Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Šošoni pokračujú vo výbornej forme, zdolali aj Podbrezovú

Futbalová Fortuna liga mala dnes na programe zápasy 11. kola.

Šláger kola priniesol zaujímavý futbal a tri body pre domácich. Šláger kola priniesol zaujímavý futbal a tri body pre domácich. (Zdroj: TASR/ERIKA ĎURČOVÁ)

MŠK Žilina – ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 50. Škvarka. Rozhodoval Hrčka. ŽK: Mabouka, Otubanjo, Vavro, Diaz – Kostelný, Vajda, Krivák. 3008 divákov

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Vavro, Holúbek – Káčer, Škvarka (C) (88. Klec), Diaz – Hlohovský (90+2. Vallo), Otubanjo, Špalek.

Domáci začali aktívne a už v prvej minúte mal šancu Škvarka. V 9. minúte Vavrov pokus výborne vyrazil Kuciak. Po štvrťhodine prišiel sľubný brejk hostí, ale Breznaníkovi lopta dobre nesadla. V 17. minúte prišla krásna strela Otubanja, Kuciak bravúrne vyrazil. O chvíľu na to zasa lopta zaplávala pred Volešákom a ten ju vyrazil na roh. Z tejto štandardtky sa zrodila obrovská šanca hostí, lopta poskákovala na bránkovej čiare, až skončila v rukách brankára MŠK. Po polhodine hry znovu pohrozila Podbrezová, ale opäť sa vyznamenal Volešák. Desať minúte pred koncom polčasu konečne zahrozili aj žlto-zelení, Maboukov pokus Kuciak s námahou zneškodnil.

Krátko po prestávke si Žilinčania pýtali ruku, avšak píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 50. minúte podnikli domáci ukážkový brejk, Špalek sa šikovne zbavil obrancu, našiel Škvarku vo vnútri pokutového územia a kapitán MŠK rozvlnil sieť – 1:0. Krátko na to spálil tutovku Breznaník, lopta mu rovnako ako v prvom polčase nesadla a pre brankára MŠK to bola malina. Tím spod Dubňa bol naďalej aktívny a mohol pridať aj ďalší gól. To by však Otubanjov „koníček“ nesmel opečiatkovať brvno. Po hodine hry prišiel Škvarkov ďalší pekný pokus, ktorý len tesne minul cieľ, rovnako tak strela Káčera z identickej pozície. V týchto momentoch „šošoni“ dusili súpera, čo potvrdila aj krásna strela Holúbka spoza pokutového územia, ale znovu len do žrde. Kuciak sa zapotil aj po bombe Otubanja. V 75. minúte mal ďalšiu šancu Škvarka, ale nemieril presne. V 86. minúte bolo pred Kuciakovou bránou poriadne horúco, avšak hostia aj so šťastím odolali. Domáci si už tesný náskok postrážili a v šlágri kola sa tešia nielen z víťazstva, ale i z navýšenia náskoku na čele tabuľky.

1. Žilina 11 9 1 1 25:8 28

2. Podbrezová 11 6 4 1 12:4 22

3. Myjava 11 6 2 3 13:10 20

4. Ružomberok 11 5 3 3 25:17 18

5. Trnava 11 4 5 2 15:12 17

6. Slovan Bratislava 11 5 2 4 16:15 17

7. Michalovce 11 4 2 5 10:17 14

8. Trenčín 10 4 1 5 15:18 13