Žilinský odchovanec Váňa už vie, ako chutí gól v Tipsport lige

Odchovanec MsHK Žilina Marián Váňa strelil prvý gól v Tipsport lige.

Marián Váňa v drese slovenskej dvadsiatky. Marián Váňa v drese slovenskej dvadsiatky. (Zdroj: J. HOMOĽA)

Reprezentačný hokejový projekt SR 20 má aj v tejto sezóne zastúpenie zo žilinského mládežníckeho klubu MsHKM. Útočník Marián Váňa už vie, ako chutí gól v Tipsport lige a podľa vlastných slov urobí všetko pre účasť na majstrovstvách sveta v Kanade. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Slovenskí mladíci bojujú na dvoch frontoch

Odchovanec žilinského mládežníckeho hokeja dostal šancu zabojovať o miesto v projekte SR 20 a chopil sa jej veľmi dobre. Tím pod vedením Ernesta Bokroša má už tradične poriadne nabitý program, keďže pôsobí aj v Tipsport lige a tiež v druhej najvyššej súťaži, čiže 1. lige. 

SkryťVypnúť reklamu

„V súťažiach je obrovský rozdiel od vecí mimo ľadu, ktoré by sme asi nemali rozoberať, až po samotnú hru. Najväčší rozdiel je v rýchlosti a vyspelosti hráčov,“ začal hodnotenie oboch súťaží, v ktorých národný tím do 20 rokov nastupuje, útočník Marián Váňa a pokračoval: „V Tipsport lige máte len veľmi zriedka možnosť riešiť veci individuálne. Musíte rýchlo posúvať puk a bojovať pri mantineloch. V prvej lige si môžeme viac dovoliť, ale to tiež závisí od súpera, proti ktorému hráme. Rovnako ako v najvyššej súťaži, aj v rámci prvej ligy je cítiť veľký rozdiel v tímoch. V Tipsport lige sú hráči pokojnejší na puku a lepšie si ho vedia kontrolovať. Naopak, v prvej lige sa celkom často stáva, že hráči stratia, alebo zahodia puk.“

Ako by zhodil stokilové závažie

Slovenskí reprezentanti nezačali v najvyššej súťaži úplne ideálne a v doterajšom priebehu zbierajú iba prehry. Jednu takú s Liptovským Mikulášom okorenil žilinský útočník Váňa prvým gólom v najvyššej súťaži, čo mu prinieslo veľkú radosť. 

SkryťVypnúť reklamu

„Bolo to na ľade v Piešťanoch, kde je náš tím v tejto sezóne doma. Strelu som až tak dobre nevidel, no hneď po nej som zbadal, ako sa pohla sieť a bol to neuveriteľný výbuch radosti. Priznám sa, že tak som sa z gólu asi nikdy netešil. Radosť zvýšilo aj to, že som prelomil dosť dlhé strelecké suchoty a mal som aj herne horšie obdobie. Takže hlavou mi prebehol pocit, ako keby som zo seba zhodil stokilové závažie.“

Účasť na MS veľkým snom

V kanadskom bodovaní slovenskej dvadsiatky figuruje meno žilinského forwarda na prvej priečke, keď ku gólu pridal aj asistenciu. „Z bodov mám samozrejme radosť, lebo aj to tvorí obraz o útočníkovi. Zatiaľ je len začiatok sezóny a máme za sebou len pár stretnutí v najvyššej súťaži, v ktorých sme strelili len málo gólov. Ak budem najlepší v bodovaní tímu v decembri, to bude pre mňa úspech,“ vysvetľuje Váňa a dodáva, že účasť na majstrovstvách sveta, ktoré sa na prelome rokov budú konať v Kanade, je pre neho jedným zo športových snov. 

SkryťVypnúť reklamu

„Ísť na svetový šampionát je samozrejme jeden z mojich veľkých snov, o to viac, keď je v kolíske hokeja. Určite na náš tím čaká šialená atmosféra a šanca ukázať sa hokejovému svetu. Čo sa týka mojich šancí dostať sa na šampionát, myslím si, že na to predpoklady mám. Najdôležitejšie bude, aby som stabilizoval výkony o ktorých som hovoril a taktiež, aký urobím progres do turnaja. Taktiež bude záležať na aktuálnej streleckej forme a samozrejme zdraví. Všetko ostatné sa uvidí časom.“

Autor: Marián Meluš

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Žilina

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 327
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 053
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 125
  4. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 772
  5. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 237
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 857
  7. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 624
  8. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 596
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu