Bolibruch vyrovnával v Strečne v poslednej minúte

V. LIGA

Rosina – Rajec 2:0 (2:0). 20. Hodas, 35. Heiser. V 20. min krížnou strelou z voleja Hodas otvoril skóre zápasu. O štvrť hodinku neskôr domáci udreli opäť. Po rýchlom brejku Heiser zvýšil na 2:0. Do konca prvého polčasu domáci kontrolovali hru. V druhom polčase nastúpili hostia z Rajca s väčším odhodlaním. Dobre organizovaná obrana domácich nepustila Rajčanov do vážnejších šancí. Vo vyrovnanom stretnutí zvlhol strelecký prach hosťom z Rajca. Domáci hráči predčili svojho súpera najmä v rýchlosti. R Uhorskai, 200. ROSINA: Holiš - Jacko (80. Jašo), Adamčík, Smieško, Lisík, Ondák, Hodas, Kudla (75. Vanoch), Kopač, Heiser, Rác (89. Timkanič). RAJEC: Kmeť - Jakubes, Šimkulič (75.Bujný), Eloga, Šupka, Strhár, Mazák, Kalina, Pekara, Mazák, Paulíny.
Belá – Raková 1:0 (1:0), 15. T. Ťažký. Gól strelili domáci v 15. min. zápasu, keď unikol F. Ťažký, prudko vystrelil a jeho brat T. Ťažký dorazil loptu do prázdnej brány – 1:0. Odvtedy mali domáci neustálu prevahu. V 43. min. unikol F. Ťažký po ľavej strane, Laščiak však prestrelil. V 70. min. Laščiak obišiel troch obrancov hostí, no zblízka nedal. V 78. min. po vylúčení Kurcina sa domáci sústredili na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo. Hostia si za celý zápas nevypracovali jedinú gólovú šancu, a preto domáci zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca. R Jakubjak, 100. ŽK: Ondráš, F.Ťažký, M. Seduch, Korenčík, Hazda (všetci Belá), ČK: Kurcin (Belá). BELÁ: Závalidroga – M. Seduch, Ševčík, R. Kuťa, Korenčík, Hazda (58. Kurcin), T,Ťažký (60. M. Kaňa), Ondráš, J. Kuťa, F. Ťažký (88. Mihalčitin), Laščiak. RAKOVÁ: Pazdera – Majerík, Poliak, Golis (30. Šperka), Repák, Šopolík, Kováčik, Jarábek, Tatarčiak, Kotula (75. Čačurák), Krištofík
Teplička – Predmier 0:0. Domáci futbalisti od úvodu stretnutia diktovali tempo hry. Pritlačili hostí pred vlastnú šestnástku, ale svoje šance nedokázali premeniť. Najväčšiu príležitosť mal Adamus, ktorý sa rútil sám na Uríčkovú bránu, no opečiatkoval iba obe žrde. Po zmene strán Tepličania opäť zatlačili hostí pred svoju bránu, ale gólu sa nedočkali. V 58. min Kisela zoči voči Uríčkovi hlavičkoval mimo brány.
R Dobroň, 120. TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, Králik, Snida, Lisko, Krutý, Adamus, Mintál, Januš, Kisela, Bielik. PREDMIER: Uríček - Bajza, čička, Klus, Brezničan, Pobiják, Bednár, Tomaník, Šukala (70. Bačík), Sluka, Chlebek.
Strečno – Trnové 1:1 (1:0), 25. Trhančík – 90. Bolibruch. V okresnom derby mali prvú vážnejšiu šancu hostia, keď hlavičku Cigánika odkopával v 10. min. z čiary Šindelář. V 25. min. prešiel Trhančík po pravej strane a prízemnou strelou dostal Strečno do vedenia. Po polhodine hry mohol zvýšiť R. Sokolovský. keď obišiel obrancu aj brankára hostí Turčana, ale pozorný Tlacháč odkopol loptu smerujúcu do prázdnej brány do bezpečia. V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorú mohol gólovo vyjadriť v 66. min. Trhančík, ale v 16-tke prestrelil v dobrej pozícii bránu. V 87. min. vyrazil Turčan strelu Cigánika iba pred Kána, ktorý však odkrytú bránu netrafil. Z rýchleho protiútoku sa hosťom nakoniec v poslednej minúte zápasu podarilo vyrovnať, keď spoza 16-tky namieril presne Bolibruch. R Kutel, 200. STREČNO: Kopásek – Žigmund (89. Kuba), Kadáši, Bičan, Oberta, P. Sokolovský (79. Fraško), Trhančík, R. Sokolovský (73. Kán), Cigánik, Melo. TRNOVÉ: Turčan – Tlacháč (53. Daníšek), Šindelář, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Malík, Bolibruch, Kuba, Machyna, M. Filo.
Stará Bystrica – Makov 0:0. Hostia prišli uhrať aspoň bod, čo sa im v konečnom dôsledku aj podarilo. Na veľké prekvapenie domácich sa zo začiatku šance lepili skôr na kopačky Makovčanov. Už v 5. min. nastrelili Barčákom pravú tyč a hneď v 13. min. Cigáň mimul Cmikovú svätyňu. V 23. min. sa prejavili domáci, no Šumský po Štrbovej prihrávke sám pred brankárom nedal. O šesť minút neskôr zahral Šumský na Kolembusa, Toman však tvrdú strelu vyrazil. V druhom polčase chceli Starobystričania rozhodnúť zápas, no gól nie a nie dať. Hostia pevne bránili, takže body sa spravodlivo delili. R Masár, 350 ŽK: Mičian, Griga. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Mičian, Šimášek, Griga, Šumský (61. Mar. Poništ), Ľ. Kolembus, Trizuliak (69. Mat. Poništ), Šrba, L. Kolembus, Faktor, Matejčík. MAKOV: Toman - Sojčak, Pavelka, Mihaylov, Stuchlík, Banetka, Cigáň (59. Papaj), Šustek, Barčák, Kubošný, Olšovský.
Kysucké Nové Mesto B/Nesluša - Oščadnica 0:1 (0:0), 53. Brisuda. Prvý polčas sa obe mužstvá snažili naštrbiť sústredenosť protihráčov, čo sa im však nedarilo. Oščadničania mohli svoje víťazstvo potvrdiť ešte po šanciach V. Kučáka, ktorý zoči voči brankárovi nedal. Domáci mali možnosť vyrovnať až na konci zápasu, Vlček však minul prázdnu bránu... R Tomčík, 300, ŽK: Ondrušek, Minár, Kučák. KNM B: Ritnošík – M. Lisko, Vlček, Rajtek, Hutyra, Valjašek, Kohút, R. Vlček, Holáň, Kačerík, Pučala. OŠČADNICA: Gavlák – Stehel, Straka (78. Podpleský), R. Minár, Brisuda, J. Minár, Kopera, Ondrušek, J. Kučák, Lušňák (55. Kuljovský), V. Kučák.
Trnové – Skalité 1:1 (0:0), 50. Machiňa – 53. Kaňa. Prvý polčas sa domáci snažili vytvoriť tlak, hostia však pozorne bránili a na ihrisku kombinačne vynikali. Po obrátke v 50. min. po akcii zaváňajúcej ofsajdom sa domáci ujali vedenia. No už o tri minúty po kolmom vysunutí Kaňu Halfárom hostia prekonali výborne chytajúceho domáceho brankára. Vyrovnané stretnutie skončilo spravodlivou remízou. R Tutura, 150, ŽK: Ramšák, Buri, Kaňa. TRNOVÉ: Turčan - Malík, Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Viboch, Bolibruch, Kuba, M. Filo, Machyna. SKALITÉ S. Tatarka - Ľ. Mikula, R. Mikula (53. Ramšák), Vlček, Halfár, Čanecky, Baroniak, Gavlas, Ľ. Serafín (57. M. Serafín), Macek (70. Buri), Kaňa.
Raková – Teplička 2:2 (1:2), 30. Krištofík, 57. Jarábek (11m) - 40. Králik (11m), 45. Mintál. Už v prvej minúte sa domáci dostali do šance, hostia ju síce faulom prekazili, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá... V nasledujúcich minútach si Rakovčania vytvorili tlak, mali aj viac streleckých príležitosti, no skórovali až po polhodine hry hlavičkou Krištifíka. Po katastrofálnych chybách obrany a brankára ale inkasovali a v nadstavenom čase prvého polčasu po 50m centri do 16-tky sa Teplička dokonca ujala vedenia 1:2. Druhé dejstvo začali domáci náporom. V 50. min. Golis po samostatnom úniku netrafil bránku. Tlak domácich narastal a v 57. min, po úmyselnej ruke z 11m vyrovnal Jarábek. Rakovčania pokračovali v aktívnej hre, ale gólový efekt sa už nedostavil R Pagáč, 250, ŽK: Pazdera – Bielik. RAKOVÁ: P. Pazdera – Majerík, Poliak, Golis, Tatarčiak, Repák (50. Mravec), Kováčik, Jarábek (80. Kotula), Olšiak, Šúpolík, Krištofík. TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Smída, Lisko, Krupy, Janoš, B. Adamus, Kisela (75. Holáň), Mintál (70. R. Adamus), Bielik.
1. Oščadnica 16 10 3 3 29:13 33
2. Makov 16 9 4 3 31:20 31
3. Teplička 17 8 5 4 31:22 29
4. Predmier 17 7 4 6 22:18 25
5. Varín 16 7 3 6 30:21 24
6. Skalité 17 7 3 7 38:31 24
7. S. Bystrica 16 7 3 6 26:21 24
8. Rosina 16 5 7 4 24:20 22