Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Strata na Artmediu vzrástla na 5 bodov

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 3:1 (1:1)

Góly: 6. Masaryk, 47. Juhász, 67. Konečný – 13. Bartoš.
Trnavčania začali doma zostra a s útočnými chúťkami. Už v 3. min. vyskúšal Konigovu pozornornosť Masaryk, brankár žlto-zelených sa však ešte nenechal prekvapiť. Na opačnej strane odpovedal po rýchlom úniku Bartoš, ale ani on na brankára Trnavy nevyzrel. Trnavčania sa gólu dočkali už v 6. min. Juhászovu strelu ešte obrana Žilinčanov zblokovala, lopta sa však dostala ku Krissovi, ktorý ju posadil na hlavu Msaryka a König bol už tentokrát bezmocný. Radosť domácich však netrvala dlho. V 13. min. vytlačil Lipčák Barčíkovu strelu na brvno, odrazená lopta sa dostala k voľnému Bartošovi a ten nemal problém ju vrátiť do odkrytej brány. Hneď nato pálil z diaľky aktívny Juhász, ale obrana majstra strelu zblokovala a zabránila ďalšiemu gólu. V 30. min. mohol skórovať aj druhý útočník žlto-zelených. Adam Nemec však po Bažíkovom centri namieril hlavou len do brvna. Tri minúty pred prestávkou mal ešte König plné ruky práce s bombou Ďuriša. Stav sa však už do prestávky nezmenil. Tri minúty po zmene strán si však loptu vymenili Juhász s Ďurišom, Juhász sa potom prebil až pred Koniga a zblízka pridal druhý gól svojho mužstva. Žilinčania potom ožili, ale snahu o vyrovnanie nedokázali korunovať druhým gólom. Naopak, v 67. min. Staňov center zúžitkoval na tretí gól Trnavčanov Konečný. Znížiť mohli žlto-zelení v 78. min. Strelu Martina Ďuricu totiž vyboxoval Lipčák len pred Bartoša, ten však opečiatkoval len brvno trnavskej brány. Na konci hrozili z brejkov aj domáci, lenže stav sa už nezmenil, a tak strata majstra na vedúcu Artmediu narástla na 5 bodov.
Pred 2 715 divákmi rozhodoval Kačenga. ŽK: Masaryk, Juhász, Konečný – Bašista, Vomáčka, Čišovský, Nemec.
MŠK: König – Čišovský, Bašista, Doležaj (23. Vomáčka), Minarčík, Barčík, Bažík (66. M. Ďurica), Štrba, Belák (66. T. Ďurica), Nemec, Bartoš.
Karol Pecze, tréner MŠK: Predpokladal som, že to bude bojovný a ťažký zápas predovšetkým preto, že obe mužstvá majú vysokú motiváciu a Trnava ešte doma na jar nevyhrala. Hráčov som upozorňoval na tieto skutočnosti. Svojou aktívnou hrou sme chceli Trnavčanov udržať čo najďalej od brány. Žiaľ začiatky oboch polčasov nás zastihli nepripravených a nekoncentrovaných. Aj keď sme mali miestami prevahu i šance, nevedeli sme sa presadiť. Trnavčania vyhrali zaslúžene, pretože išli húževnatejšie za svojim cieľom.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 28. KOLA:
MFK Ružomberok – FC Rimavská Sobota 0:0. Inter Bratislava – Artmedia Bratislava 1:1 (0:0), 72. Petráš – 88. Šebo. Matador Púchov – ZŤS Dubnica 0:1 (0:0), 65. Straka. AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 0:1
(0:0), 68. Semeník.

PROGRAM 29. KOLA
Utorok 3. mája o 16.30 hod: ZŤS Dubnica – MFK Ružomberok, FC Rimavská Sobota – AS Trenčín. O 17.30 hod (TV): Banská Bystrica – Inter Bratislava. Streda 4. mája o 16.30 hod: Matador Púchov – Spartak Trnava, Artmedia Bratislava – MŠK Žilina.
STRELCI MŠK:
13 gólov – Stanislav Šesták, 11 gólov – Ivan Bartoš, 6 gólov – Marián Čišovský, 4 góly – Marek Bažík, 3 góly – Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Martin Ďurica, 1 gól – Mário Pečalka, Ivan Belák, Tomáš Ďurica, Peter Doležaj, Adam Nemec.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 271

Cíti sa slabý, ale jeho stav sa zlepšuje. Biskupa Tomáša Galisa prepustili z nemocnice

Biskup oceňuje prácu celého zdravotníckeho personálu za ochotnú 24-hodinovú službu.

Žilinský biskup Tomáš Galis.

Žilinskí cestári najazdili za dva dni 24-tisíc kilometrov

Cestárov preverila prvá výraznejšia várka snehu počas tejto zimy.

Na dokončenie Tunela Višňové – Dubná skala prišli v decembri minulého roka tri súťažné ponuky