Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky

Šošoni totálne znemožnili trnavský Spartak

Na štadióne pod Dubňom sa hral šláger 15. kola futbalovej Fortuna ligy.

Šošoni si urobili zo súpera trhací kalendár. Šošoni si urobili zo súpera trhací kalendár. (Zdroj: MILO FABIAN)

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 7:0 (3:0)

Góly: 9. Káčer, 39. Hlohovský, 45. Haskić, 47. Hlohovský, 50. Škvarka, 74. Haskič, 84. Jánošík. MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek – Diaz, Káčer, Škvarka (C), Hlohovský (80. Jánošík) – Špalek (66. Vallo), Otubanjo (30. Haskič). 4 066 divákov.

Od prvého výkopu sa hralo vo výbornej atmosfére. Postarali sa o ňu predovšetkým domáci priaznivci, no do Žiliny pricestovala aj početná skupina fanúšikov z Trnavy. Šošoni začali dobre, no úvodný gól Škarku neplatil pre ofsajd. V 9. minúte nádherne načasoval prihrávku Diaz na Káčera, ktorý prekonal bezmocného Jakubecha. V 17. minúte pálil Halilovič nad bránu. V 22. minúte obrana hostí prepadla, Káčer išiel do prečíslenia s Hlohovským, ale prvý menovaný prihrávku pokazil, rovnako nepochodil ani Otubanjo.

Krásny moment prišiel o niekoľko sekúnd, Otubanjova nádherná strela skončila len tesne nad brvnom. Domáci tlačili, Trnavčania si nerozumeli v zadných radoch, ale Škvarku vychytal Jakubech. Po polhodine hry sa zranil Otubanjo a na trávnik prišiel Haskić. O chvíľu prišiel ďalší gól MŠK, ale znovu neplatil pre ofsajd. V 37. minúte Halilović z diaľky preveril Volešáka, ten bol však pozorný. Šošoni boli lepší, v 39. minúte Mabouka získal loptu, poslal ju na Haskića, ktorý ju šikovne posunul na Hlohovského a ten pridal druhý gól. Krátko pred odchodom do šatní mohol znížiť z voleja Sloboda, ale tesne minul. Čo nevyšlo na jednej, podarilo sa na druhej polovici ihriska. Hlohovský z ľavej strany našiel Haskića, ktorý nikým nekrytý pridal tretí gól.

Po zmene strán pokračovala mohutná ofenzíva žlto-zelených. Michal Škvarka poslal skvelú prihrávku na Hlohovského a ten loptu upratal do siete - 4:0. Piaty gól bol vskutku nádherný, Škvarka spoza šestnástky exkluzívne vymietol pavučinu a so Spartakom to vyzeralo hrozivo - 5:0. Ale to nebolo všetko. V 64. minúte spálil obrovskú šancu Škvarka, parádny zákrok predviedol Jakubech. V 72. minúte išiel Sloboda agresívne do Vavra a rozhodca mu ukázal druhú žltú kartu a následne aj červenú. V 74. minúte prišiel šiesty zásah. Mabouka nádherne našiel hlavu Haskića a bol z toho poltucet. V 84. minúte prišla skrumáž pred Jakubechom a prvý ligový gól strelil Lukáš Jánošík – 7:0. V závere spálil ešte obrovskú šancu Halilović, výborným zákrokom sa prezentoval Volešák, no z následného útoku predviedol ešte krajší Jakubech.

Žilinčania podali parádny výkon a zaslúžene sa tešia nielen z troch bodov, ale i z nečakane vysokého víťazstva, ktoré videla návšteva kola.

1. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  2. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  3. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  4. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  5. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  7. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. Prekvapia hokejový svet? Slovensko ide na šampionát s mladíkmi
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!