné hody: 25/17 – 22/14. Fauly: 20 – 21. Päť faulov: 39. min. Žilinčík (Pov. Bystrica). Technická chyba: 33. min. Rožánek. Trojky: 7 – 3. Rozhodcovia: Bullo, Obertová. 80 divákov. Štvrtiny: 24:13, 16:19, 18:22, 28:17.

Prvý trafil v Novom roku do koša Rožánek, v úvodnej desaťminútovke dosiahol 13 bodov a bol najproduktívnejším domácim strelcom. Od stavu 12:7 domáci tím šnúrou dvanástich bodov v priebehu troch minút súperovi ušiel, ten sa však ešte do konca štvrtiny otriasol a kontroval šiestimi bodmi. Stredná časť zápasu priniesla vyrovnaný súboj, Žilinčania sa už nedokázali výraznejšie odpútať, naopak, Považania pomaly, ale isto znižovali číselné manko.

V 24. minúte sa začínalo odznova, lebo hostia vyrovnali na 44:44. Vzápätí MBK ŽU siedmimi bodmi hosťom odskočil, tí však kontrovali a v 28. minúte sa dotiahli na 51:49, strelecky ich ťahali Smatana so Žilinčíkom (obaja medzi 11. a 29. minútou zaznamenali po 10 bodov). Záverečná štvrtina však už bola úplne v réžii Žiliny, hneď na jej začiatku získala desaťbodový náskok (64:54). Skóre zvyšovala aj v nasledujúcich minútach, v 36. už viedla 76:57, presne triafali Rožánek, Ďuriš a Mikšík. Vo zvyšnom čase si získaný náskok už ustrážila. Pozitívom je návrat dlhodobo zraneného Jakuba Merešša.
V nedeľu sa hrali zápasy 14. kola, Žilina i Považská Bystrica mali voľno.