Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Diváci v Kolároviciach videli neuveriteľný futbalový zápas

Posledné kolo I. DOXXbet triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina prinieslo nevídaný výsledok.

Výsledok 10:10 je skutočne raritou. (Zdroj: FUTBALNET.SK)

V poslednom kole I. DOXXbet triedy privítali Kolárovice lídra z Višňového. Mal to byť zápas ako každý iný. No po 90 minútach asi mnohí prítomní neverili vlastným očiam, ktoré si len neveriacky pretierali. Výsledok 10:10 v seniorskom futbale je možný asi len na exhibícii, nie v ostrom majstrovskom zápase.

Už po prvom polčase svietil na tabuli stav 5:6. Po prestávke neuveriteľná kanonáda pokračovala a divákov potešilo ďalších deväť gólov. Konečný výsledok sa bezpochyby zapíše do histórie futbalu v regióne.

„Takýto zápas som ešte nezažil. Bodaj by ich však bolo viac. Nemyslím teraz na moje góly, ale na celkový priebeh. Duel bol slušný a bez zbytočných nervov, s množstvom šancí a gólov. Celý sa niesol v takom priateľskom duchu. Myslím si, že ten, kto prišiel, určite neľutoval. V kabíne sme ho však nejako špeciálne nepreberali. Hlavne sme si celý zápas užili a dúfam, že sme potešili aj divákov,“ povedal Michal Németh, útočník TJ Višňové, ktorý z desiatich gólov svojho mužstva strelil rovno šesť. Touto kanonádou si navyše vystrieľal titul najlepšieho strelca súťaže.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Pozrite si TOP 16 gólov jari a hlasujte za najkrajší

Na opačnej strane mu sekundoval Nicolas-Jozef Hrtánek, autor hetriku. „Podobný zápas som zažil ešte v žiackych kategóriách. Vtedy sme vyhrali dokonca 29:0. No ostatný ligový súboj sa hral v takom uvoľnenom tempe a obe mužstvá sa veľmi snažili. Užili sme si to,“ zhodnotil duel Hrtánek.

TJ Višňové sa napokon teší z postupu do piatej ligy, o ktorom rozhodlo už niekoľko zápasov pred skončením ročníka. Kolárovice skončili na šiestej priečke.