Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Vlci si poradili iba s posledným

Slovan Bratislava – MsHK Žilina 6:2 (0:0, 4:1, 2:1).

Góly: 32. Tabaček (Hudec), 32. Višňovský (Jánoš), 37. Junas (Hudec, Višňovský), 40. Bartek (Šatan, Pavlas), 42. Šatan (Pavlas, Tabaček), 57. Junas (Višňovský, Stantien) – 38. Oravec (Hreus, Gron), 49. Lažo (Droppa). Vylúčení: 2:3, navyše Horáček 10 min. za napadnutie zozadu – Lažo 10 min. za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: J. Konc, 6077 divákov.
MsHK: Šimonovič – Droppa, Podhradský, Nedvěd, Dlouhý, Kolba, Škorvánek – Lažo, Beran, Kontšek (41. Krajči) – Král, Hlinka, Rehák – Oravec, Hreus, Gron – od 30. Gálik.
Slovan, v zostave už aj s Cígerom, sa v úvodnej časti nevedel presadiť proti dobrej defenzíve vlkov. Jeho tlak narástol počas ďalších minút, ale Šimonovič si stále držal čisté konto, keď zneškodnil šance Šatana, Jendeka, Cígera a Hudeca. V rozpätí 47 sekúnd však Žilinčania inkasovali hneď dvakrát po zlepených góloch. Junas potom pridal tretí úspech belasých a hoci sa Oravcovi po peknej akcii tretieho útoku hostí podarilo znížiť, Slovan o chvíľu odpovedal štvrtým gólom z hokejky Barteka. Na začiatku záverečnej tretiny poistil vedenie domácich v presilovke Šatan. Lažo síce rovnako gólom v početnej výhode znížil, no posledné slovo patrilo predsa len Slovanu, keď Junas upravil na konečných 6:2.
Pavol Rehák, MsHK: Chceli sme v Bratislave uhrať dobrý výsledok a domácich viac potrápiť. Na osem minút sme však stratili koncentráciu a súper to dokonale využil. V záverečnej tretine sme sa už len snažili neinkasovať veľa gólov.
Ostatné výsledky 48. kola: L.Mikuláš – Dubnica 2:1, Skalica – Košice 1:2, Zvolen – Nitra 3:2 pp, Trenčín – Poprad 5:2.

MsHK Žilina – HKm Zvolen 2:4 (0:1, 2:2, 0:1).
Góly: 34. Škorvánek (Hreus), 35. Droppa (Hlinka) – 9. Cibuľa (Klouda,
L. Čierny), 22. Klouda (Plavucha, Cibuľa), 31. Šechný (Jasečko, Štork), 42. Török (Šechný, Jasečko). Vylúčení: 5:5, navyše L. Čierny 10 min. za nešportové správanie. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: Ország, 2682 divákov.
MsHK: Šimonovič – Búřil, Dlouhý, Nedvěd, Droppa, Podhradský, Škorvánek, Kusovský, Senko – Lažo, Beran, Kontšek – Zadina, Hlinka, Král – Oravec, Hreus, Gron – Krajči, Rehák, Gálik.
Úvod dohrávky 49. kola bol vyrovnaný. Potom sa do veľkej šance dostal Lažo, jeho strela však trafila iba ľavú žŕdku. V ďalšej sľubnej príležitosti nepochodil ani Kontšek, Cibuľa však o chvíľu namieril presne a hostia viedli. V úvode druhej tretiny zvýšil ich náskok Klouda a po góle Šechného sa zdalo byť rozhodnuté. Vlci však po Škorvánkovej strele spomedzi kruhov znížili a o minútu ukrojil z náskoku hostí bombou od modrej Droppa. Nápor domácich však zastavil na začiatku tretej časti Török. V závere sa ešte Žilina platonicky tlačila pred bránu hostí, gólovo sa však už nepresadila.
Pavol Rehák, MsHK: Na zápas so Zvolenom sme boli dokonale pripravení. Rozhodli však netaktické chyby môjho tímu a keď sme mohli otočiť stretnutie, inkasovali sme štvrtý gól. Chlapci bojovali, nešlo to však podľa ich predstáv.
Ostatné výsledky 49. kola: Trenčín – Lipt. Mikuláš 12:5, Poprad – Skalica 4:1, Košice – Slovan 2:1, Nitra – Dubnica 5:0.

HK Spartak Dubnica – MsHK Žilina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).
Góly: 31. Lažo (Škorvánek).Vylúčení: 5:6, navyše Ižvolt a Hreus po 10 min.
za napadnutie zozadu. Presilovky a oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: D. Konc, 1350 divákov.
MsHK: Šimonovič – Búřil, Dlouhý, Nedvěd, Droppa, Podhradský, Škorvánek, Kusovský, Kolba – Lažo, Beran, Kontšek – Zadina, Hlinka, Král – Gron, Hreus, Gálik – Oravec, Rehák, Krajči.
Žilina začala v Dubnici vlažne a vďaka častým vylúčeniam bola hra vyrovnaná. Domáci nedokázali skórovať ani zo štyroch presiloviek a vlci ich v prvej polovici druhej tretiny napodobnili, keď počas dvoch presiloviek nevystrelili poriadne na Račka. Po polhodine hry sa zrodil jediný gól zápasu, keď po peknej Škorvánkovej prihrávke skóroval Lažo. Ižvolt o chvíľu nevyužil šancu na vyrovnanie. V záverečnej tretine sa hra zrýchlila, ale obaja brankári boli pozorní a Žilinčania tak vybojovali chudobné víťazstvo.
Anton Tomko, MsHK: Sobotňajší zápas proti Zvolenu nás stál veľa síl, ďalšie nám ubrali zbytočné vylúčenia v prvej tretine. Škoda, že sme výsledok nepoistili, šance sme na to mali. Napriek tomu si víťazstvo cením.
Ostatné výsledky 50. kola: Skalica – Trenčín 3:10, Zvolen – Košice 1:2, Lipt. Mikuláš – Nitra 2:2, Slovan – Poprad 5:1.
Najbližší program MsHK: utorok, 22. februára o 17. h.: Žilina – Nitra, piatok, 25. februára o 17. h.: Lipt. Mikuláš – Žilina, nedeľa, 27. februára o 17. h.: Košice – Žilina.
1. Slovan 50 32 0 5 2 11 174:105 101
2. Zvolen 50 29 4 4 1 12 169:119 99
3. Trenčín 50 28 1 7 1 13 185:119 93
4. Košice 50 27 0 6 1 16 139:116 87
5. Nitra 50 24 0 7 2 17 141:134 79
6. Žilina 50 21 3 4 0 22 135:125 73
7. Poprad 50 17 2 11 0 20 118:123 66