Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Žilinčania po Slovane pokorili aj Zvolen

Zvolen – MsHK Žilina 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1).

HKm
Góly: 13. Jasečko (Klouda, Majeský), 57. Bartoš (Majeský, Jaško) – 29. Oravec (Gron, Cebák), 49. Beran (Zadina, Kontšek), 61. Beran (Kontšek).
Vylúčení: 3:5, navyše Majeský 10 min. nešportové správanie. Presilovky: 1:0.
Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Konc, 2098 divákov.

MsHK: Šimonovič – Nedvěd, Kolba, Kusovský, Rešetka, Cebák, Senko – Zadina, Beran, Kontšek – Rehák, Hlinka, Gálik – Oravec, Hreus, Gron – Král.
Domáci na ľade v úvodnej časti dominovali, aj keď v 40. sekunde nevyužil sólo Zadina a v 4. min trafil Rehák puk vo vyloženej šanci zle. Úvodný gól strelil v presilovke Jasečko a domáci potom po niekoľkých zahodených šanciach poľavili v aktivite. Naopak, vlci začali zlepšovať hru a po peknej kombinácii tretej formácie vyrovnal zblízka Oravec. Hostí potom podržal dobrými zákrokmi Šimonovič a po prihrávke spoza brány ich dostal do vedenia Beran. Zvolenčanov gól prebral, pritlačili Žilinu a tri minúty pred koncom vyrovnal spomedzi kruhov Bartoš. V predĺžení však zmrazil domácich opäť Beran, keď po necelej minúte prestrelil Križana a zariadil tak hosťom druhú výhru po sebe v predĺžení.
Milan Hovorka, MsHK: Prvá tretina sa nevyvíjala podľa našich predstáv. Cez prestávku som mal s hráčmi v kabíne vážny pohovor a naša hra sa potom zlepšila. Zvýšili sme aktivitu, pribudli šance. Zápas bol vyrovnaný, remíza by bola spravodlivejšia, no som šťastný, že sa nám napokon podarilo zvíťaziť.
Ostatné výsledky 40. kola: Dubnica – Nitra 2:3, Skalica – Poprad 2:4, Lipt. Mikuláš – Trenčín 5:1, Slovan – Košice 6:4.

MsHK Žilina – HK Spartak Dubnica 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).
Góly: 14. Hlinka (Rehák, Kusovský), 18. Oravec (Hreus, Senko), 30. Nedvěd (Beran), 50. Oravec (Gron), 56. Beran (Kontšek, Nedvěd) – 23. Kuric (Kristín, Česnek). Vylúčení: 6:8. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.
Rozhodoval: J. Konc, 1596 divákov.
MsHK: Šimonovič (56. M. Laco) – Nedvěd, Ondrej, Kusovský, Rešetka, Cebák, Senko, od 16. Krajči, od 56. Fáber – Zadina, Beran, Kontšek – Rehák, Hlinka, Gálik – Oravec, Hreus, Gron – od 56. Melicherčík, Janísek, Král.
Vlci sa proti poslednej Dubnici rozbiehali o niečo pomalšie. Až po desiatich minútach sa začala prejavovať ich väčšia sila a zatlačili hostí viac pred ich bránu. Úvodný gól obstaral Hlinka, keď po prihrávke Reháka a blafáku nedal Nemčákovi šancu a do prestávky zvýšil po sóle od modrej čiary Oravec. V úvode druhej tretiny využili hostia výhodu presilovky o dvoch hráčov a Kuric spomedzi kruhov poľahky vyrovnal. Domáci však boli stále lepším tímom a v polovici zápasu sa po Nedvědovej tvrdej strele od modrej dostali opäť do dvojgólového vedenia. V záverečnej časti už Žilinčania svojho súpera do ničoho vážnejšieho nepustili. Po druhom góle Oravca, ktorý na dvakrát prekonal Nemčáka a Beranovej presnej strele, dostali príležitosť v zápase všetci hráči na striedačke. Hosťujúci Kristín mohol minútu pred koncom z trestného strieľania znížiť, striedajúci Laco však vystihol jeho úmysel a Žilina tak nováčika bez problémov zdolala po piatykrát v sezóne.
Anton Tomko, MsHK: Od začiatku sme diktovali tempo hry, v úvode nám však trochu viazla kombinácia. Škoda gólu, ktorý sme inkasovali v oslabení. Som rád, že sme mohli dať v závere príležitosť ďalším juniorom zahrať si v extralige.
Ostatné výsledky 41. kola: Nitra – Lipt. Mikuláš 7:0, Košice – Zvolen 3:5, Poprad – Slovan 3:0, Trenčín – Skalica 4:1.
Najbližší program MsHK: utorok, 25. januára o 17. h: Nitra – Žilina, piatok, 28. januára o 17. h: Žilina – Lipt. Mikuláš, nedeľa, 30. januára o 17. h: Žilina – Košice.

1. Slovan 41 26 0 5 2 8 138:87 83
2. Zvolen 41 24 3 4 1 9 134:95 82
3. Trenčín 41 21 1 7 1 11 141:91 72
4. Nitra 41 20 0 5 1 15 115:116 65
5. Košice 41 20 0 4 1 16 116:105 64
6. Žilina 41 18 3 3 0 17 112:95 63
7. L. Mikuláš 41 16 1 4 0 20 110:115 54