Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Basketbal – extraliga

BK Váhostav – SK Žilina – Slávia TU Košice 59:72 (14:12, 33:37, 48:50). Body: Minovski 14, Miš 12, Tucakovič 12, Wright 8, Futo 7, Závodný 6, resp. Bučák 21, Svitek 19, Mišinský 18, Zábavník 12, Probala 2. Fauly: 15 – 21. Tresné hody: 22/14 – 14/11. T

BK Váhostav – SK Žilina – Slávia TU Košice 59:72 (14:12, 33:37,
48:50).
Body: Minovski 14, Miš 12, Tucakovič 12, Wright 8, Futo 7, Závodný 6, resp. Bučák 21, Svitek 19, Mišinský 18, Zábavník 12, Probala 2. Fauly: 15 – 21. Tresné hody: 22/14 – 14/11. Technická chyba: 40. minúta Miš. Trojky: 3 – 7. Rozhodovali V. Pavelka a P. Hrabuvčin. 150 divákov. Štvrtiny: 14:12, 19:25, 15:13,
11:22.
Pred súbojom s Košicami mal Váhostav – SK na konte sedem prehier v sérii a prakticky nôž na krku, víťazstvo potreboval ako soľ, aby udržal aký-taký kontakt v tabuľke s mužstvami nad sebou. Nepodarilo sa a jeho postavenie v tabuľke je už horšie ako zlé...
Dôležitosť zápasu domácemu tímu zväzovala ruky i nohy. Začal nervózne, nepresne, hostia naopak koncentrovane a rýchlo získali šesťbodový náskok (v 3. min. 6:0). Ten si udržiavali nasledujúcich päť minút, potom sa Mišovi s Futom podarilo obrátiť skóre v prospech Váhostavu – SK. V úvode druhej štvrtiny Košičania kontrovali, Zábavník trojkou a Bučák so Svitekom dvojkami obrátili vedenie vo svoj prospech. Od stavu 14:19 Žilinčania bod po bodíku stratu sťahovali, v 19. minúte Minovski vyrovnal na 31:31. O nasledujúci vyrovnaný priebeh sa postarali v domácom tíme Tucakovič, Miš, Futo, Minovski a Závodný, u hostí najmä Svitek, Bučák a Mišinský. Váhostav – SK so zdatnejším súperom bojoval o každú loptu a bodík, malú stratu sa mu vždy podarilo stiahnuť (z 33:37 na 39:39
v 24. minúte, z 39:42 na 44:45
v 29. minúte), ba po úspešných zásahoch Tucakoviča na začiatku poslednej štvrtiny dokonca vyhrával 52:50. Záver však domáci tím, podobne ako pred dvoma týždňami s Levicami, nezvládol. Zábavník z diaľky obrátil na 52:53, Minovski netrafil, ale Svitek áno (52:55). Potom Wright zo štyroch trestných hodov premenil iba jeden, nádej ešte vykresal Miš, keď znížil na 55:57. Réžiu záveru mali v rukách hostia, predovšetkým rozohrávač Mišinský a pivot Bučák. Dokázali udržať loptu, po fauloch na nich z trestných hodov zvyšovali náskok až na konečný rozdiel 13 bodov.
Ostatné výsledky 11. kola:
Handlová – Nitra 83:64, Lučenec – Komárno 85:77, Inter – Levice 94:65, Svit – Spišská Nová Ves 70:52.
V tabuľke je započítaná aj predohrávka 14. kola Levice – Handlová 81:59.
10. Žilina 11 1 10 714:913 12
Dvanáste extraligové kolo sa hrá v sobotu 18. decembra a v nedeľu 19. decembra. V sobotu sa stretnú dvojice Levice – Svit, Spišská Nová Ves – Handlová, Nitra – Lučenec a Košice – Inter, kolo dokončí v nedeľu Komárno v súboji s Váhostavom – SK Žilina.