Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Strata na Artmediu vzrástla na 5 bodov

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 3:1 (1:1)

Góly: 6. Masaryk, 47. Juhász, 67. Konečný – 13. Bartoš.
Trnavčania začali doma zostra a s útočnými chúťkami. Už v 3. min. vyskúšal Konigovu pozornornosť Masaryk, brankár žlto-zelených sa však ešte nenechal prekvapiť. Na opačnej strane odpovedal po rýchlom úniku Bartoš, ale ani on na brankára Trnavy nevyzrel. Trnavčania sa gólu dočkali už v 6. min. Juhászovu strelu ešte obrana Žilinčanov zblokovala, lopta sa však dostala ku Krissovi, ktorý ju posadil na hlavu Msaryka a König bol už tentokrát bezmocný. Radosť domácich však netrvala dlho. V 13. min. vytlačil Lipčák Barčíkovu strelu na brvno, odrazená lopta sa dostala k voľnému Bartošovi a ten nemal problém ju vrátiť do odkrytej brány. Hneď nato pálil z diaľky aktívny Juhász, ale obrana majstra strelu zblokovala a zabránila ďalšiemu gólu. V 30. min. mohol skórovať aj druhý útočník žlto-zelených. Adam Nemec však po Bažíkovom centri namieril hlavou len do brvna. Tri minúty pred prestávkou mal ešte König plné ruky práce s bombou Ďuriša. Stav sa však už do prestávky nezmenil. Tri minúty po zmene strán si však loptu vymenili Juhász s Ďurišom, Juhász sa potom prebil až pred Koniga a zblízka pridal druhý gól svojho mužstva. Žilinčania potom ožili, ale snahu o vyrovnanie nedokázali korunovať druhým gólom. Naopak, v 67. min. Staňov center zúžitkoval na tretí gól Trnavčanov Konečný. Znížiť mohli žlto-zelení v 78. min. Strelu Martina Ďuricu totiž vyboxoval Lipčák len pred Bartoša, ten však opečiatkoval len brvno trnavskej brány. Na konci hrozili z brejkov aj domáci, lenže stav sa už nezmenil, a tak strata majstra na vedúcu Artmediu narástla na 5 bodov.
Pred 2 715 divákmi rozhodoval Kačenga. ŽK: Masaryk, Juhász, Konečný – Bašista, Vomáčka, Čišovský, Nemec.
MŠK: König – Čišovský, Bašista, Doležaj (23. Vomáčka), Minarčík, Barčík, Bažík (66. M. Ďurica), Štrba, Belák (66. T. Ďurica), Nemec, Bartoš.
Karol Pecze, tréner MŠK: Predpokladal som, že to bude bojovný a ťažký zápas predovšetkým preto, že obe mužstvá majú vysokú motiváciu a Trnava ešte doma na jar nevyhrala. Hráčov som upozorňoval na tieto skutočnosti. Svojou aktívnou hrou sme chceli Trnavčanov udržať čo najďalej od brány. Žiaľ začiatky oboch polčasov nás zastihli nepripravených a nekoncentrovaných. Aj keď sme mali miestami prevahu i šance, nevedeli sme sa presadiť. Trnavčania vyhrali zaslúžene, pretože išli húževnatejšie za svojim cieľom.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 28. KOLA:
MFK Ružomberok – FC Rimavská Sobota 0:0. Inter Bratislava – Artmedia Bratislava 1:1 (0:0), 72. Petráš – 88. Šebo. Matador Púchov – ZŤS Dubnica 0:1 (0:0), 65. Straka. AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 0:1
(0:0), 68. Semeník.

PROGRAM 29. KOLA
Utorok 3. mája o 16.30 hod: ZŤS Dubnica – MFK Ružomberok, FC Rimavská Sobota – AS Trenčín. O 17.30 hod (TV): Banská Bystrica – Inter Bratislava. Streda 4. mája o 16.30 hod: Matador Púchov – Spartak Trnava, Artmedia Bratislava – MŠK Žilina.
STRELCI MŠK:
13 gólov – Stanislav Šesták, 11 gólov – Ivan Bartoš, 6 gólov – Marián Čišovský, 4 góly – Marek Bažík, 3 góly – Dušan Sninský, Benjamín Vomáčka, Martin Ďurica, 1 gól – Mário Pečalka, Ivan Belák, Tomáš Ďurica, Peter Doležaj, Adam Nemec.

1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku