Piata futbalová liga mala uplynulý víkend na programe 24. kolo

Góly:
56. Kahát – 28. Čička M. Rozhodoval Hraško, 400 divákov. ŽK: Fujaček P., Pobiak – Bačík J., Pobijak P., Husár, Čička M., Bajza. ČK: 63. (po 2. ŽK) Pobijak (ŠTIAVNIK).
ŠTIAVNIK: Mištrík – Šutara, Fujaček P., Hajko L., Hajko J., Pobiak, Mračník M. (42. Lulák), Mračník V. (79. Fujaček M.), Všelko J. (61. Krajči), Kahát, Pobiják P.
PREDMIER: Uríček – Tomaník, Novák (67. Bajza), Husár, Čička I., Čička M., Bačík J., Bačík R., Pobijak M., Pobijak P., Pobijak A.
Pred slušne zaplneným hľadiskom sa v derby odohrával vyrovnaný zápas. Ako prví šli do vedenia hostia, keď sa šikovne presadil Martin Čička. Štiavničania zareagovali v druhom polčase gólom Kaháta. Následne sa nechal zbytočne po druhej žltej karte vylúčiť domáci Peter Pobiják, ale Predmier ponúknutú výhodu nevyužil a stratil cenné body.

Bánová – Čierne 6:0 (2:0)
Góly
: 17. Halama, 44. Ševčík, 54. Štalmach, 69. Sedliaček, 72. Ďuratný, 85. Holák. Rozhodoval Faber, 250 divákov. ŽK: Šramo.
BÁNOVÁ: Juhás – Krajiček (60. Michálek), Ďuratný, Chalúpka, Kostolný, Ševčík, Šramo, Sulovský (55. Gašperec), Štalmach, Halama (66. Sedliaček), Holák.
Líder tabuľky z Bánovej na ihrisku od úvodných minút jednoznačne dominoval a nenechal nič na náhodu. Prakticky celý zápas sa odohrával na polovici Čierneho, čo navyše domáci doplnili výbornou efektivitou. O šesť gólov sa pričinilo až šesť rôznych hráčov.

Terchová – Rudina 0:2 (0:1)
Góly
: 33. Ďugel, 66. Kočiš. Rozhodoval Janíček, 80 divákov. ŽK: Vantúch Ju., Jánošík J. – Minarčik, Ťažký, Kočiš.
TERCHOVÁ: Sága – Ján Vantúch, Papala (80. Romančík), Vantúch Ju., Melišík (66. Miho), Jánošík J., Hanuliak, Poleť, Kačáni, Gallo, Špirka.
V zápase hranom v Rosine šli do vedenia hostia, keď sa v 33. minúte presadil Ďugel. Následne sa Terchová snažila o vyrovnanie, ale ďalšia nepozornosť obrany pripravila šancu pre Kočiša, ktorý nezaváhal. Z následného tlaku Terchovej už gól nepadol, a tak si tri body odváža Rudina.

Varín – Belá 0:0
Rozhodoval Majerčík, 150 divákov. ŽK: Lopušan – Šipčiak, Franek.
VARÍN: Turčan – Kubovich, Lopušan, Repáň, Hruška P., Hruška T., Dávidik, Koňušiak P. (34. Kubík), Kadrliak (87. Koňušiak Ľ.), Kozák, Ripel (73. Zavoďančík).
BELÁ: Hodoň – Krška (44. Franek), Gapa, Korenčík, Ripel, Čepela, Mintách (82. Majer), Laščiak, Remek (63. Špirka), Macho, Šipčiak.
Oba celky od úvodných minút kvalitne bránili. Výborné výkony Turčana v bráne domácich a Hodoňa v bráne hostí podporené kvalitnou defenzívnou činnosťou oboch družstiev mali za následok, že diváci videli vo Varíne akurát bezgólovú deľbu bodov.

Strečno – L. Lúčka 4:0 (1:0)
Góly:
15., 67. a 82. (pen.) Oberta, 90. Kašjak. Rozhodoval Šlapka, 120 divákov. ŽK: Syrovátka – Chasník, Mihál.
STREČNO: Vereš – Beháň M., Beháň J., Beháň P. (89. Samec), Syrovátka, Cvacho, Trpiš, Oberta, Ďuriš, Kašjak, Ilovský (59. Barošinec).
L. LÚČKA: Kramar – Frko, Sventek, Závodník, Ďurica, Chasník, Zuzula, Kavecký (57. Mikušík), Mihál, Martinka, Albert.
Súboj dvoch najslabších tímov tabuľky sa po jednoznačnom priebehu skončil zaslúžene výhrou Strečna. Najväčšou mierou sa pod víťazstvo Strečna podpísala domáca „deviatka“ Vojtech Oberta, ktorý v poslednom domácom zápase Strečna v tejto sezóne zaznamenal hetrik.

Skalité – Rajec 2:1 (2:1)
Góly:
1. Borovička, 11. F. Mudrík – 39. Person. ŽK: Lušňák, Mikula – Pekara, Pekný, Očko, Hollý. Rozhodoval Tilesch, 100 divákov.
RAJEC: Fraštia – Pekara, Michal Miko, Pekný, Rybár, Očko, Maroš Miko, Hollý, Person, Mazák, Mikuľa.
Slovan hrá vo výbornej forme a v nedeľu si to odskákal Rajec. Domáci viedli po rýchlom góle, v 1. minúte sa strelecky presPo zápasu ešte do polčasu, do kabín sa tak šlo za stavu 2:1. Po obrátke už gól nepadol. hostia tak odchádzajú z Kysúc s tesnou prehrou.

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?

TIP na dobrotu od známeho šéfkuchára

Víkend predo dvermi a vy zasa neviete, čo uvariť? Zabudnite na hodiny státia nad hrncami. Máme pre vás jednoduchý a hlavne chutný a zdravý recept od známeho šéfkuchára Ivana Rusinu.

Fučík predviedol proti Košiciam zákrok sezóny

Český brankár nastúpil prvýkrát pod trénerom Škorvánkom od začiatku zápasu.

Stromy hasiči odstraňujú pri Bytči, cencúle v Ružomberku

Hasiči v Žilinskom kraji aktuálne odstraňujú popadané stromy na ceste v Kolároviciach pri Bytči.

Stredoslovenská distribučná znova zaznamenala viaceré výpadky dodávok elektriny

Nepriaznivé počasie sa podpísalo pod ďalšie výpadky elektriny.

Sledovali sme online diskusiu Stretnutie so župankou Erikou Jurinovou

Osem krajov, osem županov, osem diskusných podujatí s názvom Stretnutie so županom. Začali sme v Žiline.