Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Basketbalová extraliga mužov

BK Váhostav-SK Žilina – Chemosvit Svit 67:90 (19:21, 35:46, 50:60). Body: Minovski 22, Wright 16, Miš 10, Závodný 10, Orolín 6, Lukáč 3 – Stojanovič 28, Čeman 22, Gavran 12, Suja 10, Miloševič 8, Znanec 5, Kováčík 3, Holúbek 2. Fauly 20 – 21. Trestné ho

BK Váhostav-SK Žilina – Chemosvit Svit 67:90 (19:21, 35:46, 50:60).
Body: Minovski 22, Wright 16, Miš 10, Závodný 10, Orolín 6, Lukáč 3 – Stojanovič 28, Čeman 22, Gavran 12, Suja 10, Miloševič 8, Znanec 5, Kováčík 3, Holúbek 2. Fauly 20 – 21. Trestné hody: 21/15 – 15/10. 5 faulov: v 17. min. Miš. Trojky: 6 – 6. Rozhodovali: M. Brziak, V. Pavelka. 150 divákov. Štvrtiny: 19:21, 16:25, 15:14, 17:30.
Už pohľad na nastúpené mužstvá pred zápasom neveštil pre Váhostav-SK nič dobré. Jeho osem hráčov, medzi ktorými chýbali Futo s Tucakovičom (prvého neuvoľnila P. Bystrica, druhý sa zranil v týždni na tréningu) stálo proti kompletnej dvanástke Svitu. Úvod zdupľoval reálny pomer síl, hostia už v 2. min. viedli 8:0. Ešte že Miš s Minovskim boli proti a o 4 minúty neskôr Váhostav-SK prehrával iba 10:12, na začiatku druhej štvrtiny už vyhrával 23:21, v 13. min. po koši Wrighta ešte 27:26. Tréner Svitu Pažický dával v tejto chvíli svoju nespokojnosť so svojimi hráčmi hlasito a nespisovne najavo. Priebeh zápasu zvrtli v prospech tímu spod Tatier definitívne pivoti Stojanovič, Gavran a Znanec a priskorý odchod Miša z palubovky pre 5 osobných chýb za stavu 31:37. Rozdiel v skóre však dlho nebol taký, aby dokumentoval postavenie súperov v tabuľke, teda súboj prvého s posledným. Minovski s Lukáčom trojkami udržiavali „iba“ desaťbodovú stratu, hostia v tretej štvrtine ničím neoslnili, obe mužstvá predvádzali v tejto časti basketbal, ktorý sotva možno nazvať prvoligovým. Až v záverečnej časti Svit rýchlo zúžitkoval svoje prednosti, dobrou obranou vytláčal domácich hráčov ďaleko od svojho koša, v postupnom útoku sa presadzoval cez dôrazných pivotov Stojanoviča s Gavranom a keď sa Žilinčania stiahli pod kôš, zakončovali zvonku Čeman so Sujom. Zápas už mali pevne v rukách a nakoniec ho dovŕšili očakávaným vysokým víťazstvom. Váhostavu-SK opäť v tabuľke odskočil Inter, dno je teda jasné.
Ostatné výsledky: Košice – Nitra 94:73, Komárno – Levice 76:83, Inter – Spišská Nová Ves 87:60, Lučenec – Handlová 84:88 p.p.
10. Žilina 15 1 14 987:1278 16
Tabuľka je po piatku konečne úplná, hracia komisia SBA na základe rozhodnutia rozhodcovsko – právnej komisie a nezistenia nových skutočností skontumovala zápas 10. kola zo 4. decembra medzi Nitrou a Svitom (69:67) v prospech Svitu 30:0 s priznaním 1 bodu pre Nitriansky tím.
16. kolo extraligy sa hrá v sobotu 22. januára. Žilinský Váhostav-SK cestuje do Handlovej, ktorá v uplynulom kole dokázala vyhrať na pôjde úradujúceho majstra. Ďalšie dvojice tvoria: Levice – Lučenec, Svit – Inter, Spišská Nová Ves – Košice, Nitra – Komárno.
Strelci Váhostavu-SK: 225 bodov – Miš, 177 bodov – Tucakovič, 134 bodov – Minovski, 109 bodov – Futo, 96 bodov – Závodný, 88 bodov – Wright, 83 bodov – Orolín, 39 bodov – Pribanovič, 24 bodov – Lukáč, 6 bodov – Paľov, Paraik.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 590

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

13 h
Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.