Góly nevideli iba v Strečne, v Belej nehrali

V. LIGA sk. A

Rosina – Kysucké Nové Mesto B - Nesluša 4:1 (0:1), 53. a 70. Heiser , 82. Rácz, 87. Turský - 43. Lisko. Prvý polčas mali domáci výrazný tlak, no nepodarilo sa im z neho skórovať. Naopak po rýchlom, peknom brejku hostí sa tesne pred prestávkou presadil Lisko a hostia tak šli do kabín s náskokom. Domáci však v druhom polčase svoju prevahu konečne začali dávať najavo aj gólovo a už v 53. min. sa podarilo Heiserovi vyrovnať. Od tohto momentu bolo na ihrisku už len jedno mužstvo. V 70. min. sa opäť trafil presne Heiser a v záverečnej desaťminútovke ešte prikrášlili výhru Rácz a Turský. R Blahušiak, 100. ROSINA: Holiš - Smieško, Lisík (60. Jašo), Jacko, Turský, Ondák, Kudla (55. Banoch), Hodas (70. Kais), Heijser, Rácz. KNM B: Ritnošík - Hutyra, Vlček, Židek, Frolo, Lisko, Valiašek, Mičiak, Holáň, Kačerík, Špiriak (82. Chladek).
Belá – Varín - odložené, pre nespôsobilý terén.
Teplička – Rajec 3:0 (2:0), 21. P. Bielik, 37. B. Adamus, 85. P. Králik (11m). V úvodnej štvrťhodine sa tímy akoby oťukávali. V 20. min. dali hostia gól, ale pre údajný ofsajd ho rozhodca Chudý neuznal. Tento moment sa ukázal byť veľmi dôležitým, pretože už o minútu po peknej akcii strelil domáci Bielik prvý gól. Hostia síce mali šance, ale nedokázali ich zužitkovať. Domáci ešte pred prestávkou zvýšili vedenie, keď na center z ľavej strany obrana Rajca nezareagovala a Adamus z voleja prekonal Kmeťa. V druhom polčase hra stratila na tempe. Hostia sa snažili znížiť, v závere však stratili v strede poľa loptu a Kyselu v pokutovom území fauloval obranca hostí. Nariadenú penaltu premenil Králik a spečatil tak výhru domácich. R Chudý, 150, ŽK: L. Januš, T. Mintál, Ľ. Hruška, P. Králik (Teplička). TEPLIČKA: Majerčík – Ľ. Hruška, P. Králik, Šmida (78. Holáň), L. Januš, B. Adamus, Lisko, T. Mintál, Kysela, P. Bielik, Krutý. RAJEC: Kmeť – Mazák (75. Jakub Pekara), Šimkulič, Šupka, M. Pekara (65. Bujný), Jakubec, Kalina, Paulíny, Joz. Pekara (79. Krajčoviech), Strhár, Petráš.
Trnové – Predmier 1:0 (0:0), 60. Malík.
Od úvodu stretnutia sa začalo opatrne. Obe mužstvá disponovali dobrou pozičnou hrou v obrane. Ako prví pohrozili domáci, ktorí však strieľali tesne nad hosťujúcu bránu. V 30. min. sa hostia ocitli v gólovej príležitosti, ale Brezničan netrafil presne. Do konca prvého polčasu sa už nič vážneho neudialo až na strelu Kuba, ktorý z diaľky preveril gólmana Uríčka. V druhom polčase boli aktívnejší hráči Trnového. V 53. min. mal domáci Machyna šancu, ale strieľal tesne vedľa.
O 7 min. neskôr sa Trnovčania predsa len dočkali gólového momentu, keď po peknej spolupráci domácich hráčov skóroval Malík. Predmierčania sa snažili vyrovnať, ale strelu spoza šestnástky brankár vyrazil na roh. Po ňom sa ocitol v dobrej pozícií Sluka, no hlavičkoval tesne nad. V 90. min. zaujal ešte protiútok hostí, ktorý ale stroskotal na dobrej obrane Trnového. R Švec, 100. TRNOVÉ: Turčan - Malík, Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Viboch (73. Tlacháč), Bolibruch, Kuba, M. Filo, Machyna. PREDMIER: Uríček - Klus, Danížek, Čička, Dodek, Tomaník, Kučera (72. Rentka), Sluka, Kopásek (60. Bačík), Brezničan, Chlebek.
Skalité – Makov 3:0 (2:0), 28. a 58 (11m). Kaňa, 40. Vlček. Už v úvode prvého polčasu mali domáci miernu prevahu. Kaňa pohrozil dvakrát. Hostia sa vzápätí dokázali vymaniť spod tlaku a po využití individuálnych chýb v obrane súpera vyslali niekoľko striel na bránku Tatarku. Na šťastie pre domáci tím si nenašli cestu do brány. Nastolené tempo sa stupňovalo. Hra mala spád a prelievala sa zo strany na stranu. V 28. minúte sa krásnou individuálnou akciou blysol Chovanec. Dokázal prepasírovať loptu na Kaňu a ten otvoril gólový účet zápasu. Hra naberala spád a ešte do polčasu dokázali domáci zvýšiť na 2:0. To sa blysol peknou hlavičkou Vlček. Zúžitkoval centimetrový pas Baroňáka a Toman vyťahoval loptu zo svojej siete po druhýkrát. Makov si dokázal vypracovať šance, ale streleckú mušku jeho hráči zrejme zabudli doma. Začiatok druhého polčasu opäť patril domácim. Svoju územnú prevahu však zatiaľ nedokázali zúročiť gólom. Až v 58. minúte sa dokázal zo značky pokutového kopu presadiť Kaňa. Hostia zmierení s výsledkom si už do konca zápasu nedokázali vypracovať ďalšie šance. Dve minúty pred koncom mohol výborne hrajúci Kaňa zavŕšiť svoj výkon hattrickom. Chovanec dokázal nádhernou kolmou prihrávkou uvoľniť do brejku, ale dobre postavený Toman šancu zlikvidoval. Na margo výkonu svojho mužstva tréner Skalitého poznamenal: „Ďakujem chlapcom za predvedený výkon. Som s nimi nad mieru spokojný. Po nelichotivom výsledku v Predmieri ukázali, že futbal hrať vedia.“ R Droppa, diváci: 350, ŽK: Sidora - Olšovský, Mihajlov.
SKALITÉ S. Tatarka - Ľ. Mikula, Sidora, Vlček, Ĺ. Serafín, Čanecky, Baroniak, Chovanec, M. Serafin, Macek, Kaňa, (Ramšák, R. Mikula, Bury). MAKOV: Toman - Sojčak, Mihajlov, Pavelka, Banetka, Kubošný, Šustek, Barčák, Olšovský, Kupšo, Valek (Stuchlík, Holák, Nemec)
Oščadnica – Stará Bystrica 3:4 (0:2), 52. J. Kučák, 60. A. Straka, 70. J. Minár - 20.(11), 27. a 67. Faktor, 80. vlastný.
Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním vyhrať a udržať si prvú priečku. Samotný priebeh však ukázal, že to bude nesmierne ťažké. V prvom polčase strieľali góly len hostia. Streleckú chuť si urobil Faktor už v 20. minúte, premeneným pokutovým kopom. Do polčasu ešte ten istý hráč vsietil druhý gól. Po individuálnej akcii nedal brankárovi šancu. Druhý polčas už domáci zabrali naplno a dokázali vyrovnať nepriaznivý stav. Kučák a Straka vykresali iskierku nádeje. To by ale nemohol hrať Faktor, aby im radosť z gólov nepokazil. V 67. minúte si postavil loptu na bod, ktorý určil rozhodca a z priameho kopu dostal svojich do vedenia. Domáci neskladali zbrane, keď Minár dokázal rozvlniť sieť do tretice. Hral sa celoplošný futbal s množstvom šancí. V jednej z nich bol aj Trizuliak. Nabehol si do šestnástky súpera a hľadal lepšie postaveného spoluhráča, no „našiel“ iba nohu protihráča. Ten v snahe zablokovať prihrávke poslal loptu do siete prekvapeného Žáka. Oščadnica si ešte v závere dokázala vytvoriť tlak, ktorý vyústil do pokutového kopu. Exekútor V. Kučák si po jeho realizácii držal hlavu v dlaniach, keď nepremenil... R Vojvoda diváci: 400, ŽK: Žák, Brisuda - Griga, L. Kolembus, Matejčík.
OŠČADNICA: Žak - Kuljovský, Zemaník, R. Minár, Brisuda, Škripek, Lušňák, Krela, J. Kučák, Ondrušek, V. Kučák, (J. Minár, Kopera, Straka).STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Bičian, Šumský, Griga, Matejčík, Ľ. Kolembus, Trizuliak, Vrba, L. Kolembus, Faktor, Matejčík, (Koňušiak, Bitek, Poništ).
Strečno – Raková 0:0. Zápas sa od úvodných minút hral v réžii domácich. Až do 30. minúty sa hostia nedokázali vymaniť z veľkého tlaku. Tlak narastal no bez korenia futbalu - gólov. Najviac mali domáci ku gólu v 27. minúte. Na priamy kop si loptu postavil Trhančík, no jeho strela len tesne minula bránku. V 40. minúte ten istý hráč kopal opäť priamy kop. Tentokrát ho brankár len s námahou vyrazil a dobiehajúci Kadaši už nestihol odrazenú loptu usmerniť do siete. Ešte do polčasu mal veľkú šancu Kan. Sám pred bránkárom ju však nevyužil. Pazdera stál na svojom mieste a bravúrne strelu kryl. Druhý polčas kopíroval ten prvý. Domáci búšili na bránku súpera, ale neúspešne. Ale v 55. minúte už mohli prehrávať, keby Kristofík mieril presnejšie a nie len do brvna. Zvuk bránkovej konštrukcie bolo počuť aj na druhej strane. To z päťky hlavičkoval Sokolovský... V závere ešte podržal svojich Pazdera, keď vykryl všetky strely, ktoré si domáci vytvorili a na stave 0:0 sa už nič nezmenilo. R Beňo divákov: 150 ŽK: Oberta - Šperka, Krištofík. STREČNO: Kopásek - Fraško, Kadaši, Bičan, D. Trhančík, P. Obarta, Sokolovský, J. Trhančík, R. Sokolovský, Kan, Pratak (Gašper, F. Obarta).
RAKOVÁ: Pazdera - Majerík, Poliak, Tatarčiak, Repa, Šupolík, Kováčik, Jarabek, Olšiak, Šperka, Krištofík (Kotula, Hlušek).
1. Oščadnica 14 8 3 3 25:12 27
2. Makov 14 8 3 3 30:20 27
3. Teplička 15 8 3 4 29:20 27
4. Varín 14 7 3 4 29:17 24
5. S. Bystrica 14 7 2 5 25:18 23
6. Predmier 15 6 3 6 18:18 21
7. Skalité 15 6 2 7 34:29 20