Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Mladí karatisti z TJ Sokol bodujú na každom turnaji

Oddiel karate TJ Sokol Žilina sa zúčastnil na viacerých podujatiach a doniesol domov niekoľko medailí.

Preteky Poprad (zľava): Nikolas Baláž, Michal Marčák, Stellka Bytčanek.(Zdroj: TJ SOKOL ŽILINA)

Začiatkom apríla sa v Športovej hale v Myjave uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Pretekári oddielu TJ Sokol Žilina si z tohto podujatia doniesli tri cenné kovy. Najskôr v súťažnej disciplíne agility získal Jakub Čerňanský medzi 10-ročnými chlapcami bronz. V rovnakej disciplíne získala Stellka Bytčanek medzi 8-ročnými dievčatami zlato. Neskôr v súťaži kumite sa Stellka Bytčanek v kategórii mladšie žiačky do 32 kg umiestnila na krásnom treťom mieste.

Popradský pohár

Ďalším podujatím, na ktorom bojovali karatisti zo Sokola Žilina, bol 25. ročník Popradského pohára mládeže v karate. Tu získal náš najnovší pretekár oddielu Nikolas Baláž v kategórii kata mladší žiaci striebro. Úspešný bol aj v kumite, keď medzi mladšími žiakmi do 28 kg vybojoval bronz. V kategórii kumite bodovala aj Stellka Bytčanek. Tá sa umiestnila taktiež na 3. priečke v kategórii mladšie žiačky do 30 kg.

Galanta karate CUP

Posledný aprílový víkend sa Sokolisti predstavili aj na 19. ročníku medzinárodného turnaja Galanta karate CUP. Triumfovala tu Stellka Bytčanek, keď v kategórii kumite mladšie žiačky do 30 kg získala bronzovú medailu.

Memoriál Jozefa Juhaňáka

Poslednou súťažou pred Majstrovstvami Slovenska bol 11. ročník Memoriálu Jozefa Juhaňáka, ktorý sa konal v Žiari nad Hronom. Ani z tohto podujatia sa karatisti zo Sokola Žilina nevrátili s prázdnymi rukami. Hneď dve medaily pre klub získal Marcel Beňo, ktorý v disciplíne agility 7-ročných chlapcov obsadil 3. priečku a kategóriu kumite 6-7-ročných chlapcov do 22 kg s prehľadom vyhral.